Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kredyt - jest pożyczką pieniężną zaciągniętą w banku na określony cel i czas oraz za określony procent. Udzielanie kredytów przez banki jest jednym z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kredyt - jest pożyczką pieniężną zaciągniętą w banku na określony cel i czas oraz za określony procent. Udzielanie kredytów przez banki jest jednym z."— Zapis prezentacji:

1 Kredyt - jest pożyczką pieniężną zaciągniętą w banku na określony cel i czas oraz za określony procent. Udzielanie kredytów przez banki jest jednym z ich podstawowych zadań. Kredyt uzyskuje się na pewien czas, po którym należy go zwrócić. Czas ten liczony jest w dniach, a przy dłuższych okresach w miesiącach i latach. Procent za kredyt jest jego ceną i stanowi podstawę do obliczenia wynagrodzenia banku. Wynagrodzeniem banku za udzielone kredyty są odsetki kredytowe, których wielkość zależy od sumy udzielonego kredytu. Odsetki te płaci kredytobiorca i są one dla niego kosztem. Odsetki od kredytów stanowią podstawowy przychód banku. Kredyty zaciągają przedsiębiorstwa oraz klienci indywidualni gdy brak im środków na konkretne cele.

2 Pozyczki - jest pożyczką pieniężną zaciągniętą w banku na określony cel i czas oraz za określony procent. Udzielanie kredytów przez banki jest jednym z ich podstawowych zadań.

3 Raty Każdy z nas nie raz przyglądał się tabliczkom z napisami "Raty 0%", "Super raty 3 x 0%" czy też "Raty bez pierwszej wpłaty". Początkowa euforia wywołana wizją ogromnych zakupów szybko ustępowała myśli: czy to nie jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe?

4 Karta Kredytowa Karta kredytowa, to karta która umożliwia posiadaczowi korzystanie ze środków, których aktualnie nie ma on na rachunku, do wysokości limitu kredytowego określonego przez bank. Termin spłaty zadłużenia określony jest przez bank i wynosi on zazwyczaj 20 do 30 dni od daty otrzymania wyciągu zawierającego informacje o transakcjach przeprowadzonych w poprzednim okresie. Karta kredytowa niekoniecznie musi być powiązana z kontem. Wypłata gotówki z bankomatu od razu jest oprocentowane w przeciwieństwie do transakcji bezgotówkowych.

5 Procent Wyobraźmy sobie, że chcemy ulokować w banku 1000 zł. Bank oferuje dwa rodzaje lokat: roczną o oprocentowaniu 15% i kwartalną o oprocentowaniu 14,25% w skali roku. Oprocentowanie pierwszej lokaty jest wyższe, jednak jeżeli będziemy odnawiać lokatę kwartalną przez rok, nie wypłacając odsetek, to na koniec roku otrzymamy w pierwszym przypadku zł, a w drugim 1150,30 zł, mimo, że oprocentowanie tej lokaty jest niższe. Mechanizm ten znany jest pod nazwą procentu składanego - wykorzystujemy po prostu fakt, że drugim kwartale odsetki naliczane są nie tylko od kapitału początkowego, ale także od odsetek zarobionych w kwartale pierwszym.

6 Kapital Kapitał, fundusz, majątek, który może przynosić jego właścicielowi dochód w postaci wartości dodanej. Kapitał w przedsiębiorstwie występuje w postaci kapitału własnego i kapitału obcego.

7 Odsetki Odsetki są dla banku kosztem pozyskania kapitałów (np. depozyty bankowe) przez zaciągnięcie zobowiązań wobec klientów bądź też przychodem powstałym w wyniku udostępniania przez bank kapitałów (np. kredyty). Na wysokość odsetek pobieranych lub płaconych ma wpływ wysokość stopy procentowej oraz wielkość kapitału i czas na jaki


Pobierz ppt "Kredyt - jest pożyczką pieniężną zaciągniętą w banku na określony cel i czas oraz za określony procent. Udzielanie kredytów przez banki jest jednym z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google