Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ANGLIA.  Flaga Anglii jest krzyżem świętego Jerzego. Legenda o św. Jerzym, który zabił smoka pochodzi z XII wieku. Wg niej, zamoczył swój miecz w krwi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ANGLIA.  Flaga Anglii jest krzyżem świętego Jerzego. Legenda o św. Jerzym, który zabił smoka pochodzi z XII wieku. Wg niej, zamoczył swój miecz w krwi."— Zapis prezentacji:

1 ANGLIA

2  Flaga Anglii jest krzyżem świętego Jerzego. Legenda o św. Jerzym, który zabił smoka pochodzi z XII wieku. Wg niej, zamoczył swój miecz w krwi bestii i narysował krzyż.  Św. Jerzy został świętym patronem Anglii w XIII wieku. Czerwony krzyż pojawił się już podczas krucjat i jest znanym od dawna znakiem reprezentującym Anglię.

3 Herb  Herb Anglii wprowadził król Ryszard I Lwie Serce w roku 1190, najwidoczniej na wzór herbu Księstwa Normandii. Normandia używa teraz dwóch lampartów/panter, jednakże w historycznej, alternatywnej wersji były trzy, tak jak na godle Anglii.

4 Historia

5 KULTURA

6 Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii  Pierwszego dnia Świąt (Christmas Day), dzieci szukają w swoich pończochach prezentów. Później rodziny często jedzą wspólny obiad, na który składa się pieczony indyk, gęś albo wołowina i Christmas pudding z suszonymi owocami w którym czasami dzieci mogą znaleźć ukryte monety albo drobne zabawki. Na deser są mince pies (okrągłe babeczki z suszonymi owocami, bakaliami itp.).

7

8  Uniwersytety w Anglii

9 OXFORD  Uniwersytet Oksfordzki  najstarszy anglojęzyczny uniwersytet na świecie, znajdujący się w Oksfordzie w środkowej Anglii.  Obok Cambridge, najbardziej renomowana uczelnia w Wielkiej Brytanii, wysoko ceniona w Europie oraz na świecie.

10 Cambridge

11  Uniwersytet Cambridge - drugi po Oxfordzie najstarszy angielski uniwersytet, założony w roku 1209. Znajduje się w Cambridge w środkowej Anglii. Jest on uważany, na równi z Oxfordem, za jeden z najlepszych uniwersytetów w Europie i na świecie. Uniwersytety Oxfordzki i Cambridge określane są wspólną nazwą Oxbridge.

12 LITERATURA  William Szekspir  Agatha Christie  Charles Dickens  J.R.R. Tolkien

13 William Szekspir

14  Shakespeare William (1564-1616), angielski dramaturg, poeta, aktor. Niewiele wiadomo o początkach jego życia i twórczości.  Urodził się w miasteczku Stratford-on- Avon.

15 Agatha Christie

16  Agatha Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów.  Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych.

17 Charles Dickens

18  urodził się w 1812 roku w Londynie.  Miał siedmioro rodzeństwa, więc jego dzieciństwo było dość trudne.  W szkole zauważono jednak, że jest niezwykle uzdolniony i bystry. Gdy Charles miał 11 lat, jego ojciec, który był urzędnikiem, wraz z rodziną został osadzony w więzieniu za długi.  Los Charlesa znalazł odbicie w wielu powieściach, m.in. David Copperfield i Oliwer Twist

19 Tolkien

20 J. R. R. Tolkien  J. R. R. Tolkien urodził się w angielskiej rodzinie w 1892 roku  Przyszedł na świat w Bloemfontein w Wolnym Państwie Oranii (obecnie w RPA),  Rodzina Tolkienów miała niemieckie korzenie (nazwisko Tolkien pochodzi od niemieckiego słowa tollkühn, czyli śmiały), jednak od wielu pokoleń mieszkała w Anglii.  Większość przodków Tolkiena trudniła się rzemiosłem.

21 MUZYKA W Anglii powstało wiele rodzajów muzyki np.:  House House  drum and bass drum and bass drum and bass Znani wykonawcy  Queen(Freddie Mercury),Bruce Dickinson(Iron Maiden), Chuck Berry, AC/DC, The Beatles,

22 Hymn Wielkiej Brytanii Hymn Wielkiej Brytanii  God Save the Queen (Boże chroń Królową) (posłuchaj *) to angielska pieśń patriotyczna nieznanego autorstwa, która jest narodowym hymnem Wielkiej Brytanii i jej kolonii.  W okresie, kiedy monarchą brytyjskim jest król, pieśń ta jest wykonywana jako God Save the King (jak było pierwotnie).

23 Rozrywka

24 SPORT

25 Kluby piłkarskie  Manchester United  Chelsea  Liverpool  Leeds United

26 Architektura

27 BIG BEN

28 Katedra Westminsterska

29 London Tower

30

31

32 Tower Bridge

33

34

35

36 Manchester Civil Justice Centre

37


Pobierz ppt "ANGLIA.  Flaga Anglii jest krzyżem świętego Jerzego. Legenda o św. Jerzym, który zabił smoka pochodzi z XII wieku. Wg niej, zamoczył swój miecz w krwi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google