Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konfiguracja kont w programie Adobe Dreamweaver. Na początku uruchamiamy konfiguracje konta WWW dla danej sieci, czy lokalnego komputera. Na początku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konfiguracja kont w programie Adobe Dreamweaver. Na początku uruchamiamy konfiguracje konta WWW dla danej sieci, czy lokalnego komputera. Na początku."— Zapis prezentacji:

1 Konfiguracja kont w programie Adobe Dreamweaver

2 Na początku uruchamiamy konfiguracje konta WWW dla danej sieci, czy lokalnego komputera. Na początku wybieramy opcję Menage Sites, w której będą wyszczególnione wszystkie strony nad którymi pracujemy. Następnie korzystając z przycisku New uruchamiamy odpowiedniego dla potrzeb kreatora konta.

3 Jeśli mamy zdalny serwer WWW w sieci lokalnej możemy skorzystać z opcji podpięcia naszego konta do udziałów sieciowych zawierających nasze strony WWW. Aby uruchomić odpowiedniego kreatora wybieramy odpowiednio, jak widać na rysunku, New, a następnie Site.

4 W tym oknie kreatora musi podać nazwę strony, która może być dowolna,jak również jej adres: http://twojlogin.lo3.edu.pl

5 Kolejne okno kreatora daje nam możliwość ustawienia jaką technologię dynamizacji naszego serwisu będziemy wykorzystywać. Należy zaznaczyć, że chcemy korzystać, a następnie wybrać z listy PHP i MySQL

6 Kolejne okno kreatora służy do określenia lokalizacji naszych plików witryny. W sytuacji kiedy działamy po stronie sieci lokalnej a nasze zasoby stron są dostępne na serwerze w udziałach sieciowych należy wybrać 3 opcję dającą możliwość edytowania i testowania stron zdalnie na serwerze w sieci lokalnej. Następnie należy podać ścieżkę sieciową. \\loserwer\web$\uczniowie\RokRozpo częciaKlasa\Nazwisko_Imie. Nazwisko i imię podajemy bez polskich liter. Jeśli ktoś ma nazwisko składające się z 2 członów łączy je w jedną całość.

7 W tym miejscu podajemy adres swojej strony internetowej: http://TwojLogin.lo3.edu.pl Warto również wykonać test czy wszystkie ustawienia zakończyły się sukcesem.

8 Na koniec dostajemy podsumowanie utworzenia konta WWW

9 Program Dreamweaver daje nam możliwość zdalnego łączenia się z plikami na serwerze poprzez usługę FTP i siec WAN – Internet. Przy takiej konfiguracji mogą się jednak pojawiać problemy przy komunikacji i przesyłaniu plików. Aby skonfigurować usługę dla FTP należy w Menage Site, w New wybrać FTP & RDS Server

10 Kreator składa się z jednego okna w którym należy wypełnić odpowiednie pola: Name - dowolna nazwa Access Type – rodzaj usługi z której będziemy korzystać by połączyć ze sobą serwer FTP host – adres serwera FTP w sieci obsługującego naszą stronę WWW Host directory – nazwa katalogu wirtualnego w którym przechowywana jest strona Login i Password – twój login i hasło do konta URL prefix – adres twojej strony internetowej

11 Jeśli mamy zdalny serwer WWW w sieci lokalnej możemy skorzystać z opcji podpięcia naszego konta do udziałów sieciowych zawierających nasze strony WWW. Aby uruchomić odpowiedniego kreatora wybieramy odpowiednio, jak widać na rysunku, New, a następnie Site.

12 Jeśli mamy zainstalowany serwer WWW (np. IIS) na swoim komputerze wówczas konfigurujemy konto tak aby strony były wyświetlane za pośrednictwem naszego komputera. Również ścieżka dostępu do plików będzie się odnosiła do zasobów lokalnych (np. dysku twardego). W polu adresu podajemy adres lokalnego serwera http://localhost/strona i zaraz za nim nazwę katalogu wirtualnego wygenerowanego w usłudze lokalnego serwera WWW.


Pobierz ppt "Konfiguracja kont w programie Adobe Dreamweaver. Na początku uruchamiamy konfiguracje konta WWW dla danej sieci, czy lokalnego komputera. Na początku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google