Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie działań PISF

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie działań PISF"— Zapis prezentacji:

1

2 Podsumowanie działań PISF
Polski Instytut Sztuki Filmowej wypełniał zadania ustawowe poprzez działania własne oraz wspieranie działań innych podmiotów (system dotacji). Działania własne koncentrowały się w następujących sferach: PR i promocji PISF w kraju i za granicą (informowanie o działalności PISF, w tym o warunkach udzielania pomocy publicznej, prowadzenie portalu internetowego, organizowanie konferencji, informowanie mediów o podjętych działaniach), promocji polskiego filmu i dorobku polskich twórców filmowych podczas najważniejszych wydarzeń filmowych w kraju i za granicą (organizowanie polskich stoisk na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych i targach, publikowanie i dystrybucję wydawnictw promujących polska kinematografię). Ważnym obszarem działań własnych Instytutu było nawiązanie i rozwijanie współpracy z organami UE i Rady Europy oraz innymi organizacjami działającymi na szczeblu międzynarodowym (narodowe instytuty filmowe, fundusze regionalne w UE, związki twórcze działające w kinematografii, organizacje producentów, dystrybutorów, kiniarzy, itp.).

3 Podsumowanie działań PISF Promocja w kraju i zagranicą
Działalność Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w sferze promocji odbywała się dwutorowo: inicjowano udział filmów w festiwalach oraz odpowiadano na zapotrzebowania ze strony Festiwali. Filmy podlegały selekcji komisji festiwalowych, a następnie były kwalifikowane do poszczególnych działów danego festiwalu, jak np. konkurs główny, panorama filmów, pokazy specjalne, itp. Na międzynarodowych festiwalach filmowych w roku ubiegłym w sumie pokazanych zostało 36 filmów animowanych i dla dzieci, ok. 30 filmów dokumentalnych, 16 filmów krótkometrażowych, prawie 60 razy pokazano nowe polskie filmy fabularne.

4 Podsumowanie działań PISF Promocja w kraju i zagranicą c.d.
Odbyło się również kilkanaście Polskich Festiwali za granicą oraz Przeglądów Filmu Polskiego. Każdy z nich cieszył się dużym zainteresowaniem, prezentowano na nich zarówno filmy współczesne jak i historyczne. Większość organizowana była przy współpracy z polskimi placówkami zagranicznymi. PISF pomagał w wyborze filmów oraz pośredniczył w kontaktach z producentami i ułatwiał pozyskanie wybranych przez festiwal tytułów.

5 Podsumowanie działalności PISF
W roku ubiegłym: uzyskało dofinansowanie w ramach kontynuacji zobowiązań Agencji Produkcji Filmowej: 29 filmów fabularnych i 29 filmów animowanych oraz 52 filmy dokumentalne; uzyskało dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego – Produkcja Filmowa (zawarte umowy i decyzje na umowy): 19 filmów pełnometrażowych fabularnych, w tym: 6 debiutów; 19 filmów dokumentalnych, w tym: 8 debiutów, oraz 11 filmów animowanych, w tym: 4 debiuty. W w/w ilości filmy dla dzieci uzyskały 3 dofinansowania (1 film fabularny w koprodukcji oraz 2 filmy animowane); promesę w ramach alokacji 2006 r. uzyskało: 13 filmów fabularnych, 48 filmów dokumentalnych oraz 4 filmy animowane, w tym dla 2 dzieci; promesy do realizacji z alokacji 2007 r. otrzymało 9 filmów fabularnych, 14 filmów dokumentalnych oraz 1 film animowany. 93 projekty dostały wsparcie w ramach developmentu, a 51 scenarzystów uzyskało stypendia.

