Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzyka. Muzyka sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki. sztuka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzyka. Muzyka sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki. sztuka."— Zapis prezentacji:

1 Muzyka

2 Muzyka sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki. sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.

3 Zapewne większość z nas zdążyła już zauważyć, że muzyka także ma wpływ na człowieka. Czy to pozytywny, czy to negatywny, jednak swoiście oddziałuje na każdego z nas. Oczywiście też wszystko zależy od naszego usposobienia a także od charakteru i zainteresowań. Zapewne większość z nas zdążyła już zauważyć, że muzyka także ma wpływ na człowieka. Czy to pozytywny, czy to negatywny, jednak swoiście oddziałuje na każdego z nas. Oczywiście też wszystko zależy od naszego usposobienia a także od charakteru i zainteresowań.

4 Początki Muzyka człowiekowi towarzyszy już od jego pojawienia się na Ziemi. W czasach prehistorycznych grano na muszlach i piszczałkach wykonanych z kości. Muzyka towarzyszyła tańcom i ceremoniom religijnym. A w starożytnych: Mezopotamii, Egipcie, Indiach, Chiac h i Grecji słuchano muzyki również dla przyjemności. Muzykę zaczęto zapisywać w starożytnej: Mezopotamii, Egipcie i Grecji, a specjaliści uważają nawet, że znaleźli zapisany fragment muzyczny - hymn, pochodzący z Sumeru sprzed lat p.n.e. Pierwszy kompletny utwór muzyczny, który zachował się do naszych czasów, datowany jest na IX wiek Muzyka człowiekowi towarzyszy już od jego pojawienia się na Ziemi. W czasach prehistorycznych grano na muszlach i piszczałkach wykonanych z kości. Muzyka towarzyszyła tańcom i ceremoniom religijnym. A w starożytnych: Mezopotamii, Egipcie, Indiach, Chiac h i Grecji słuchano muzyki również dla przyjemności. Muzykę zaczęto zapisywać w starożytnej: Mezopotamii, Egipcie i Grecji, a specjaliści uważają nawet, że znaleźli zapisany fragment muzyczny - hymn, pochodzący z Sumeru sprzed lat p.n.e. Pierwszy kompletny utwór muzyczny, który zachował się do naszych czasów, datowany jest na IX wiek

5 Wyróżniamy : muzyka antyczna muzyka antyczna muzyka średniowiecza muzyka średniowiecza muzyka renesansowa muzyka renesansowa muzyka barokowa muzyka barokowa muzyka klasyczna muzyka klasyczna muzyka romantyczna muzyka romantyczna muzyka współczesna muzyka współczesna muzyka poważna muzyka poważna muzyka rozrywkowa muzyka rozrywkowa muzyka ludowa muzyka ludowa

6 Ciekawostki : Ciekawe czy wiedzieliście o tym, że... Ciekawe czy wiedzieliście o tym, że... Leo Fender – znane wszystkim gitarzystom nazwisko – legenda. Gościu był konstruktorem najsłnniejszych wzmacniaczy gitarowych: Stratocaster i Telecaster – nie umiał grać na gitarze. Leo Fender – znane wszystkim gitarzystom nazwisko – legenda. Gościu był konstruktorem najsłnniejszych wzmacniaczy gitarowych: Stratocaster i Telecaster – nie umiał grać na gitarze. John Lennon (The Beatles … czy ktoś może nie wiedzieć ?) miał taki słaby wzrok, że był ślepy bez swoich okularów. John Lennon (The Beatles … czy ktoś może nie wiedzieć ?) miał taki słaby wzrok, że był ślepy bez swoich okularów.

7 Koniec ;)


Pobierz ppt "Muzyka. Muzyka sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki. sztuka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google