Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNE RZĄDY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNE RZĄDY."— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNE RZĄDY

2 Samorząd uczniowski Samorząd uczniowski – jeden z organów szkoły (pozostałymi organami są: dyrektor, rada pedagogiczna i rada szkoły), organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii oraz ugrupowań politycznych. Samorząd powinien być organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany powinni wybierać swoich przedstawicieli według przyjętych przez ogół uczniów procedur. Organy samorządu uczniowskiego powinien reprezentować interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Członkowie samorządu mają prawo i powinni rozwiązywać realne problemy uczniów i podejmować realne decyzje, a tym samym mieć wpływ na życie szkoły, współdecydować o sprawach jej dotyczących. Choć samorząd nie ma realnych uprawnień, prawo nakazuje władzom szkoły zasięgnięcie jego opinii w pewnych sprawach, takich jak np. skreślenie ucznia z listy uczniów, program wychowawczy szkoły, program profilaktyki, ocena pracy nauczyciela (tylko na wniosek dyrektora szkoły), średnia ocen uprawniająca uczniów do otrzymania stypendium za wyniki w nauce, wprowadzenie w szkole jednolitego stroju dla uczniów lub rezygnacja z niego. Prekursorami samorządności uczniowskiej w Polsce byli: Janusz Korczak, Władysław Przanowski, Aleksander Kamiński.

3 Nasz samorząd Do samorządu szkolnego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Czernicy należą: Arkadiusz Wróbel, Bartosz Jakubiak oraz wszyscy uczniowie z samorządów klasowych. Opiekunem samorządu jest pani Marta Walorska.

4

5 Samorząd klasowy Samorząd klasowy to 3 najważniejsze osoby w klasie, składa się z przewodniczącego, jego zastępcy oraz skarbnika. Każda klasa powinna mieć taki samorząd wybrany w wolnych wyborach.

6 Nasze samorządy klasowe
Klasa I A Przewodniczący: Kacper Antos Zastępca: Natalia Nalepa Skarbnik: Łukasz Palmowski

7 Nasze samorządy klasowe
Klasa I B Przewodniczący: Aleksandra Rasz Zastępca: Mateusz Bajorek Skarbnik: Maciej Ciszewski

8 Nasze samorządy klasowe
Klasa II A Przewodniczący: Paulina Pytel Zastępca: Tomasz Waligóra Skarbnik: Natalia Wójcik

9 Nasze samorządy klasowe
Klasa II B Przewodniczący: Wojciech Bagiński Zastępca: Natalia Ziółkowska Skarbnik: Julia Cyfert

10 Nasze samorządy klasowe
Klasa III A Przewodniczący: Paulina Klęk Zastępca: Krzysztof Rogala Skarbnik: Filip Dąbrowski

11 Nasze samorządy klasowe
Klasa III B Przewodniczący: Patryk Łapa Zastępca: Michał Jóźwiak Skarbnik: Anita Galak

12 Wywiad Przedstawiamy Wam krótki wywiad przeprowadzony przez Joannę Głowacką z członkinią samorządu szkolnego - Aleksandrą Rasz: J.G.: - Witam! Mogłabym przeprowadzić z Tobą wywiad? A.R.: - Cześć! Bardzo chętnie.

13 J.G.: - Jakie są dotychczasowe sukcesy samorządu?
A.R.: - Regularnie organizowany jest dzień słodkości, z okazji Dnia Zakochanych działała poczta walentynkowa, w szkole istnieje też wolontariat. Oprócz tego były w planie dyskoteki, lecz z powodu małego zainteresowania na razie nie doszły do skutku. J.G.: - A co z tzw. „szczęśliwym numerkiem” ?

14 A.R.: - Po dłuższych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że nie jest to dobry pomysł.
J.G.: - Dlaczego? A.R.: - Uważamy, że gimnazjaliści są na to „ za starzy”. J.G.: - Co samorząd szkolny chciałby zorganizować w najbliższym czasie?

15 A.R.: - Zależy nam, aby na korytarzu (w czasie przerw) leciała muzyka. W tej chwili jest to dla nas najpilniejsza sprawa. J.G.: - Dziękuję za wywiad. A.R.: - Dziękuję również.

16 Prezentację wykonały Uczennice klasy IIIb: Anita Galak Joanna Głowacka Klaudia Rasz Aleksandra Strugała

17


Pobierz ppt "SZKOLNE RZĄDY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google