6 Podsumowanie działalności PISF c.d.
wszystkie polskie filmy wchodzące do kin uzyskały wsparcie promocyjne w wysokości tys. zł., w zależności od charakteru projektu i kwoty wnioskowanej, 46 kin otrzymało wsparcie inwestycyjne na modernizację, wszystkie DKF i SKS oraz kina prezentujące co najmniej 10% repertuaru polskiego uzyskały dofinansowanie, 21 twórców uzyskało wsparcie w ramach kursów i szkoleń, a 33 imprezy z zakresu doskonalenia zawodowego dostało wsparcie z PISF, wszystkie znaczące konkursy i festiwale odbywające się w Polsce otrzymały wsparcie z środków PISF, w tym pobudzony został także rynek wydawnictw filmowych, książek, opracowań krytycznych i popularyzujących kino,

7 Zestawienie ilości filmów dokumentalnych i animowanych z udziałem środków publicznych w latach 2004 – 2007 (stan na dzień ) 2004* 2005* 2006** 2007** Filmy dokumentalne 35 43 81 29 animowane 11 28 16 10 * ilość filmów wyprodukowanych ** ilość filmów dofinansowanych

8 Podsumowanie działalności PISF c.d.
W 2006 roku: PISF zainicjował i wspierał prace z zakresu badania rynku filmowego w Polsce oraz systematyczne popularyzowanie kultury filmowej w mediach, o 37% (planowano o 10%) zwiększyła się liczba filmów polskich wyświetlanych w kinach, o 37,3. % zwiększyła się liczba widzów w kinach (planowano wzrost w wysokości 10%), a o 537,5. % zwiększyła się liczba widzów na filmach polskich (planowano że o 20% zwiększy się liczba widzów w kinach na filmach polskich w stosunku do 2005 r.)

9 Liczba polskich filmów w kinach w latach 2004-2006

10 Liczba widzów na polskich filmach
2004 – 2,8 mln 2005 – 0,8 mln 2006 – 5,1 mln

11 Podsumowanie działalności PISF
W 2006 i 2007 roku na około 100 festiwalach i przeglądach pokazano około 120 filmów dokumentalnych. Film „Nasiona” Wojciecha Kasperskiego był pokazywany na kilkunastu festiwalach, z 7 wrócił z nagrodami! W roku 2006 przypadłą 10. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego z tej okazji odbyło się wiele przeglądów twórczości tego reżysera filmów fabularnych i dokumentalnych w najrozmaitszych zakątkach świata np. w Lipsku, Mannheim, Poczdamie, Nowym Jorku, Dublinie, Turcji. Przygotowana przez Muzeum Kinematografii wystawa zatytułowana „Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć.” Prezentowana była m.in. podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie, a także w Bangkoku, Sewilli, Budapeszcie, Paryżu, a w 2008 roku planowana jest również we Włoszech.

12 Podsumowanie działalności PISF
Cieszący się ogromną popularnością w kraju przegląd etiud PWSFTviT w Łodzi ma swoja europejską edycję. Prace studentów łódzkiej filmówki prezentowane były w ramach projektu „The Polish National Film School Then and Now” w Sztokholmie, Uppsali, Bukareszcie, Sofii, Bratysławie. Dzień Polskiego Dokumentu odbył się na MFF w Nyon w Szwajcarii w kwietniu b.r. gdzie zaprezentowano filmy dokumentalne w ramach programu festiwalu oraz na targach. W celu promocji polskiego dokumentu za granicą powstaje obecnie katalog filmów dokumentalnych, którego premiera odbędzie się w czerwcu na Targach Filmów Dokumentalnych w La Rochell we Francji. PISF dofinansował udział około 100 twórców w festiwalach i przeglądach na całym świecie m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Toronto, Cannes, Osace, Kairze, Moskwie, a także w Zimbabwe i Chinach.

