Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak niemożliwe staje się możliwe

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak niemożliwe staje się możliwe"— Zapis prezentacji:

1 Jak niemożliwe staje się możliwe
czyli o ludziach, którym niepełnosprawność przeszkodziła w życiu w znaczący sposób, mimo tego potrafili sobie z nią poradzić.

2 Janek Mela W 2002 r., w wieku 13 lat został porażony prądem wysokiego napięcia, w wyniku czego stracił rękę i nogę. Dwa lata po tym zdarzeniu, po amputacji kończyn, poruszając się na protezie nogi zdobył wspólnie z Markiem Kamińskim oba Bieguny Polarne, jako najmłodszy polarnik na świecie i jako pierwsza osoba niepełnosprawna w historii.

3 W roku 2008 zdobył afrykańskie Kilimandżaro (5896 m n.p.m.),
w sierpniu Elbrus(5643 m n.p.m.).

4 słowo "niemożliwe" wyrzucam ze słownika

5

6

7 Katarzyna Rogowiec W wieku 3 lat miała wypadek,
w wyniku którego straciła obydwie ręce. Niepełnosprawność nie przeszkodziła jej jednak w dążeniu do celu i spełnianiu marzeń.

8 Uprawia lekkoatletykę i narciarstwo klasyczne.
Jest wielokrotną mistrzynią paraolimpijską, mistrzynią Polski, Europy i świata w biathlonie. Nie ma rąk, by pomagać sobie kijkami, musi wkładać wiele wysiłku, by biec. A biega tak, że zdobywa medale.

9

10 Arnulf Erich Stegmann Założyciel Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. W wieku dwóch lat stracił władzę w rękach wskutek choroby Heinego-Medina. Jego talent i uzdolnienia artystyczne zostały dostrzeżone już w dzieciństwie. Opanował warsztatowo zarówno pracę z farbami olejnymi jak i akwarelami. Wprawił się w rysowaniu piórkiem, a także w rytownictwie i rzeźbie. Udoskonalił swój warsztat niemal we wszystkich dziedzinach, w których mógł wykonywać prace sprzętem trzymanym w ustach.

11 Sztuka nie zna granic … - malowane ustami
Mikołaj Kastelik Mariusz Mączka N. Litteral Mariusz Mączka

12 - malowane stopą Stanisław Kmiecik Stanisław Kmiecik M. Ferraz

13 Ludwig van Beethoven Kompozytor niemiecki, uważany za jednego z największych kompozytorów wszech czasów. W wieku 27 lat, będąc u szczytu sławy, zaczął tracić słuch. Był to olbrzymi cios, z którym długo nie mógł się pogodzić. Udało mu się jednak wygrać z chorobą. Zwycięstwo polegało na tym, że tworzył nadal, mimo pogarszającego się stanu zdrowia Będąc całkowicie głuchym, stworzył swoje najlepsze, jak twierdzą znawcy tematu, dzieła, m.in. IX Symfonię.

14 IX Symfonia Beethovena

15 Andrea Bocelli Śpiewak klasyczny (tenor), kompozytor i producent muzyczny. Jego głos uczynił z niego fenomen międzynarodowy. Urodził się z wrodzoną wadą wzroku – jaskrą, w wieku 12 lat doznał wylewu krwi do mózgu, w wyniku czego utracił wzrok.

16 Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród.
Występował przed papieżem, królami, książętami, prezydentami. O duety z tym wspaniałym tenorem zabiegają największe nazwiska świata muzyki. Solowych koncertów daje zaledwie kilkanaście w roku, dlatego każdy jego występ to wielkie wydarzenie.

17

18 Steve Wonder Amerykański wokalista popowy kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Niewidomy od urodzenia, jest jedną z najbardziej prominentnych osób na amerykańskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Jego ciepły głos, charakterystyczne brzmienie instrumentów klawiszowych, pozytywna wymowa i radosny nastrój piosenek, czynią muzykę artysty łatwo rozpoznawalną.

19

20 Ray Charles Amerykański wokalista, muzyk i pianista, uważany za artystę, który ukształtował rhythm and bluesa. Wprowadził pełne uczuć brzmienie do muzyki country. Gdy miał 5 lat zaczął tracić wzrok, a mając siedem lat stał się całkiem niewidomy.

21 „Nie wiedziałbym, co dzieje się wokół mnie, gdybym nie potrafił słuchać”

22 Każdy ma jakiś swój Mount Everest  ;)


Pobierz ppt "Jak niemożliwe staje się możliwe"

Podobne prezentacje


Reklamy Google