Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sławni niepełnosprawni. Karty historii odsłaniają przed nami ciekawe losy osób niepełnosprawnych, którym nigdy nie było łatwo żyć, a niektórym bohaterom.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sławni niepełnosprawni. Karty historii odsłaniają przed nami ciekawe losy osób niepełnosprawnych, którym nigdy nie było łatwo żyć, a niektórym bohaterom."— Zapis prezentacji:

1 Sławni niepełnosprawni

2 Karty historii odsłaniają przed nami ciekawe losy osób niepełnosprawnych, którym nigdy nie było łatwo żyć, a niektórym bohaterom przyszło zmagać się z wyjątkowymi wyzwaniami.

3 Historie zmagań osób nie całkiem sprawnych w zamierzchłych czasach, niewiele się różnią od dzisiejszych potyczek niepełnosprawnych z brutalną rzeczywistością.

4 Oczywiście, gdy ktoś jest bogaty i sławny, to jest mu dużo łatwiej, ale i tak przede wszystkim musi polegać na swej inteligencji, zaradności i umiejętności przystosowywania się do zaistniałej sytuacji.

5 KLAUDIUSZ Nie wiadomo, czy to z powodu porażenia mózgowego, czy też powikłań porodowych Klaudiusz był dzieckiem chorowitym i traktowanym jako opóźnione w rozwoju.

6 W czasach, kiedy ideałem młodzieńca był doskonale zbudowany wojownik, dojrzewanie i młodość człowieka, który powłóczył nogą, dziwacznie potrząsał głową, jąkał się, a mówiąc, dostawał ślinotoku, nie były łatwe.

7 Przeżył wszystkie czystki rodzinne i pozostawszy jako jedyny na placu boju, niechcący został władcą Imperium Rzymskiego w 50-tym roku życia Przeżył wszystkie czystki rodzinne i pozostawszy jako jedyny na placu boju, niechcący został władcą Imperium Rzymskiego w 50-tym roku życia.

8 FIODOR III ALEKSIEJEWICZ ROMANOW W roku 1661 urodziło się dziecko. Był to Fiodor III Aleksiejewicz Romanow, który już od urodzenia miał kłopoty ze zdrowiem.

9 Poważna wada serca uniemożliwiała mu normalne życie. Musiał unikać wszelkiego rodzaju wysiłku fizycznego, ale nie stronił od pracy umysłowej. Może właśnie dzięki chorobie mógł z dystansu przyjrzeć się swojemu krajowi i poprawić jego wizerunek.

10 Ludwig van Beethoven W cierpieniu musi człowiek wypróbować swe siły, musi wytrzymać wszystko, nie zważając na swą nicość i dążyć do dalszej doskonałości.

11 Ten genialny muzyk, kompozytor i dyrygent, na własnej skórze odczuł, co to znaczy być osobą niepełnosprawną. W wieku 27 lat, będąc u szczytu sławy, zaczął tracić słuch. Był to olbrzymi cios, z którym długo nie mógł się pogodzić.

12 Franklin Delano Roosevelt - prezydent na wózku Przeprowadzone przez niego reformy społeczno- gospodarcze doprowadziły do zakończenia wielkiego kryzysu.

13 Roosevelt mógł siedzieć i władać rękami. do końca życia poruszał się na wózku. nigdy się nie załamywał

14 Patrząc na jego wspólne zdjęcia z Churchillem i Stalinem, trudno się domyślić, jak bardzo był chory.

15 Poprzez swoją walkę z nieuleczalną chorobą Roosevelt udowodnił, że człowiek niepełnosprawny może osiągnąć sukces. Był wybitnym prezydentem i wielkim politykiem XX wieku.

16 Janina Ochojska Jest Za ł o ż ycielk ą Polskiej Akcji Humanitarnej.

17 Niepe ł nosprawna od wczesnego dzieci ń stwa (polio - zwana tez Choroba Heinego i Medina). Chodzi o kulach.

18 tytuł Kobieta Europy (1994), nagroda im. Jana Karskiego (USA), Order Uśmiechu (Kanada), nagroda Pax Christi, Medal św. Jerzego przyznany przez Tygodnik Powszechny, Laureatka nagród krajowych i zagranicznych min. :

19 Natalia Partyka Reprezentantka kadry narodowej seniorek, zawodniczka klubu SKTS BEST-CHEM Sochaczew

20 Urodziła się bez prawego przedramienia, występuje jednocześnie w zawodach dla pełnosprawnych i n iepełnosprawnych zawodniczek.

21 Brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 w turnieju drużynowym Złota medalistka Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w klasie "10" – Chorwacja 2011 Złota medalistka Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w kategorii Open - Korea 2010 Złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 w singlu.

22 Jan Mela Stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem, kiedy wszedł podczas deszczu do niezabezpieczonej stacji transformatorowej.

23 Polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca bieguna północnego i bieguna południowego. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu.

24 Monika Kuszyńska 28 maja 2006 roku prowadzony przez lidera zespołu Varius Manx samochód rozbił się na drzewie. Ocalała, ale z pękniętym kręgosłupem do dziś jeździ na wózku inwalidzkim.

25 Monika Kuszyńska postanowiła, że jej nieszczęśliwy wypadek, przez który straciła czucie w nogach, nie będzie przyczyną, dla której zniknie z show biznesu. W czerwcu wydała płytę z zespołem, teraz bierze udział w kampanii reklamowej.

26 Ż eby osoba niepe ł nosprawna osi ą gn ęł a sukces w jakiej ś dziedzinie, musi by ć od cz ł owieka zdrowego znacznie lepsza, bardziej cierpliwa i wytrwa ł a, a i to nie gwarantuje powodzenia..

27

28


Pobierz ppt "Sławni niepełnosprawni. Karty historii odsłaniają przed nami ciekawe losy osób niepełnosprawnych, którym nigdy nie było łatwo żyć, a niektórym bohaterom."

Podobne prezentacje


Reklamy Google