Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wybory parlamentarne 2011 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wybory parlamentarne 2011 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie."— Zapis prezentacji:

1 Wybory parlamentarne 2011 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie

2 Już 9 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów, którzy przez najbliższe 4 lata będą dla nas pracować. To my decydujemy o ich zatrudnieniu, dlatego mamy prawo wiele wymagać od kandydatów i potraktować kampanię jak proces rekrutacyjny. Równocześnie okres przedwyborczy to moment zwiększonego zainteresowania zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego. Warto go wykorzystać dla kształtowania postaw i nawyków obywatelskich wśród młodzieży.

3 Uczniowie, którzy wybrali do realizacji ten projekt, przygotowywali gazetki, rysowali plakaty, zachęcali rozmową swoich kolegów do udziału w wyborach.

4 Głosowanie w naszej szkole odbyło się 30 września 2011r., podobnie jak w innych szkołach w Polsce. Wszyscy, którzy chcieli wziąć w nim udział otrzymali karty do głosowania, gdzie zaznaczyli znakiem X partię, na którą oddali głos… Uczniowie bardzo chętnie głosowali i z jeszcze większą przyjemnością wrzucali głosy do urny.

5 Wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie. Teraz zostało tylko wysypać głosy z urny i sprawdzić ilu uczniów oddało głos.

6 Głosy wysypane więc teraz zostało tylko posortować karty według kolejności.

7 Gdy z pomocą pani która była opiekunem projektu, karty zostały posegregowane (każda partia na inne miejsce). Teraz zabieramy się za liczenie.

8 Liczenie głosów zostało zakończone. Wyniki wyborów opiekun projektu p. Katarzyna Dołęgowska przesłała drogą elektroniczną do Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. My już znamy wyniki wyborów, ale upublicznić możemy je dopiero po 9 października 2011r., czyli po wyborach do polskiego parlamentu. Jesteśmy zadowolone z realizacji projektu w naszej szkole.

9 KW Prawo i Sprawiedliwość – 86 KW Polska Jest Najważniejsza – 9 KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 16 KW Ruch Palikota – 36 KW Polskie Stronnictwo Ludowe– 4 KW Polska Partia Pracy- Sierpień 80 - 9 KW Platforma Obywatelska – 41 KW Nasz Dom Polska- Samoobrona Andrzeja Leppera-4 KW Nowa Prawica – Janusza Korwina Mikke- 10 KW Prawica – 2 Razem oddano 227 głosów; Uprawnionych do głosowania było 253 uczniów

10 Projekt Młodzi Głosują realizowały uczennice: - Gabriela Kozielec - Justyna Lula - Katarzyna Głód Opiekunem projektu była pani Katarzyna Dołęgowska

11


Pobierz ppt "Wybory parlamentarne 2011 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google