Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III c.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III c."— Zapis prezentacji:

1 Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III c

2 Juliusz Verne Juliusz Verne (1828-1905) francuski pisarz specjalizujący się głównie w gatunku science-fiction. Był również podróżnikiem, odwiedził wiele europejskich krajów. Odbył także podróż statkiem przez Ocean Atlantycki do Stanów Zjednoczonych. Napisał wiele opowieści podróżniczych i fantastyczno-naukowych. Po jego dzieła sięga głównie młodzież. Najsłynniejszą powieścią tego autora jest bez wątpienia W 80 dni dookoła świata, która została również zekranizowana. Miałem okazję niedawno oglądać ten film. Pięć tygodni w balonie, Podróż do wnętrza ziemi, Dwadzieścia dni podmorskiej żeglugi oraz Łowcy meteorów to inne znane i lubiane dzieła tego autora.

3 Łowcy meteorów Jest to książka z typu science-fiction. Czas nie jest określony, akcja rozgrywa się w: w Stanach Zjednoczonych, we Francji, na Grenlandii.

4 Bohaterowie Głównymi bohaterami książki są Dean Forysth i Sydney Hudelson, mieszkańcy małego miasteczka Whatson w USA. Pierwszy z wymienionych bohaterów ma czterdzieści pięć lat i jest szanowanym obywatelem Swojego miasta, natomiast drugi, pan Hudelson był z wykształcenia doktorem. Byli oni przyjaciółmi i sąsiadami, a zarazem rywalami, ponieważ łączyło ( i dzieliło) ich wspólne zainteresowanie - obaj panowie byli amatorami astronomii.

5 Rozwój akcji Jak wspomniałem wcześniej obaj byli amatorami astronomii. Mieli własne obserwatoria, w których spędzali cały swój czas. Oto pewnego dnia ujrzeli ten sam meteor, każdy z nich napisał do zawodowych obserwatoriów, licząc, że sąsiad przegapił życiową szansę. Uważali, że ich odkrycie powinno nosić nazwisko wyłącznie jednego z nich. To znaczące odkrycie mogło jednak zniszczyć przyszły związek siostrzeńca Forystha i córki Hudelsona, którzy zamierzali się pobrać. Obaj konkurowali i prześcigali się w nowych odkryciach na temat bolidu. Tajemniczy meteor miał się okazać prawdziwą żyłą złota, mogącą zachwiać światową gospodarką, ponieważ była szansa, że spadnie na Ziemię. Sprawa spadającego meteoru przybrała międzynarodowego znaczenia i obaj panowie zostali okryci sławą.

6 Dlaczego wartą ją przeczytać? Jeżeli chcemy sobie odpowiedzieć na któreś z tych pytań: -Który z tych panów wygra? -Czy tylko oni mają szansę zgarnąć fortunę? -Czy ślub narzeczonych dojdzie do skutku? -Jak zakończy się sprawa meteoru? Musimy koniecznie przeczytać tą fantastyczną książkę, która może również zachęcić czytelnika: -wartką akcją, -kontrastowo dobranymi bohaterami, co sprawia, że dramaturgia książki jest interesująca, a czasami nawet zabawna -dostępnością i tym, że jest przeznaczona dla każdego. Książkę porusza problem zachłanności, która nie tylko może zmienić osobę dążącą do upragnionego celu, ale również zrujnować życie osób jej bliskich.

7 Mam nadzieję, że się podobało i bardzo proszę o jak najwyższą ocenę na koniec roku ;)


Pobierz ppt "Prezentację opracował: Krzysztof Czarnecki III c."

Podobne prezentacje


Reklamy Google