Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym"— Zapis prezentacji:

1 KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym
INAUGURACJA r.

2 1. Uczymy się z TIK * Nauczyciele różnych przedmiotów korzystają z TIK podczas swoich lekcji : organizują zajęcia w pracowni komputerowej, wykorzystują TIK zadając prace domowe, kiedy lekcje odbywają się poza pracownią korzystają w klasach z rzutnika, laptopa, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego( wg, reguł ustalonych przez wszystkie strony); - wykorzystują podczas zajęć prezentacje multimedialne, zdjęcia, filmy; - wykorzystują podczas lekcji multibooki ( szczególnie w klasach młodszych). * Uczymy się od siebie nawzajem ( wymieniamy doświadczenia). * Pomagamy w TIK wszystkim, którzy tego potrzebują * Na bieżąco uzupełniamy wpisy na szkolnej stronie internetowej w zakładce Szkoła z klasą 2.0 ( dostarczamy administratorowi strony informacje, zdjęcia itp. obrazujące nasze działania związane z realizacją programu)

3 Z informacji korzystamy samodzielnie i krytycznie.
* Wykorzystujemy zasoby Internetu , ale robimy to w sposób przemyślany i zawsze podajemy źródło oraz autora informacji; * Zawsze sprawdzamy wiarygodność informacji pochodzącej z Internetu.

4 3. Komunikujemy się. Porozumiewamy się z rodzicami i uczniami poprzez pocztę elektroniczną, tel. komórkowy, stronę internetową szkoły ( wg. reguł ustalonych przez wszystkie strony); Nauczyciele komunikują się ze sobą również poprzez pocztę elektroniczną.

5 4. Komputery pod ręką. Korzystamy z komputerów nawet wtedy, kiedy lekcja odbywa się poza pracownią komputerową; Możemy skorzystać z laptopa nauczyciela podczas lekcji jeśli chcemy sprawdzić jakąś informację lub wyjaśnić jakiś problem; Korzystamy z Wi – fi w szkole (wyznaczamy jeden dzień w tygodniu, w którym uczniowie mogą wykorzystywać swoje tel. komórkowe, smartfony, nie tylko w celach edukacyjnych, ale i rozrywkowych); Korzystamy z komputera w świetlicy i bibliotece ( również w celach rozrywkowych, ale wg. reguł ustalonych wspólnie przez uczniów i opiekunów pracowni).

6 5. Dbamy o własne bezpieczeństwo w sieci
Zawsze stosujemy następujące zasady: Nigdy nie podajemy osobom poznanym w Internecie swoich danych osobowych; Nigdy nie wchodzimy na strony dla nas nieodpowiednie; Zawsze przestrzegamy zasad netykiety; Jeżeli w jakikolwiek sposób poczujemy się w Internecie zagrożeni –zawsze zgłaszamy to swoim rodzicom lub nauczycielom; Pamiętamy, o tym, że nowo poznana osoba w sieci nie musi być wcale tym, za kogo się podaje. Stosujemy zasadę ograniczonego zaufania. Jesteśmy czujni i ostrożni! Dbamy o szkolny sprzęt komputerowy.

7 6. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z dorosłymi
Zapraszamy na lekcje otwarte naszych rodziców oraz dziadków.

8 InfoTiki – SPLicheń Szkolny blog uczniowski


Pobierz ppt "KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym"

Podobne prezentacje


Reklamy Google