Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Umbria Umbria to region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 8456 km², 872,9 tys. mieszkańców i stolicą w Perugii. (146,7 tys. mieszkańców).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Umbria Umbria to region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 8456 km², 872,9 tys. mieszkańców i stolicą w Perugii. (146,7 tys. mieszkańców)."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Umbria Umbria to region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 8456 km², 872,9 tys. mieszkańców i stolicą w Perugii. (146,7 tys. mieszkańców). Gęstość zaludnienia 103 osób na km².

4 Mieszkańcy Włoch witają się za pomocą słowa Ciao a Polacy Cześć. Cześć Ciao

5 Umbria - nie bez kozery zwana zielonym sercem Italii, ze względu na olbrzymie kompleksy leśne - przyciąga turystów nie tylko swoim malowniczym krajobrazem, ale także średniowiecznym klimatem miast - Perugii, Orvieto i przede wszystkim Asyżu. Rodzinne miasto św. Franciszka, będące jednocześnie miejscem jego pochówku, jest chętnie odwiedzane zarówno przez pielgrzymów jak i miłośników romańskiej architektury i sztuki, której wspaniałe przykłady można podziwiać w miejscowych bazylikach i licznych muzeach. W rejonie zachowały się także pamiątki po przedrzymskich mieszkańcach tej malowniczej krainy - Umbrach, którym region zawdzięcza swoją nazwę. Rozległe Jezioro Trazymeńskie, świadek klęski wojsk rzymskich podczas II wojny punickiej, obecnie jest niezastąpionym miejscem do uprawiania sportów wodnych a także spokojnego, relaksującego odpoczynku. Dzięki sąsiedztwu z Toskanią i Lacjum prowincja ta stanowi świetną bazą wypadową do dalszej eksploracji słonecznej Italii.

6

7 Przygotowała: Natalia Wiśniewska klasa 4b Opracowanie muzyczne: Natalia Wiśniewska klasa 4b


Pobierz ppt "Umbria Umbria to region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 8456 km², 872,9 tys. mieszkańców i stolicą w Perugii. (146,7 tys. mieszkańców)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google