Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III „c”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III „c”"— Zapis prezentacji:

1 Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III „c”

2 Juliusz Verne Juliusz Verne ( ) francuski pisarz specjalizujący się głównie w gatunku science-fiction. Był również podróżnikiem, odwiedził wiele europejskich krajów. Odbył także podróż statkiem przez Ocean Atlantycki do Stanów Zjednoczonych. Napisał wiele opowieści podróżniczych i fantastyczno-naukowych. Po jego dzieła sięga głównie młodzież. Najsłynniejszą powieścią tego autora jest bez wątpienia „W 80 dni dookoła świata”, która została również zekranizowana. Miałem okazję niedawno oglądać ten film. „Pięć tygodni w balonie”, „Podróż do wnętrza ziemi”, „Dwadzieścia dni podmorskiej żeglugi” oraz „Łowcy meteorów” to inne znane i lubiane dzieła tego autora.

3 Łowcy meteorów Jest to książka z typu science-fiction.
Czas nie jest określony, akcja rozgrywa się w: w Stanach Zjednoczonych, we Francji, na Grenlandii.

4 Bohaterowie Głównymi bohaterami książki są Dean Forysth i Sydney Hudelson, mieszkańcy małego miasteczka Whatson w USA. Pierwszy z wymienionych bohaterów ma czterdzieści pięć lat i jest szanowanym obywatelem Swojego miasta, natomiast drugi, pan Hudelson był z wykształcenia doktorem. Byli oni przyjaciółmi i sąsiadami, a zarazem rywalami, ponieważ łączyło ( i dzieliło) ich wspólne zainteresowanie - obaj panowie byli amatorami astronomii.

5 Rozwój akcji Jak wspomniałem wcześniej obaj byli
amatorami astronomii. Mieli własne obserwatoria, w których spędzali cały swój czas. Oto pewnego dnia ujrzeli ten sam meteor, każdy z nich napisał do zawodowych obserwatoriów, licząc, że sąsiad przegapił życiową szansę. Uważali, że ich odkrycie powinno nosić nazwisko wyłącznie jednego z nich. To znaczące odkrycie mogło jednak zniszczyć przyszły związek siostrzeńca Forystha i córki Hudelsona, którzy zamierzali się pobrać. Obaj konkurowali i prześcigali się w nowych odkryciach na temat bolidu. Tajemniczy meteor miał się okazać prawdziwą żyłą złota, mogącą zachwiać światową gospodarką, ponieważ była szansa, że spadnie na Ziemię. Sprawa spadającego meteoru przybrała międzynarodowego znaczenia i obaj panowie zostali okryci sławą.

6 Dlaczego wartą ją przeczytać?
Jeżeli chcemy sobie odpowiedzieć na któreś z tych pytań: Który z tych panów wygra? Czy tylko oni mają szansę zgarnąć fortunę? Czy ślub narzeczonych dojdzie do skutku? Jak zakończy się sprawa meteoru? Musimy koniecznie przeczytać tą fantastyczną książkę, która może również zachęcić czytelnika: wartką akcją, kontrastowo dobranymi bohaterami, co sprawia, że dramaturgia książki jest interesująca, a czasami nawet zabawna dostępnością i tym, że jest przeznaczona dla każdego. Książkę porusza problem zachłanności, która nie tylko może zmienić osobę dążącą do upragnionego celu, ale również zrujnować życie osób jej bliskich.

7 Mam nadzieję, że się podobało i bardzo proszę o jak najwyższą ocenę na koniec roku ;)


Pobierz ppt "Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III „c”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google