Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym."— Zapis prezentacji:

1 KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym

2

3 2.Z informacji korzystamy samodzielnie i krytycznie. * Wykorzystujemy zasoby Internetu, ale robimy to w sposób przemyślany i zawsze podajemy źródło oraz autora informacji; * Zawsze sprawdzamy wiarygodność informacji pochodzącej z Internetu.

4 3. Komunikujemy się. Porozumiewamy się z rodzicami i uczniami poprzez pocztę elektroniczną, tel. komórkowy, stronę internetową szkoły ( wg. reguł ustalonych przez wszystkie strony); Nauczyciele komunikują się ze sobą również poprzez pocztę elektroniczną.

5 4. Komputery pod ręką. Korzystamy z komputerów nawet wtedy, kiedy lekcja odbywa się poza pracownią komputerową; Możemy skorzystać z laptopa nauczyciela podczas lekcji jeśli chcemy sprawdzić jakąś informację lub wyjaśnić jakiś problem; Korzystamy z Wi – fi w szkole ( wyznaczamy jeden dzień w tygodniu, w którym uczniowie mogą wykorzystywać swoje tel. komórkowe, smartfony, nie tylko w celach edukacyjnych, ale i rozrywkowych); Korzystamy z komputera w świetlicy i bibliotece ( również w celach rozrywkowych, ale wg. reguł ustalonych wspólnie przez uczniów i opiekunów pracowni).

6 5. Dbamy o własne bezpieczeństwo w sieci Zawsze stosujemy następujące zasady: Nigdy nie podajemy osobom poznanym w Internecie swoich danych osobowych; Nigdy nie wchodzimy na strony dla nas nieodpowiednie; Zawsze przestrzegamy zasad netykiety; Jeżeli w jakikolwiek sposób poczujemy się w Internecie zagrożeni –zawsze zgłaszamy to swoim rodzicom lub nauczycielom; Pamiętamy, o tym, że nowo poznana osoba w sieci nie musi być wcale tym, za kogo się podaje. Stosujemy zasadę ograniczonego zaufania. Jesteśmy czujni i ostrożni! Dbamy o szkolny sprzęt komputerowy.

7 6. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z dorosłymi Zapraszamy na lekcje otwarte naszych rodziców oraz dziadków.

8 Szkolny blog uczniowski InfoTiki – SPLicheń http://blogiceo.nq.pl/Tiki1/


Pobierz ppt "KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google