Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fryderyk Chopin Życie i twórczość urodził się 22 lutego 1810 r. w Żelazowej Woli naukę gry na fortepianie rozpoczął w czwartym roku życiafortepianie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fryderyk Chopin Życie i twórczość urodził się 22 lutego 1810 r. w Żelazowej Woli naukę gry na fortepianie rozpoczął w czwartym roku życiafortepianie."— Zapis prezentacji:

1

2 Fryderyk Chopin Życie i twórczość

3 urodził się 22 lutego 1810 r. w Żelazowej Woli naukę gry na fortepianie rozpoczął w czwartym roku życiafortepianie bardzo szybko się uczył- pierwszym nauczycielem mama Justyna potem Wojciech Żywny Technika gry zabrała Ci bardzo niewiele czasu [...]. Twoje palce mniej się natrudziły niż umysł [...] inni trawili całe dni, przebierając palcami po klawiaturze, Ty [...] rzadko spędzałeś przy niej godzinę o talencie swojego syna tak wyrażał się ojciec Mikołaj:

4 w latach Chopin uczył się w Liceum Warszawskim, gdzie pracował jego ojciec w latach był studentem warszawskiej Szkoły Głównej Muzyki w klasie Józefa Elsnera Lata były dla Chopina okresem pierwszej miłości do śpiewaczki Konstancji Gładkowskiej, dla której napisał koncerty fortepianowe f-moll op. 21 i e-moll op. 11.

5 5 listopada 1830 Chopin na zawsze opuszcza Polskę Boże, jesteś ty! Jesteś i nie mścisz się!... Ach, czemuż choć jednego Moskala zabić nie mogłem! A ja tu bezczynny, a ja tu z gołymi rękami, czasem tylko stękam, boleję na fortepianie, rozpaczam i cóż nada[l]? Boże, Boże. Wzrusz ziemię, niech pochłonienie [!] ludzi tego wieku. Niech najsroższe męczarnie dręczą Francuzów, co nam na pomoc nie przyszli.

6 Do zobaczenia

7

8

9

10

11

12 Budowa fortepianu


Pobierz ppt "Fryderyk Chopin Życie i twórczość urodził się 22 lutego 1810 r. w Żelazowej Woli naukę gry na fortepianie rozpoczął w czwartym roku życiafortepianie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google