Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzyka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzyka."— Zapis prezentacji:

1 Muzyka

2 Muzyka  sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.

3 Zapewne większość z nas zdążyła już zauważyć, że muzyka także ma wpływ na człowieka. Czy to pozytywny, czy to negatywny, jednak swoiście oddziałuje na każdego z nas. Oczywiście też wszystko zależy od naszego usposobienia a także od charakteru i zainteresowań.

4 Początki Muzyka człowiekowi towarzyszy już od jego pojawienia się na Ziemi. W czasach prehistorycznych grano na muszlach i piszczałkach wykonanych z kości. Muzyka towarzyszyła tańcom i ceremoniom religijnym. A w starożytnych: Mezopotamii, Egipcie, Indiach, Chiach i Grecji słuchano muzyki również dla przyjemności. Muzykę zaczęto zapisywać w starożytnej: Mezopotamii, Egipcie i Grecji, a specjaliści uważają nawet, że znaleźli zapisany fragment muzyczny - hymn, pochodzący z Sumeru sprzed lat p.n.e. Pierwszy kompletny utwór muzyczny, który zachował się do naszych czasów, datowany jest na IX wiek

5 Wyróżniamy : muzyka antyczna muzyka średniowiecza muzyka renesansowa
muzyka barokowa muzyka klasyczna muzyka romantyczna muzyka współczesna muzyka poważna muzyka rozrywkowa muzyka ludowa

6 Ciekawostki : Ciekawe czy wiedzieliście o tym, że...
Leo Fender – znane wszystkim gitarzystom nazwisko – legenda. Gościu był konstruktorem najsłnniejszych wzmacniaczy gitarowych: Stratocaster i Telecaster – nie umiał grać na gitarze. John Lennon (The Beatles … czy ktoś może nie wiedzieć ?) miał taki słaby wzrok, że był ślepy bez swoich okularów.

7 Koniec ;)


Pobierz ppt "Muzyka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google