13 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY
W 2006 roku polskie filmy prezentowane były na ponad 250 międzynarodowych festiwalach, w tym na największych i najważniejszych: w Berlinie, Cannes, Moskwie, Karlowych Varach i Wenecji. Polscy twórcy zdobyli w sumie w zeszłym roku 80 nagród i wyróżnień. Rok 2007 Nagradzane filmy dokumentalne: "Nasiona" reż. Wojciech Kasperski; "Lekcja białoruskiego" i "Praszczur" reż. Mirosław Dembiński; "Elektryczka" reż. Maciej Cuske; "Klinika" reż. Tomasz Wolski; "Jak to się robi" reż. Marcel Łoziński; "Na działce" reż. Thierry Paladino; "Kamienna cisza" reż. Krzysztof Kopczyński i "Portrecista" reż. Ireneusz Dobrowolski Nagradzane filmy animowane: "Piotruś i wilk" reż. Suzie Templeton; "Krawiec Niteczka" i "Słoneczne miasto" reż. Andrzej Gosienicki; "Caracas" reż. Anna Błaszczyk i "Arka" reż. Grzegorz Jonkajtys

14 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY dla filmów dokumentalnych za rok 2006
"Jestem" reżyseria Maciej Adamek (krótkometrażowy) Certyfikat Finalisty na 47. Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Programów TV na The New York Festivals (styczeń 2006); Silver Award w kategorii niearabskich filmów dokumentalnych na Aljazeera International Television Production Festival w Katarze (marzec 2006); Nagroda dla najlepszego dokumentu na The End Of The Pier International Film Festival w Anglii (maj 2006) "Życie przed Tobą" reżyseria Maciej Adamek (krótkometrażowy) Bronze Award w kategorii niearabskich filmów dokumentalnych na Aljazeera International Television Production Festival w Katarze (marzec 2006) "W drodze" reżyseria Maciej Adamek Worldwide Short Film Festival w Toronto - Nagroda dla Najlepszego Dokumentu (czerwiec 2006); 8. Belo Horizonte International Short Film Festival w Brazylii - Nagroda Publiczności dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego (lipiec 2006) "Konkurs" reżyseria Maciej Adamek Auburn International Film and Video Festival For Children and Young Adults w Sydney w Australii - Nagroda dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej (wrzesień 2006) "Nie taki powrót" reżyseria Jan Bujalski Pierwsze miejsce na Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Wojskowych w Baracciano we Włoszech (styczeń 2006) "Za płotem" reżyseria Marcin Sauter główna nagroda w kategorii filmu krótkometrażowego na festiwalu Cinema Reel w Paryżu (marzec 2006)

15 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY dla filmów dokumentalnych za rok 2006 c.d.
"Olter" reżyseria Krystian Matysek 39th Annual WorldFest-Houston International Film Festival w USA - Złota Nagroda REMI za najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego "Nasiona" w reżyserii Wojciecha Kasperskiego VI Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana" w Permie w Rosji. Wielki Srebrny Nanuk - nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego (maj 2006); AFI Discovery Channel Documentary Festival SILVERDOCS w Waszyngtonie - Główna Nagroda w kategorii krótkiego filmu dokumentalnego (czerwiec 2006); Prix Europa w Berlinie, Niemcy - Specjalne Wyróżnienie w kategorii Dokument Telewizyjny (październik 2006); 13. Alternatywny Festiwal Kina Niezależnego w Barcelonie, Hiszpania - Wyróżnienie Specjalne Jury w kategorii filmu dokumentalnego (listopad 2006); Rosyjska Nagroda dla Filmów Dokumentalnych Lauru - Nagroda w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Niefabularny Film Telewizyjny (grudzień 2006) "Jeden dzień w PRL" reżyseria Maciej Drygas 46. Krakowskim Festiwalu Filmowym - Srebrny Smok w Konkursie Międzynarodowym (czerwiec 2006); Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Tai Pei, Tajwan - Specjalne Wyróżnienie Jury (listopad 2006) "Cały dzień razem" reżyseria Marcin Koszałka 46. Krakowskim Festiwalu Filmowym - Wyróżnienie w Konkursie Międzynarodowym (czerwiec 2006) Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie w Czechach - Najlepszy Film Europy Wschodniej (listopada 2006) "Chaco - na bezdrożach tożsamosci" reżyseria Piotr Zarębski III nagroda ex equo w kategorii filmow dokumentalnych na XXI Miedzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmow i Multimediów 2006 (maj 2006) Nagroda SIGNIS za film dokumentalny na XXI Miedzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmow i Multimediów 2006 (maj 2006)

