Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Książka w innym wymiarze

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Książka w innym wymiarze"— Zapis prezentacji:

1 Książka w innym wymiarze
Interaktywna książka

2 Interaktywna książka- Droga do słońca

3 Projekt internetowej książki
Projekt internetowej książki. Moim celem było stworzenie książki wychodzącej poza granice tradycyjnej książki. Powieści funkcjonującej w innym wymiarze- w wymiarze naszej wyobraźni. Książka, którą nie tylko biernie czytasz, ale masz możliwość uczestniczenia w jej akcji. Odrobina własnej inwencji twórczej może przenieść Cię w inny świat. Sam możesz go kreować, możesz poznać punkty widzenia innych ludzi… Każdy z nas jest przecież nieskończoną księgą… Mój projekt to książka, która wyjdzie naprzeciw potrzebom ludzi spędzających dużo czasu surfując po Internecie i niemających czasu na odwiedzenie księgarni lub biblioteki. Mam nadzieję, że taka forma spowoduje większe zainteresowanie czytelnictwem i rozwojem swojej wyobraźni.

4 Książka, która wciąga…

5 Żywa książka Najważniejszą cechą tej innowacyjnej książki, jest fakt, że utwór nie ma końca. Każdy rozdział powstaje w oparciu o poprzedni jednak nie ma tu żadnego limitu. Powieść nie musi się wcale kończyć. W każdej chwili jest możliwość dodania nowego wątku… Książka cały czas „żyje”, a jej siłą są jej czytelnicy.

6 Strona internetowa

7 Internet książką? Przy pomyśle na realizację projektu interaktywnej książki priorytetem jest założenie strony internetowej, która będzie podstawą do prowadzenia utworu. Na niej zostanie napisany pierwszy rozdział powieści, a następne będą na bieżąco dodawane przez czytelników. Na forum uczestnicy projektu będą mogli zapoznać się ze sobą i podzielić tym co sądzą o nowym pomyśle, oraz zagłosować na najlepszy komentarz, który następnie zostanie dodany do dalszej części powieści jako część następnego rozdziału. Rozwinięcie sie się tej idei może prowadzić do powstania nowych technologii i zmienić fizyczny nośnik książki- laptop- wszystkie książki w jednym miejscu.

8 Książka, która książką nie jest?

9 Prototyp Mając na uwadze, iż założenie strony internetowej wymaga pewnych nakładów, jako prototyp posłużyłam się blogiem, który oparłam na zasadzie działania strony. Napisałam pierwszy rozdział książki o tematyce Fantasy- „Droga do słońca”. Następne części tekstu są dodawane przez czytelników. Ze względu na brak funkcji typu głosowanie lub forum w tym przypadku sama wybieram komentarz, który awansuje i jest dołączany do tekstu książki.

10 Blog jako książka w innym wymiarze
ksiazka.blog.pl/2012/01/19/rozdzial-1/#comments


Pobierz ppt "Książka w innym wymiarze"

Podobne prezentacje


Reklamy Google