Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sławni niepełnosprawni

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sławni niepełnosprawni"— Zapis prezentacji:

1 Sławni niepełnosprawni

2 Karty historii odsłaniają przed nami ciekawe losy osób niepełnosprawnych, którym nigdy nie było łatwo żyć, a niektórym bohaterom przyszło zmagać się z wyjątkowymi wyzwaniami.

3 Historie zmagań osób nie całkiem sprawnych w zamierzchłych czasach, niewiele się różnią od dzisiejszych potyczek niepełnosprawnych z brutalną rzeczywistością.

4 Oczywiście, gdy ktoś jest bogaty i sławny, to jest mu dużo łatwiej, ale i tak przede wszystkim musi polegać na swej inteligencji, zaradności i umiejętności przystosowywania się do zaistniałej sytuacji.

5 KLAUDIUSZ Nie wiadomo, czy to z powodu porażenia mózgowego, czy też powikłań porodowych Klaudiusz był dzieckiem chorowitym i traktowanym jako opóźnione w rozwoju.

6 W czasach, kiedy ideałem młodzieńca był doskonale zbudowany wojownik, dojrzewanie i młodość człowieka, który powłóczył nogą, dziwacznie potrząsał głową, jąkał się, a mówiąc, dostawał ślinotoku, nie były łatwe.

7 Przeżył wszystkie czystki rodzinne i pozostawszy jako jedyny na placu boju, „niechcący” został władcą Imperium Rzymskiego w 50-tym roku życia.

8 FIODOR III ALEKSIEJEWICZ ROMANOW
W roku 1661 urodziło się dziecko. Był to Fiodor III Aleksiejewicz Romanow, który już od urodzenia miał kłopoty ze zdrowiem.

9 Poważna wada serca uniemożliwiała mu normalne życie
Poważna wada serca uniemożliwiała mu normalne życie. Musiał unikać wszelkiego rodzaju wysiłku fizycznego, ale nie stronił od pracy umysłowej. Może właśnie dzięki chorobie mógł z dystansu przyjrzeć się swojemu krajowi i poprawić jego wizerunek.

10 Ludwig van Beethoven W cierpieniu musi człowiek wypróbować swe siły, musi wytrzymać wszystko, nie zważając na swą nicość i dążyć do dalszej doskonałości.

11 W wieku 27 lat, będąc u szczytu sławy, zaczął tracić słuch.
Ten genialny muzyk, kompozytor i dyrygent, na własnej skórze odczuł, co to znaczy być osobą niepełnosprawną. W wieku 27 lat, będąc u szczytu sławy, zaczął tracić słuch. Był to olbrzymi cios, z którym długo nie mógł się pogodzić.

12 Franklin Delano Roosevelt - prezydent na wózku
Przeprowadzone przez niego reformy społeczno-gospodarcze doprowadziły do zakończenia wielkiego kryzysu.

13 Roosevelt mógł siedzieć i władać rękami
Roosevelt mógł siedzieć i władać rękami. do końca życia poruszał się na wózku nigdy się nie załamywał

14 Patrząc na jego wspólne zdjęcia z Churchillem i Stalinem, trudno się domyślić, jak bardzo był chory.

15 Był wybitnym prezydentem i wielkim politykiem XX wieku.
Poprzez swoją walkę z nieuleczalną chorobą Roosevelt udowodnił, że człowiek niepełnosprawny może osiągnąć sukces. Był wybitnym prezydentem i wielkim politykiem XX wieku.

16 Janina Ochojska Jest Założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej.

17 Niepełnosprawna od wczesnego dzieciństwa (polio - zwana tez Choroba Heinego i Medina). Chodzi o kulach.

18 Laureatka nagród krajowych i zagranicznych min. :
tytuł Kobieta Europy (1994), nagroda im. Jana Karskiego (USA), Order Uśmiechu (Kanada), nagroda Pax Christi, Medal św. Jerzego przyznany przez Tygodnik Powszechny,

19 Natalia Partyka Reprezentantka kadry narodowej seniorek, zawodniczka klubu SKTS BEST-CHEM Sochaczew

20 Urodziła się bez prawego przedramienia,
występuje jednocześnie w zawodach dla pełnosprawnych i niepełnosprawnych zawodniczek.

21 Złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 w singlu.
Brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 w turnieju drużynowym Złota medalistka Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w klasie "10" – Chorwacja 2011 Złota medalistka Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w kategorii Open - Korea 2010

22 Jan Mela Stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem, kiedy wszedł podczas deszczu do niezabezpieczonej stacji transformatorowej.

23 Polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca bieguna północnego i bieguna południowego.
Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu.

24 Monika Kuszyńska 28 maja 2006 roku prowadzony przez lidera zespołu Varius Manx samochód rozbił się na drzewie. Ocalała, ale z pękniętym kręgosłupem do dziś jeździ na wózku inwalidzkim.

25 Monika Kuszyńska postanowiła, że jej nieszczęśliwy wypadek, przez który straciła czucie w nogach, nie będzie przyczyną, dla której zniknie z show biznesu. W czerwcu wydała płytę z zespołem, teraz bierze udział w kampanii reklamowej.

26 Żeby osoba niepełnosprawna osiągnęła sukces w jakiejś dziedzinie,
musi być od człowieka zdrowego znacznie lepsza, bardziej cierpliwa i wytrwała, a i to nie gwarantuje powodzenia..

27

28


Pobierz ppt "Sławni niepełnosprawni"

Podobne prezentacje


Reklamy Google