Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T: Spin elektronu. Elektron ma własny moment pędu, tzw spin (kręt). Ruch elektronu w atomie charakteryzują parametry: energia, orbitalny moment pędu, rzut.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T: Spin elektronu. Elektron ma własny moment pędu, tzw spin (kręt). Ruch elektronu w atomie charakteryzują parametry: energia, orbitalny moment pędu, rzut."— Zapis prezentacji:

1 T: Spin elektronu. Elektron ma własny moment pędu, tzw spin (kręt). Ruch elektronu w atomie charakteryzują parametry: energia, orbitalny moment pędu, rzut momentu pędu na wybraną oś i własny moment pędu elektronu – spin. Spin jest wielkością stałą w czasie i nie zależy od tego czy elektron znajduje się w atomie, czy gdziekolwiek indziej. Spin:

2 Własność spinu w ujęciu falowym: Spin elektronu można powiązać z polaryzacja kołową fali na podstawie: Oprócz polaryzacji liniowej światła mówi się także o polaryzacji kołowej, która może powstać w przypadku złożenia 2 fal o jednakowej częstotliwości spolaryzowanych liniowo, w ten sposób, że drgania wektorów E tych fal są prostopadłe do siebie i przesunięte w fazie o /2. W fali światła spolaryzowanej kołowo wektor E (także B) ie wykonuje drgań, ale wykonuje ruch kołowy.

3 o jednakowej częstości, prostopadłych i przesuniętych w fazie o /2, porusza się po okręgu.

4

5 T: Charakterystyka stanów elektronu w atomie.

6

7


Pobierz ppt "T: Spin elektronu. Elektron ma własny moment pędu, tzw spin (kręt). Ruch elektronu w atomie charakteryzują parametry: energia, orbitalny moment pędu, rzut."

Podobne prezentacje


Reklamy Google