Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ARKUSZ WYBRANEJ LEKTURY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ARKUSZ WYBRANEJ LEKTURY"— Zapis prezentacji:

1 ARKUSZ WYBRANEJ LEKTURY

2 Autor - Eric Knight Urodził się w 10 kwietnia w Yorkshire, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzał w Afryce Południowej, gdzie jego ojciec zajmował się handlem diamentami. Jako 15-latek przeniósł się do Massachusetts w USA. W czasie I wojny światowej służył w Armii Kanadyjskiej. Później studiował sztukę w National Academy of Design w Nowym Jorku, a także pracował jako reporter gazety i hollywoodzki scenarzysta, współpracując m.in. z Frankiem Caprą. W 1932 roku Knight i jego żona Jere zakupili farmę w Pensylwanii, na której hodowali psy m.in. owczarki szkockie collie. Pierwsza powieścią, jaką napisał, była Song on Your Bugles (1936) o klasie robotniczej w północnej Anglii. Jego This Above All jest uważana za jedną z ważniejszych powieści o II wojnie światowej. Powieść Lassie wróć! została wydana w 1940 roku, a w 1943 nakręcono jej pierwszą adaptację z udziałem m.in. 10-letniej Elizabeth Taylor. W 1943 roku, Eric Knight zginął w wypadku samolotowym w pobliżu Paramaribo w Gujanie Holenderskiej (obecnie Surinam), gdzie służył w Siłach Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych (w stopniu majora).

3 Tytuł – „Lassie, wróć!”

4 Czas akcji: Akcja książki rozgrywa się w pierwszej połowie dwudziestego wieku.
Miejsce akcji: Miasteczko Greenall Bridge położone w północnej części Angli, Szkocja.

5 Bohaterowie: Tematyka książki :
Głównym i tytułowym bohaterem książki jest pies o imieniu Lassie. Pozostali bohaterowie to: Joe Carraclough, Sam Carraclough i Książę Rudling Tematyka książki : Książka pod tytułem „Lassie wróć!” jest książką przygodową, opowiadającą o przyjaźni chłopca i jego psa.

6 Treść książki: Książka ta opowiada o przygodach owczarka szkockiego rasy coli. Jedną z przygód tego psa było przebiegnięcie czterdziestu mil angielskich ze Szkocji do miasteczka Greenall Bridge położonego w północnej Anglii.

7 Charakterystyka głównego bohatera:
Głównym bohaterem książki Eric’a Knight jest owczarek szkocki. Jest to duży, dobrze zbudowany pies o gęstej, trójbarwnej sierści. To mądry, posłuszny i wierny pies czego wielokrotnie dowiódł podczas powrotów do swego pana. Uważam, że to wspaniały przyjaciel i wzór do naśladowania.

8 Wszystkim polecam tę książkę!
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Dawid Dubiel


Pobierz ppt "ARKUSZ WYBRANEJ LEKTURY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google