Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację wykonała: Lidia Supińska kl. V A. Białowieski Park Narodowy położony jest w województwie podlaskim, w północno- wschodniej części Polski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację wykonała: Lidia Supińska kl. V A. Białowieski Park Narodowy położony jest w województwie podlaskim, w północno- wschodniej części Polski."— Zapis prezentacji:

1 Prezentację wykonała: Lidia Supińska kl. V A

2 Białowieski Park Narodowy położony jest w województwie podlaskim, w północno- wschodniej części Polski. Został utworzony 17 sierpnia 1932 roku z Nadleśnictwa Rezerwat jako Park Narodowy w Białowieży.

3

4 Białowieski Park Narodowy Białowieski Park Narodowy leży przy wododziale Wisły i Niemna. Na terenie parku nie ma żadnych jezior ani większych rzek. Najcenniejszy obszar parku leży w widłach rzek Hwoźnej i Narewki. W puszczy ma swoje źródło rzeka Orłówka. Ponadto przez obszar parku przepływają dopływy Narewki: Łutownia, Przedzielna i Braszcza.

5 Puszcza Białowieska Puszcza Białowieska jest środowiskiem życia dla olbrzymiej jak na naszą strefę klimatyczną liczby gatunków zwierząt. Poczynając od bezkręgowców: pierwotniaków, płazińców, obleńców, brzuchorzęsków, mięczaków, dżdżownic, niesporczaków, pająków, roztoczy, wijów, owadów i wielu innych, aż po kręgowce: ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki – dotychczas stwierdzono w Puszczy obecność ponad 12 tysięcy gatunków zwierząt.

6 JELEŃ TARPANY SARNY

7 ŻURAW SÓWECZKA ORLIK KRZYKLIWY

8 DZIKWILK JELEŃ

9 Logo BPN przedstawia żubra, który jest najbardziej charakterystycznym zwierzęciem tego parku.


Pobierz ppt "Prezentację wykonała: Lidia Supińska kl. V A. Białowieski Park Narodowy położony jest w województwie podlaskim, w północno- wschodniej części Polski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google