16 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY dla filmów dokumentalnych za rok 2006 c.d.
"Dzieci z Leningradzkiego" ("Children of Leningradsky") reżyseria Hanna Polak i Andrzej Celiński 27. News and Documentary Emmy Awards przyznawane przez National Academy of Television Arts & Sciences - nominacja w dwóch kategoriach: Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Montaż (lipiec 2006) Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka VERZIO3 w Budapeszcie, Węgry - Nagroda węgierskiej telewizji satelitarnej Duna (listopad 2006) "Herkules" reżyseria Lidia Duda 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie "Złoty Witeź" - Wyróżnienie specjalne w kategorii film telewizyjny. "Herkules wyrusza w świat" reżyseria Lidia Duda Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Kantonie w Chinach - Grand Prix (grudzień 2006) "Uczeń czarnoksiężnika" reżyseria Stanisław Wolny 39th Annual WorldFest-Houston International Film Festival w USA - Srebrna Nagroda Remi w kategorii telewizyjny program historyczny/o kulturze. "Szczur w koronie" reżyseria Jacek Bławut 14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Etnograficznych w Cadca, Słowacji - Nagroda Brązowego Turonia dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego (listopad 2006) "Lekcja białoruskiego" reżyseria Mirosław Dembiński DOK Leipzig Nagroda MDR dla najlepszego filmu z Europy Wschodniej (listopad 2006); International Documentary Festival Amsterdam - The MovieSquad DOC U! Award dla Najlepszego Filmu z DOC U! youth programme (grudzień 2006) "Boże Ciało" reżyseria Adam Sikora Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Kantonie w Chinach - Nagroda za Najlepszą Reżyserię (grudzień 2006)

17 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY dla filmów animowanych za rok 2006
"Sztuka spadania" reżyseria Tomasz Bagiński nagroda Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej BAFTA w kategorii krótki film animowany (luty 2006) "O księżniczce zaklętej w żabę" reżyseria Robert Turło Nagroda Brązowego Kairu na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Kairze (marzec 2006) "Ichthys" reżyseria Marek Skrobecki 10. International Cartoon & Animation Festival w Seulu - Specjalne Wyróżnienie w kategorii filmu krótkiego (maj 2006); Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Balkanima w Belgradzie - Grand Prix (październik 2006); Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Tindirindis w Wilnie - Wyróżnienie (październik 2006) "Dwanaście miesięcy" reżyseria Zbigniew Kotecki 39th Annual WorldFest-Houston International Film Festival w USA - Platynowa Nagroda REMI w kategorii "film dla dzieci" "Zaczarowane pantofelki" reżyseria Aniela Lubieniecka Wyróżnienie Specjalne na 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Złoty Witeź" w Moskwie (maj 2006) "Caracas" reżyseria Anna Błaszczyk Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Balkanima w Belgradzie - dyplom dla najlepszego debiutu (październik 2006) "Wieczny finał" reżyseria Izabela Bartosik Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Tindirindis w Wilnie - Wyróżnienie (październik 2006)

18 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY dla filmów dokumentalnych za rok 2007
"Bortglömda" ("Forgotten") reż. Agnieszka Łukasiak Międzynarodowy Festiwal Filmowym w Trieście, Włochy - Najlepszy Film Dokumentalny (styczeń 2007) "Nasiona" reż. Wojciech Kasperski Big Sky Documentary Film Festival w Missoula, Montana, USA - Nagroda Specjalna Jury (luty 2007) "Praszczur" reż. Mirosław Dembiński Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich w Domzale (Słowenia) - Specjalne Wyróżnienie w kategorii Sportów Górskich i Filmów Przygodowych (luty 2007) "Elektryczka" reż. Maciej Cuske 15. International Festival Train & Metro on Film CinéRail w Paryżu - Grand Prix (luty 2007) "Klinika" reż. Tomasz Wolski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Punto de Vista" w Pamplonie, Hiszpania - Nagroda Jeana Vigo dla Najlepszego Reżysera (marzec 2007) "Lekcja białoruskiego" reż. Mirosława Dembiński Festiwal Praw Człowieka "One World" w Pradze, Czechy - Nagroda Vaclava Havla oraz Nagroda Jury Studenckiego Next Generation UE (marzec 2007); Międzynarodowy Festiwal Praw Człowieka w Paryżu - Nagroda Jury Studenckiego (kwiecień 2007)

