Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sześciolatek w przyjaznej szkole Dobra decyzja. Ania zaprasza Witam, mam na imię Ania, chodzę do klasy 1b. Z przyjemnością oprowadzę Was po mojej szkole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sześciolatek w przyjaznej szkole Dobra decyzja. Ania zaprasza Witam, mam na imię Ania, chodzę do klasy 1b. Z przyjemnością oprowadzę Was po mojej szkole."— Zapis prezentacji:

1 Sześciolatek w przyjaznej szkole Dobra decyzja

2 Ania zaprasza Witam, mam na imię Ania, chodzę do klasy 1b. Z przyjemnością oprowadzę Was po mojej szkole. Życzę wielu miłych wrażeń.

3 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie Mam 6 lat, Mam 6 lat, dla mojego dla mojego bezpieczeństwa mama odprowadza mnie do szkoły. bezpieczeństwa mama odprowadza mnie do szkoły.

4 Komfort w szkole Aby w szkole było higienicznie i wygodnie zakładam lekkie tenisówki, a w klasie wieszam kurtkę.

5 Ania w swojej klasie Ania w swojej klasie W mojej sali czuję się jak w domu. W ławce siedzę z siedmioletnim kolegą Januszem.

6 Wygody pierwszaka Noszę lekki tornister, bo Noszę lekki tornister, bo w klasie mam swoją półkę. Przechowuję tam książki, materiały i przybory szkolne. Strój gimnastyczny zawieszam na wieszaku. Stolik i krzesło mam dostosowane do wzrostu, więc w czasie zajęć siedzi mi się bardzo wygodnie. w klasie mam swoją półkę. Przechowuję tam książki, materiały i przybory szkolne. Strój gimnastyczny zawieszam na wieszaku. Stolik i krzesło mam dostosowane do wzrostu, więc w czasie zajęć siedzi mi się bardzo wygodnie.

7 Zajęcia na dywanie Na lekcji nie zawsze pracuję przy stoliku, razem z kolegami uczymy i bawimy się także na dywanie. Przypomina mi to trochę przedszkole.

8 Czas wolny na przerwach Przerwy lubię spędzać w klasie. Z przyjaciółmi gramy w gry planszowe, bawimy się maskotkami, możemy się odprężyć na wygodnych fotelikach.

9 Poczucie bezpieczeństwa Na korytarzu w czasie przerw czuję się pewnie. W każdej części szkoły spotykam dyżurujących nauczycieli, którzy w razie potrzeby chętnie mi pomogą. Mogę też skorzystać z toalety przeznaczonej tylko dla młodszych dzieci.

10 Lekcje wychowania fizycznego Na zajęciach ruchowych zawsze jest bardzo wesoło, korzystamy z różnego sprzętu sportowego. W chłodne dni ćwiczymy w sali gimnastycznej, a gdy dopisuje pogoda na orliku.

11 Sala zabaw Uwielbiam zajęcia w sali zabaw. Kolorowe kangury Uwielbiam zajęcia w sali zabaw. Kolorowe kangury i basen z piłeczkami zawsze wprowadzają mnie w miły nastrój. i basen z piłeczkami zawsze wprowadzają mnie w miły nastrój.

12 Zajęcia w klubie szachowym Pani dyrektor troszczy się o rozwój intelektu wszystkich Pani dyrektor troszczy się o rozwój intelektu wszystkich pierwszaków. Raz w tygodniu, razem z kolegami pierwszaków. Raz w tygodniu, razem z kolegami i koleżankami, pod okiem instruktora uczę się gry w szachy. i koleżankami, pod okiem instruktora uczę się gry w szachy.

13 Edukacja informatyczna W szkole mam bardzo nowoczesne zajęcia. Uczę się języka angielskiego. Na lekcjach informatyki pracuję przy komputerze, a codzienną naukę urozmaica mi tablica interaktywna. Jest ona także bardzo pomocna w czasie zajęć dydaktyczno-wyrównawczych W szkole mam bardzo nowoczesne zajęcia. Uczę się języka angielskiego. Na lekcjach informatyki pracuję przy komputerze, a codzienną naukę urozmaica mi tablica interaktywna. Jest ona także bardzo pomocna w czasie zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i korekcyjno-kompensacyjnych. i korekcyjno-kompensacyjnych.

14 Szkolny pedagog Do pani pedagog można się zwracać z różnymi problemami, zawsze chętnie pomoże. Do pani pedagog można się zwracać z różnymi problemami, zawsze chętnie pomoże. W przyjaznej W przyjaznej atmosferze atmosferze wszystkie wszystkie kłopoty kłopoty szybko szybko znikają. znikają.

15 Usprawnianie mowy W gabinecie logopedycznym pod czujnym okiem specjalisty ćwiczę prawidłową wymowę. Przychodzą tu dzieci z różnych klas. W gabinecie logopedycznym pod czujnym okiem specjalisty ćwiczę prawidłową wymowę. Przychodzą tu dzieci z różnych klas.

16 Gimnastyka korekcyjna Bardzo lubię zajęcia korekcyjne, w czasie których ćwiczę swój kręgosłup i kształtuję prawidłową postawę ciała.

17 Biblioteka Tutaj zawsze można ciekawie spędzić czas. Tutaj zawsze można ciekawie spędzić czas. Na chętnych czekają książki, czasopisma Na chętnych czekają książki, czasopisma i komputery i komputery z dostępem do Internetu. z dostępem do Internetu.

18 Opieka medyczna Szkolna pielęgniarka czuwa nad naszym zdrowiem: waży, mierzy, bada wzrok, postawę, opatruje rany i dba o systematyczną fluoryzację zębów.

19 Świetlica szkolna Czas wolny przed i po lekcjach mogę spędzać Czas wolny przed i po lekcjach mogę spędzać w szkolnej świetlicy dla młodszych dzieci. Zawsze jest tu dobre towarzystwo i ciekawe zabawki. Dla kolegów ze starszych klas w szkolnej świetlicy dla młodszych dzieci. Zawsze jest tu dobre towarzystwo i ciekawe zabawki. Dla kolegów ze starszych klas w naszej szkole urządzono drugą świetlicę. w naszej szkole urządzono drugą świetlicę.

20 Zdrowe odżywianie Aby mieć siłę do nauki trzeba się zdrowo odżywiać, jem więc obiad w szkolnej stołówce. Piję mleko, zjadam owoce i warzywa, które moja szkoła otrzymuje w ramach programów Owoce w szkole i Szklanka mleka.

21 Integracja pierwszaków W tym roku szkolnym trzy razy uczestniczyłam w zajęciach integracyjnych dla klas pierwszych. Poznałam kolegów z innych klas, były wśród nich dzieci sześcioletnie i siedmioletnie, dzieci z miasta i dojeżdżające ze wsi.

22 Zadowolony sześciolatek To moi koledzy i koleżanki. Lubię przebywać w ich towarzystwie, nie zamieniłabym mojej klasy na żadną inną. To moi koledzy i koleżanki. Lubię przebywać w ich towarzystwie, nie zamieniłabym mojej klasy na żadną inną. Przyjście do pierwszej klasy to była DOBRA DECYZJA!!! Przyjście do pierwszej klasy to była DOBRA DECYZJA!!!

23 Dziękujemy za uwagę! Dziękujemy za uwagę! Rada Rodziców Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kożuchowie w Kożuchowie


Pobierz ppt "Sześciolatek w przyjaznej szkole Dobra decyzja. Ania zaprasza Witam, mam na imię Ania, chodzę do klasy 1b. Z przyjemnością oprowadzę Was po mojej szkole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google