Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Powieść o honorze, silnej woli i patriotyzmie.”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Powieść o honorze, silnej woli i patriotyzmie.”"— Zapis prezentacji:

1 „Powieść o honorze, silnej woli i patriotyzmie.”
CHŁOPCY Z PLACU BRONI „Powieść o honorze, silnej woli i patriotyzmie.”

2 Autorem książki pt. "Chłopcy z Placu Broni" jest Ferenc Molnar
Autorem książki pt. "Chłopcy z Placu Broni" jest Ferenc Molnar. Cała akcja rozgrywa się w Budapeszcie, stolicy Węgier wiosną 1889 roku. Książka opowiada o dwóch grupach chłopców - z Placu Broni oraz Czerwonoskórych. Przywódcą chłopców z Placu Broni jest Janosz Boka zaś Czerwonoskórych Feri Acz. Pomiędzy dzieciakami wynika spór o plac zabaw. Jest on potrzeby Czerwonoskórym do gry w palanta. Chłopcy z Placu Broni nie chcą go oddać, wynika wojna.

3 W książce pojawia się również Związek Zbieraczy Kitu
W książce pojawia się również Związek Zbieraczy Kitu. Jest to grupa chłopców z Placu Broni zbierających i żujących kit. Głównym bohaterem tej książki jest Ernest Nemeczek. Jest on zwykłym szeregowcem. Pod koniec powieści dzieje się nieprzewidziana i wzruszająca wielu czytelników tragedia, o której sami się dowiecie…

4 Erno Nemeczek jest głównym bohaterem powieści: „Chłopcy z Placu Broni”
Erno Nemeczek jest głównym bohaterem powieści: „Chłopcy z Placu Broni”. To nieśmiały, mizerny ale i odważny oraz inteligentny chłopiec. Mieszkał i wychowywał się w Budapeszcie.

5 Erno był niskiego wzrostu
Erno był niskiego wzrostu. Miał śliczne blond włosy oraz beztroską twarzyczkę dziewięcioletniego chłopczyka. Mały bohater miał wiele zalet: był wysportowany, pomysłowy, wytrwały i co najważniejsze - miał wielkie serce. Nie brakowało mu również wad. Lubił się popisywać, zawsze chciał być w centrum uwagi, choć był tylko szeregowcem.

6 Nemeczek należał do drużyny „Chłopców z Placu Broni” razem z kolegami ze szkoły. Wzorem do naśladowania był ich przewodniczący – Janosz Boka – najlepszy przyjaciel Nemeczka. Erno lubił zabawy na świeżym powietrzu. Bardzo dużo czasu spędzał na Placu Broni, było to jego ulubione miejsce.

7 Pewnego dnia „Czerwonoskórzy” wyzwali „Chłopców z Placu Broni” na bitwę, od której zależało kto zatrzyma Plac. Na to nieszczęście z powodu złośliwości Feriego Acza, Nemeczek strasznie się przeziębił. Chłopiec był bardzo słaby, nie mógł towarzyszyć kolegom w tej bardzo ważnej dla nich bitwie. W czasie starcia obu drużyn, gdy wszystko wisiało na włosku biedny, ledwo chodzący Nemeczek uratował swój ukochany Plac pokonując wodza nieprzyjaciół.

8 Czasem zdarzają się takie książki, które nie wywołują wielkich emocji, ale skłaniają do przemyśleń. Bez wątpliwości tę właśnie powieść można zaliczyć do takich dzieł. Książka jest bardzo wzruszająca i opowiada nam o prawdziwej przyjaźni i poświęceniu. Ta lektura to lekcja na całe życie.

9 Nasze opinie:

10 Chłopcy z Placu Broni to na pewno postacie dość fascynujące
Chłopcy z Placu Broni to na pewno postacie dość fascynujące. Byli bardzo zacięci! Kochali ten plac, stanowił on dla nich dom, przestrzeń, schronienie. Chcieli go bronić, choćby nawet tracąc przy tym życie. Książka była naprawdę ciekawa i miała niezwykle zaskakujące zakończenie. Justyna

11 Powieść ta bardzo mnie wzruszyła
Powieść ta bardzo mnie wzruszyła. Czytało się ją przyjemnie, a z każdym rozdziałem historia stawała się coraz ciekawsza. Bohaterowie mieli swój własny, odmienny charakter ,dzięki czemu książka była barwna. Z wielką ochotą będę polecała tę lekturę. Aleksandra

12 Uważam, że książka „Chłopcy z Placu Broni” ma ciekawą fabułę i jest godna polecenia. Pokazuje czytelnikowi takie wartości jak: poświęcenie, odwaga, przyjaźń i patriotyzm. Jako jedna z niewielu lektur, bardzo mnie wzruszyła. Anna

13

14 TOMEK W KRAINIE KANGURÓW

15 Uważamy, iż książka pt. „Tomek w Krainie Kangurów” autorstwa Alfreda Szklarskiego, jest stanowczo niedzisiejsza. Nie przypadła nam do gustu i jednogłośnie twierdzimy, że jest bardzo monotonna.

16 Koniec Autorzy: Aleksandra K. Sara K. Justyna O. Anna Ł. Muzyka:
„Deszcze niespokojne” - Agnieszka Osiecka i Adam Walaciński Australijska muzyka Aborygenów Muzyka relaksacyjna


Pobierz ppt "„Powieść o honorze, silnej woli i patriotyzmie.”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google