Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Maja Włoszczowska Katarzyna Pietrzyk. Maja Martyna Włoszczowska urodzona 09 listopada 1983 w Warszawie. Polska zawodniczka kolarstwa górskiego. Vice mistrzyni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Maja Włoszczowska Katarzyna Pietrzyk. Maja Martyna Włoszczowska urodzona 09 listopada 1983 w Warszawie. Polska zawodniczka kolarstwa górskiego. Vice mistrzyni."— Zapis prezentacji:

1 Maja Włoszczowska Katarzyna Pietrzyk

2 Maja Martyna Włoszczowska urodzona 09 listopada 1983 w Warszawie. Polska zawodniczka kolarstwa górskiego. Vice mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity w maratonie MTB i MTB, i wiele razy wicemistrzyni Europy, wielokrotny mistrz polski cross-country. Absolwentka matematyki stosowanej, studiowała na Politechnice na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. 08 października 2008 odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w sporcie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

3 Swoją karierę rozpoczęła w małym klubie rowerowym - Biały Karpacz w 1997 roku. W 1999 roku zdobyła Młodzieżowy Champion Polski w kolarstwie górskim w barwach klubu PTS CCC Piechowice. W 2000 r. udała się do kadry narodowej, gdzie trenerem był Andrzej Piątek. Potem zdobyła srebrny medal na mistrzostwach świata w Sierra Nevada. W 2002 roku jeździła w barwach drużyny CCC Polsat, ale bez większego powodzenia. Od 2003 roku ścigała się w Professional Cycling LOTTO Group. W 2004 r. brała udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach i zająła 6. miejsce. W latach 2007 - 2008 była w wyścigach MTB Halls Team. Po rozpadzie grupy w 2009 roku podpisała czteroletni kontrakt z CCC, sponsorem zawodowej grupy kolarskiej CCC Polkowice.

4 Igrzyska olimpijskie - najstarsze, a także największe międzynarodowe wydarzenie sportowe odbywające się co cztery lata w różnych krajach. Konkursy odbyły się w Pekinie Route Laoshan Wyścig Kolarski MTB (kolarstwo górskie). Maja zdobył srebrny medal.

5 Puchar Świata MTB Marathon został rozegrany po raz pierwszy w Lugano, Szwajcaria w 2003 roku mistrzostwa świata w kolarstwie górskim. Od 2004 roku mistrzostwa są osobnym wydarzeniem. Pierwszym zwycięzcą była Maja Włoszczowska. Mistrzostwa Świata w rowerach górskich w 2010 roku odbyły się w Mont Sainte-Anne (Kanada) w dniach 31 sierpnia - 5 września 2010 roku. Maja Włoszczowska zdobyła złoto.

6 Mistrzostwa Świata Kolarstwo górskie - sport, który odbył się 8 września - 12 września 2004 r. w Les Gets, Francja. Mistrzostwa Świata Kolarstwo górskie - sport, który odbył się 28 sierpnia - 4 września 2005 r. w Livigno, Włochy.

7 Kolarstwo górskie - forma kolarstwa, uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się po trudnym terenie. Ta dyscyplina staje się coraz bardziej popularną i cenioną rozrywką. Niektórzy amatorzy traktują go jako możliwość rozwoju fizycznego, stąd duża liczba imprez, w których zawodnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności piechoty górskiej. Zalety roweru górskiego i jego uniwersalność sprawia, że bardzo często wybierany jest jako środek transportu podczas eskapad i wycieczek w górskim terenie.

8 Kolarstwo Górskie Ekstremalne Inne Dual Slalom Freeride Dirt Jumping Cross country StreetTrial

9


Pobierz ppt "Maja Włoszczowska Katarzyna Pietrzyk. Maja Martyna Włoszczowska urodzona 09 listopada 1983 w Warszawie. Polska zawodniczka kolarstwa górskiego. Vice mistrzyni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google