19 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY dla filmów dokumentalnych za rok 2007 c.d.
"Jak to się robi" reż. Marcel Łoziński Festiwal Filmów z Europy Środkowo-Wschodniej goEast w Wiesbaden, Niemcy - Najlepszy Dokument (kwiecień 2007) "Na działce" reż. Thierry Paladino Festiwal Filmowy w Belgradzie - Najlepszy film dokumentalny w konkursie międzynarodowym (kwiecień 2007) "Kamienna cisza" reż. Krzysztof Kopczyński Międzynarodowy Festiwal Dokumentu w Chicago (CIDF) - Nagroda Rady Festiwalu Sky is the Limit w kategorii work in progress (kwiecień 2007) "Portrecista" reż. Ireneusz Dobrowolski V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Człowiek w świecie", Sztokholmie - Grand Prix (kwiecień 2007) Międzynarodowy Festiwal Filmowy "DeReel" w Victorii, Australia - Nagroda za Najlepszy Film Dokumentalny (maj 2007)

20 MIĘDZYNARODOWE NAGRODY dla filmów animowanych za rok 2007
"Piotruś i wilk" reż. Suzie Templeton The British Academy of Film and Television Arts BAFTA - Nominacja w kategorii Krótkometrażowy Film Animowany (styczeń 2007); Rose D’Or Festival w Lucernie, Szwajcaria - Nagroda Złotej Róży w kategorii performance za połączenie filmu z muzyką grana na żywo (maj 2007); Pulcinella Italian Television Animation Awards - Nagroda dla najlepszego europejskiego programu (maj 2007) "Krawiec Niteczka" reż. Andrzej Gosienicki XVII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych w Kairze - Brązowy Faraon w kategorii Serial Animowany (marzec 2007) "Słoneczne miasto" reż. Andrzej Gosienicki XVII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych w Kairze - Brązowy Faraon w kategorii Film Animowany (marzec 2007) "Caracas" reż. Anna Błaszczyk Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych BIMINI w Rydze na Łotwie - Dyplom za artyzm i reżyserię w kategorii debiutów filmowych (marzec 2007) "Arka" reż. Grzegorz Jonkajtys Festiwalu Animacji Komputerowej oraz Efektów Specjalnych SIGGRAPH, USA - Best of Show (kwiecień 2007); Prix Ars Electronica w Lintz, Austria - Award of Distinction (wrzesień 2007)

21 PROGRAMY OPERACYJNE PISF – ALOKACJA ŚRODKÓW 2006
Programy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. ALOKACJA ŚRODKÓW 2006 PROGRAMY OPERACYJNE PISF – ALOKACJA ŚRODKÓW 2006 Program Priorytet Alokacja (mln PLN) Razem % Przygotowanie projektów filmowych Development 5,0 4,8 6,1% Stypendia dla scenarzystów 1,3 Produkcja filmowa Debiuty reżyserskie 10,5 53,7 68,4% Produkcja filmów fabularnych 32,5 Produkcja filmów dokumentalnych 4,7 Produkcja filmów animowanych 4,5 Upowszechnianie kultury filmowej 6,5% Promocja polskiego filmu za granicą Promocja za granicą 2,26 2,5 3% Stypendia zagraniczne 0,24 Rozwój kin i dystrybucja filmów Wspieranie działalności kin i dyskusyjnych klubów filmowych 3,0 9,95 12,7% Rozwój infrastruktury kin Dystrybucja i promocja filmów 4,45 Doskonalenie zawodowe Przedsięwzięcia szkoleniowe i informacyjne 2,37 2,55 3,2% Profesjonalizacja indywidualna 0,18 RAZEM 78,5 100

