Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kształcimy za darmo !!! Publiczne Kolegia Województwa Śląskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kształcimy za darmo !!! Publiczne Kolegia Województwa Śląskiego."— Zapis prezentacji:

1 kształcimy za darmo !!! Publiczne Kolegia Województwa Śląskiego

2 przygotowujemy do licencjatu

3 stawiamy na praktykę zawodową

4 Cieszymy się opieką naukowo- dydaktyczną Uniwersytetu Śląskiego

5 Zapraszamy na pierwszy wykład W II NKJO w Sosnowcu specjalności : - język francuski - język francuski z językiem angielskim

6 Sujet: Jak wybrać studia? Leçon 1

7 1.Upewnij się, że po tym kierunku znajdziesz pracę.

8 Na pewno potrafisz wymienić kilka francuskich firm, ale czy wiesz, że aktywnie poszukują pracowników z biegłą znajomością języka francuskiego?

9 A może wiesz ile instytucji pomaga im w wyszukiwaniu osób z dobrą znajomością języka francuskiego?

10 Czy nie byłoby dobrze stać się poszukiwanym pracownikiem?

11 2. Sprawdź gdzie będziesz mógł kontynuować naukę.

12 Po NKJO możesz kontynuować naukę między innymi: na Filologii Romańskiej UŚ w Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych UŚ w Śląskiej Międzynarodowej Szkole Handlowej w Katowicach

13 ...w Krakowie: na podyplomowych studiach dla tłumaczy tekstów specjalistycznych w Studium przekładu literackiego w Wyższej Szkole Pedagogicznej

14 Wielu naszych absolwentów podjęło studia magisterskie w Arras z pomocą CampusFrance w jednym z kilkudziesięciu Uniwersytetów lub szkół specjalistycznych we Francji... dzięki licznym programom stypendialnym nie musisz myśleć o kosztach, ale już teraz pomyśl o języku francuskim...we Francji:

15 3. Pomyśl czego nauczysz się na tych studiach.

16 Na specjalności język francuski większość zajęć prowadzona jest w języku francuskim. W programie nauczania jest ponad 1000 godzin praktycznej nauki języka francuskiego co oznacza, że po ukończeniu będziesz posiadać biegłą znajomość języka francuskiego na poziomie C2.

17 W programie nauczania jest również ponad 400 godzin praktycznej nauki języka angielskiego oraz zajęcia z dydaktyki tego języka

18 Na specjalności język francuski z językiem angielskim w programie nauczania jest ponad 1000 godzin praktycznej nauki języka angielskiego co oznacza, że po ukończeniu będziesz posiadać biegłą znajomość języka a ngielskiego na poziomie C1.

19 W Kolegium nauczysz się też języka hiszpańskiego. Zajęcia odbywają się w formie kółka, na którym poznasz nie tylko język, ale także realia życia w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej.

20 Dyplom II NKJO upoważnia do podjęcia pracy w charakterze nauczyciela języka francuskiego i angielskiego we wszystkich typach szkół (z wyjątkiem kolegiów i szkół wyższych). Możesz uczyć w przedszkolu, w liceum, na kursie, podczas prywatnych lekcji... Damy Ci potrzebną wiedzę i uprawnienia. Sam zdecydujesz jak je wykorzystać. Nauczymy Cię uczyć!

21 Podstawowym celem placówki jest kształcenie przyszłych nauczycieli języka francuskiego Kolegium stara się rozwijać wszechstronnie kompetencje słuchaczy ucząc języka i równocześnie zapoznając ich z najnowszymi metodami dydaktycznymi, atrakcyjnymi z punktu widzenia ucznia. Współpracujemy ze szkołami z wielu miast Śląska i okolic, gdzie słuchacze mają możliwość odbycia praktyk pedagogicznych i lekcji dyplomowych.

22 Na zajęciach z historii i kultury poznasz geografię i historię Francji, oraz aspekty życia codziennego Francuzów. Poznasz główne dzieła literatury francuskiej i lepiej zrozumiesz znaczenie słowa FRANKOFONIA. Czy wiesz, że francuski jest oficjalnym językiem 27 krajów na 5 kontynentach i że aż ponad 200 milionów ludzi na świecie posługuje się językiem francuskim ?

23 Kolegium nie działa wyłącznie na polu dydaktycznym. Aktywnie włączamy się też w promowanie języka i kultury francuskiej w regionie, organizując Dni Otwartych Drzwi, a z ich okazji różnego rodzaju konkursy o tematyce frankofońskiej w ramach Dni F rankofonii Kolegium - to również wiele atrakcji kulturalnych !!!

24 Jak widzicie, nasze ATUTY to: - bezpłatna nauka - rozwijanie umiejętności atrakcyjnych na rynku pracy - merytoryczna opieka Uniwersytetu Śląskiego oraz...

25 - wykwalifikowana kadra Zajęcia w kolegium prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Śląskiego, jak również nauczycieli z długoletnim stażem zawodowym, w większości nauczycieli dyplomowanych.

26 - miła i kameralna atmosfera na zajęciach Zajęcia w kolegium prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i seminariów w grupach 15 osobowych. Organizujemy bezpłatne dodatkowe zajęcia wyrównawcze oraz służymy wszelką pomocą w ramach konsultacji.

27 Sale wykładowe są wyposażone w pomoce dydaktyczne: rzutniki pisma, projektory multimedialne, magnetofony, odbiorniki TV, odtwarzacze video i dvd, komputery stacjonarne i przenośne. - nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne Kolegium posiada bogatą bazę dydaktyczną: sale wykładowe i audiowizualne, pracownię informatyczną i multimedialną oraz skomputeryzowaną bibliotekę z bogatym księgozbiorem

28 U nas nawet WF odbywa się w języku francuskim !!!

29 Zapytaj starszych kolegów czy na innych uczelniach jest tak samo...

30 4. Dowiedz się jakie będziesz miał możliwości wyjazdu za granicę w ramach studiów.

31 Jako nasz słuchacz będziesz mógł pojechać na asystenturę językową do wybranego kraju Unii Europejskiej.

32 5. Nie lekceważ znaczenia lokalizacji budynku

33 Gdy pewnego dnia wyjdziesz wprost na ulewny deszcz lub mroźny wiatr zrozumiesz, że lokalizacja ma znaczenie.

34 Dlatego warto wybrać uczelnię położoną w centrum Sosnowca

35 6. Już teraz ucz się notowania najważniejszych rzeczy

36 Zespół Nauczycielskich Kolegiów Języków Obcych w Sosnowcu ul. Zegadłowicza 1, 41-200 Sosnowiec tel. (0 32) 266 55 83 www.znkjo.republika.pl/nkjo2 nkjo2sosnowiec@poczta.onet.pl

37 Merci beaucoup Do zobaczenia na następnym wykładzie w II NKJO

38 specjalność: język francuski oraz język francuski z językiem angielskim


Pobierz ppt "Kształcimy za darmo !!! Publiczne Kolegia Województwa Śląskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google