Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny internet."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny internet

2 Co to jest Internet? ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

3 Jak bezpiecznie korzystać z Internetu
Kiedy coś lub ktoś w internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Nigdy nie podawaj w internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką. (Np.kopiko) Jeżeli chcesz coś kupić w internecie, zawsze skonsultuj się z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej, nie wypełniaj internetowych formularzy  bez wiedzy i zgody rodziców.

4 Uzależnienia Internetowe

5 Wirusy komputerowe program komputerowy, posiadający zdolność replikacji, tak jak prawdziwy wirus, stąd jego nazwa. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje oraz zachowanie użytkownika komputera.

6 Oznaczenia gier komputerowych
- system PEGI Dyskryminacja (ze względu na rasę, religię) Gry, które zachęcają do uprawiania hazardu lub go uczą. Wulgarny język Nagość i/lub zachowania o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Nawiązania do narkotyków, pokazane zażywanie narkotyków. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

7 Kontakt z niebezpiecznymi treściami.
Skala zagrożenia wg badań przeprowadzonych w 2006r. przez Gemius i Fundację Dzieci Niczyje w grupie 2559 dzieci w wieku 12 – 17 lat 71% 63% dzieci trafiło w Internecie na materiały pornograficzne 51% dzieci trafiło na materiały z brutalnymi scenami przemocy 61% 28% dzieci trafiło na materiały propagujące przemoc i nietolerancję 74% 25% dzieci deklaruje, że rodzice nigdy nie interesują się tym, w jaki sposób korzystają z Internetu 10% dzieci deklaruje regularną opiekę rodziców podczas korzystania z sieci

8 Cyberprzemoc Cyberprzemoc to nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak np.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe, telefony komórkowe. Akty cyberprzemocy przyjmują różne formy: nękanie, straszenie, szantażowanie, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących zdjęć, filmów, tekstów oraz podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli.

9 Cyberprzemoc Skala zagrożenia
wg badań przeprowadzonych w 2007r. przez Gemius i Fundację Dzieci Niczyje w grupie 891 dzieci w wieku 12 – 17 lat 51% osób stała się przynajmniej raz obiektem zdjęć lub filmów wykonanych wbrew swojej woli 52% dzieci miało do czynienia z przemocą werbalną w Internecie lub przez telefon komórkowy 47% dzieci doświadczyło wulgarnego wyzywania 29% badanych deklaruje, że ktoś w Sieci podawał się za nie wbrew ich woli 21% dzieci doznało poniżania , ośmieszania i upokarzania 16% osób doświadczyło straszenia i szantażowania 14% dzieci zgłasza przypadki rozpowszechniania za pośrednictwem Internetu lub telefonów komórkowych kompromitujących je materiałów

10


Pobierz ppt "Bezpieczny internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google