Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program wycieczki Konin i okolice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program wycieczki Konin i okolice."— Zapis prezentacji:

1 Program wycieczki Konin i okolice

2 informacje Koszt wycieczki 100 zł Data: 22 czerwca 2013 roku
Godziny 8:00-20:00 W cenę wycieczki wchodzi: -przejazd autokarem -klucze do rozpoznawania ptaków i roślin dla każdego z uczniów -bilety wstępu do kopalni w Kleczewie -bilety wstępu na lekcję dydaktyczną w leśniczowce Nie wiem co jeszcze dodać

3 W planie zwiedzania: Puszcza Bieniszewska najcenniejszy w powiecie konińskim kompleks przyrodniczo-turystyczny oraz ostoja dla dzikiej flory i fauny Zwiedzanie Powidzko-Bieniszewskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, rezerwaty Bieniszew, Mielno ,Sokółki i Pustelnik lekcja dydaktyczna w nadleśnictwie Zwiedzanie Kopalni Węgla Brunatnego w Kleczewie Powidzki Park Krajobrazowy Skansen w Mrówkach

4 Rozkład czasowy wycieczki
8:00 wyjazd ze szkoły 8:30 spacer ścieżką przyrodniczą w Puszczy Bieniszewskiej 9:30 lekcja dydaktyczna w leśniczówce 11:00 spacer w rezerwacie przyrody Mielno 12:30 spacer brzegiem Jeziora Skąpego w rezerwacie Pustelnik 13:30 przejazd do Kopalni Węgla Brunatnego w Kleczewie 15:30 przejazd do Powidza i spacer ścieżką przyrodniczą 17:00 dojście do skansenu archeologicznego w Mrówkach 20:00 powrót pod szkołę

5 Trasa wycieczki Jasnoniebieski- trasa wycieczki
Jasnoniebieskie kropki - punkty wycieczki Ciemnoniebieski-trasa powrotna

6 Ścieżka przyrodnicza Bieniszew
Spacer po malowniczej ścieżce w Puszczy Bieniszewskiej, podziwianie piękna przyrody, objętych ochroną okazów flory i fauny.

7 Lekcja dydaktyczna w leśniczówce
Podczas lekcji w leśniczówce uczniowie pod okiem leśniczego, nauczą się rozpoznawania gatunków zwierząt i roślin, które można zobaczyć w lesie, usłyszą odgłosy ptaków oraz przyjrzą się z bliska ekosystemowi lasu.

8 Rezerwat Mielno W rezerwacie Mielno można zobaczyć dużo gatunków drzew, przede wszystkim bardzo stare dęby.Najstarszy pomnikowy okaz mający około 550 cm obwodu i wysokość 20m. Z rzadkich przedstawicieli fauny Puszcza Bieniszewska może pochwalić się występowaniem małego płaza przypominającego miniaturową ropuchę – kumaka nizinnego.

9 Rezerwat Pustelnik Ze względu na ukształtowanie terenu i bogactwo gatunków chronionych jeden z najciekawszych obszarów chronionych w Polsce. Malownicze Jezioro Skąpe - spokojne miejsce, gdzie można podziwiać piękno przyrody.

10 Kopalnia Węgla Brunatnego w Kleczewie
Jest to jedna z nielicznych kopalni węgla brunatnego w Polsce. Można z bliska zobaczyć maszyny pracujące przy wydobyciu węgla. Wyjątkowa okazja na obejrzenie warstw ziemi.

11 Powidzki Park Krajobrazowy
Powidzki Park Krajobrazowy – rejon 17 jezior polodowcowych. Bogata szata roślinna, drzewa objęte ochroną w formie pomników przyrody. Na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego zlokalizowanych jest szereg cennych zabytków pochodzących, z epoki brązu, początków Państwa Polskiego, średniowiecza i czasów obecnych. 

12 Skansen Archeologiczny w Mrówkach
Grodzisko typu pierścieniowatego pochodzące z czasów średniowiecza. We wnętrzach tamtejszych pomieszczeń zachowały się pozostałości ścian, palenisk oraz przedmioty codziennego użytku.

13 grafika Joanna Rawińska tekst Julia Nawrocka montaż Adam Puchalski
Poznaj przyrodę wokół nas! Zapraszamy! grafika Joanna Rawińska tekst Julia Nawrocka montaż Adam Puchalski


Pobierz ppt "Program wycieczki Konin i okolice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google