22 Programy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. ALOKACJA ŚRODKÓW 2007
Priorytet Alokacja (mln PLN) razem mln PLN) % Rozwój projektu Development 3,5 4,3 4,8 Stypendia dla scenarzystów 0,8 Produkcja filmowa Debiuty reżyserskie 11,3 62 68,7 Produkcja filmów fabularnych 40,2 Produkcja filmów dokumentalnych Produkcja filmów animowanych Wspieranie rozwoju polskiego przemysłu filmowego 4,0 3,0 Upowszechnianie kultury filmowej 7,5 8,3 Promocja polskiego filmu za granicą Promocja za granicą 3,9 Stypendia zagraniczne 0,5 Rozwój kin i dystrybucja filmów Wspieranie działalności kin oraz DKF-ów 8,35 9,3 Rozwój infrastruktury kin 2,5 Dystrybucja i promocja filmów 2,85 Doskonalenie zawodowe Przedsięwzięcia szkoleniowe i informacyjne 3,25 3,65 4 Profesjonalizacja indywidualna 0,4 Nagrody (doroczne, konkursy scenariuszowe) RAZEM 1,0 90,3 100

23 Zestawienie alokacji na rok 2006 i 2007
Priorytet I Debiuty reżyserskie (w tym fabularne) 10,5 11,3 Priorytet III Produkcja filmów dokumentalnych 4,7 3,5 Priorytet IV Produkcja filmów animowanych 4,5 4,0

24 SUMA PRZYZNANYCH DOFINANSOWAŃ – STAN NA DZIEŃ 01.06.2007
PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 SUMA PRZYZNANYCH DOFINANSOWAŃ – STAN NA DZIEŃ Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach wszystkich programów operacyjnych przyznał dotację na łączną kwotę ,4 miliona złotych.

25 PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI PISF W ZAKRESIE WSPIERANIA PRODUKCJI FILMOWEJ W ROKU 2006 W ramach PO Produkcja filmowa w 2006 roku dofinansowano: 113 projektów na łączną kwotę dotacji zł i 1 projekt na pożyczkę w kwocie zł, w tym: 10 debiutów fabularnych oraz 1 debiut – pożyczka, 19 debiutów dokumentalnych, 5 debiutów animowanych, 21 projektów filmów fabularnych na łączną kwotę zł, w tym 11 koprodukcji międzynarodowych, 48 projektów dokumentalnych, w tym 10 koprodukcji międzynarodowych, 10 projektów animowanych, w tym 1 koprodukcja. Oprócz wyżej wymienionych decyzji w ramach alokacji 2006 r. w PO-Produkcja Filmowa zostały podjęte decyzje do realizacji z Alokacji 2007 r. w łącznej kwocie zł z przeznaczeniem na: 1 debiut fabularny, 8 projektów fabularnych, na łączną kwotę zł, w tym 4 koprodukcje międzynarodowe, 14 projektów dokumentalnych, 1 projekt animowany.

26 PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI PISF W ZAKRESIE PRAC NAD ROZWOJEM PROJEKTÓW FILMOWYCH W ROKU 2006 c.d. W ramach PO Rozwój projektu dofinansowano: 146 projektów na łączną kwotę ,23 zł Dotacje na development uzyskało w 2006 r. 61 producentów na 93 projekty filmowe, w tym na: 40 projektów fabularnych, 40 dokumentalnych 13 animowanych. Stypendia scenariuszowe uzyskało 51 twórców na napisanie 53 scenariuszy. 21 twórców, producentów oraz osób wykonujących inne zawody filmowe wzięło udział w 24 kursach, szkoleniach i warsztatach o charakterze międzynarodowym. 22 organizatorów (szkół, stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji prowadzących działalność z zakresu szkolenia ustawicznego) uzyskało wsparcie przy realizacji 33 projektów z dziedziny doskonalenia zawodowego. Dotacje uzyskało 46 kin oraz 9 dystrybutorów filmowych na 22 polskie filmy, na łączną kwotę ,00 zł.

27 95.480.504 zł na produkcję pełnometrażowych filmów fabularnych,
KWOTY DOFINANSOWAŃ NA PRODUKCJĘ FILMOWĄ od początku działalności PISF do chwili obecnej Łączna kwota przyznana przez dyrektora Instytutu w sesjach I-V/2006 oraz I-II/2007 to zł, w tym: zł na produkcję pełnometrażowych filmów fabularnych, zł na produkcję pełnometrażowych debiutów reżyserskich, zł na produkcję filmów dokumentalnych, zł na produkcję filmów animowanych, zł na produkcję debiutów dokumentalnych, zł na produkcję debiutów animowanych.

28 Minimalne i maksymalne kwoty przyznanych dofinansowań dla filmów animowanych i dokumentalnych
PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 W ramach PO Produkcja Filmowa przyznane przez PISF kwoty dofinansowania wahały się w granicach: dla filmów dokumentalnych: od PLN do PLN dla debiutów od PLN do PLN dla dokumentów dla filmów animowanych: od PLN do PLN dla debiutów od PLN do PLN dla filmów animowanych

29 Dokumentalne i animowane filmy pełnometrażowe
PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 Liczba dofinansowanych przez PISF pełnometrażowych filmów dokumentalnych: 2006: 14 projektów 2007: 8 projektów Liczba dofinansowanych przez PISF pełnometrażowych filmów animowanych: 2006: 2 projekty 2007: 1 projekt

30 Wnioski o dofinansowanie koprodukcji
PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 Do chwili obecnej do rozpatrzenia wpłynęło łącznie 85 wniosków o dofinansowanie koprodukcji międzynarodowych, w tym: Priorytet 1 – Debiuty: 10 Priorytet 2 – Produkcja filmów fabularnych: 46 Priorytet 3 – Produkcja filmów dokumentalnych: 23 Priorytet 4 – Produkcja filmów animowanych: 4 Priorytet 5 – Wspieranie rozwoju polskiego przemysłu filmowego: 2

31 Dofinansowanie koprodukcji
PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 Do chwili obecnej Dyrektor PISF wydała 51 decyzji pozytywnych na łączną kwotę zł dotyczących projektów w koprodukcji międzynarodowej; w tym: na debiuty reżyserskie dla 8 projektów na kwotę: zł na filmy fabularne dla 25 projektów na kwotę: zł na filmy dokumentalne dla 17 projektów na kwotę: zł na filmy animowane dla 5 projektów na kwotę: zł.

32 Kwoty dofinansowań udzielone z Agencji Produkcji Filmowej w latach na filmy pozafabularne i środki przyznane przez PISF w 2006 i 2007 PODSUMOWANIE SESJI 1-3/2006 2004 r. 2005 r. Wyprodukowane filmy dokumentalne i oświatowe ,- zł ,- zł Wyprodukowane filmy animowane ,- zł ,- zł Kwoty przyznanego dofinansowania z PO Produkcja Filmowa przez PISF w 2006 r. oraz w ramach sesji 1-2/2007 ogółem na filmy dokumentalne, w tym debiuty: zł ogółem na filmy animowane, w tym debiuty : zł

33 Liczba filmów wyprodukowanych w latach 2004-2006 z udziałem środków budżetowych
2004: FILMY FABULARNE – 14 FILMY POZAFABULARNE w tym 34 dokumentalne, 2 oświatowe, 11 animowanych 2005: FILMY FABULARNE – 21 FILMY POZAFABULARNE – 71 w tym 39 dokumentalnych, 4 oświatowe, 28 animowanych 2006: FILMY FABULARNE – 21 ( w tym 18 ze zobowiązań APF ) FILMY POZAFABULARNE w tym 81 dokumentalnych, 16 animacji, 4 oświatowe

34 Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Dziękuję za uwagę Agnieszka Odorowicz Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

35


Pobierz ppt "Podsumowanie działań PISF"

Podobne prezentacje


Reklamy Google