Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Sprawozdanie z działa ń Samorz ą du Uczniowskiego Technicznych Zakładów Naukowych w I ś ródroczu roku szk 2008/09.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Sprawozdanie z działa ń Samorz ą du Uczniowskiego Technicznych Zakładów Naukowych w I ś ródroczu roku szk 2008/09."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Sprawozdanie z działa ń Samorz ą du Uczniowskiego Technicznych Zakładów Naukowych w I ś ródroczu roku szk 2008/09

2 Spis treści Co nowego ? Powiało wielkim światem… Przewodniczący społeczności paw A TZN w mieście Dobry start Czy Wy wiecie co się działo…? Atrakcje wycieczkowe Naprawdę tam byliśmy Wieczorne ognisko … pracy nadszedł czas Parę zdjęć Po powrocie wzięliśmy się do dzieła Efekty naszej pracy Nie spoczywaliśmy na laurach! I oczywiście święta ^_^

3 Co nowego ? W bieżącym roku szkolnym działalność SU uległa znacznym innowacjom. Wdrożyliśmy kilka nowatorskich pomysłów i akcji.

4 Co nowego ? W bieżącym roku szkolnym działalność SU uległa znacznym innowacjom. Wdrożyliśmy kilka nowatorskich pomysłów i akcji.

5 Powiało Wielkim Światem…. Zmiany te zapoczątkowały nietypowe wybory na przewodniczącego pawilonu A. Zrobiliśmy je na wzór kampanii i wyborów parlamentarnych. Najpierw była tygodniowa kampania kandydatów poparta ulotkami, programami i mini wiecami zakończona oficjalnym apelem na którym obecna była cała społeczność paw A. Zmiany te zapoczątkowały nietypowe wybory na przewodniczącego pawilonu A. Zrobiliśmy je na wzór kampanii i wyborów parlamentarnych. Najpierw była tygodniowa kampania kandydatów poparta ulotkami, programami i mini wiecami zakończona oficjalnym apelem na którym obecna była cała społeczność paw A.

6 Wybory Nadszedł dzień wyborów. Każdy w tajnym głosowaniu mógł oddać jeden głos na wybranego kandydata i wyłoniliśmy przewodniczącego naszego pawilonu. Został nim kolega z klasy IIai Adam Jurek. Z powodu zmiany szkoły niestety musiał zrezygnować ze stanowiska na rzecz Adama Waludy z klasy IIia. Gratulujemy! Nadszedł dzień wyborów. Każdy w tajnym głosowaniu mógł oddać jeden głos na wybranego kandydata i wyłoniliśmy przewodniczącego naszego pawilonu. Został nim kolega z klasy IIai Adam Jurek. Z powodu zmiany szkoły niestety musiał zrezygnować ze stanowiska na rzecz Adama Waludy z klasy IIia. Gratulujemy!

7 Przewodniczący społeczności paw A Kolega Adam Waluda- w jego rękach nasze losy! Kolega Adam Waluda- w jego rękach nasze losy! Adam Waluda

8 TZN w mieście Przeprowadzone zostały wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej- radnym został Kamil Lewandowski kl 3ib T Przeprowadzone zostały wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej- radnym został Kamil Lewandowski kl 3ib T

9 Dobry start Nadszedł czas zabawy i strachu. Czemu strachu? Czas otrzęsin klas I. Dlaczego zabawy? Organizują go uczniowie klas II. Spisali się świetnie, zarówno opiekunowie jak i organizatorzy pracując pod czujnym okiem Pani profesor Aleksandry Hermanowskiej. Prowadzący wykazali się wyjątkowym poczuciem humoru, umiejętnie prowadząc zabawę. Pierwszaki po tak ciepłym przyjęciu na pewno zapamiętają to wydarzenie - w końcu to tu zaczęli nową ścieżkę swojego życia, w TZN-ie.

10 Czy Wy wiecie co się działo… ? Chcieliśmy dobrze pracować. Aby to mogło nastąpić musieliśmy się lepiej poznać. Wystąpiliśmy do Pana Dyrektora o zgodę na wyjazd integracyjny nowo powołanego samorządu i trójek klasowych. Realizacja naszej prośby spotkała się z wielkim zaangażowaniem dyrekcji. Otrzymaliśmy nie tylko zgodę, ale również darmowy autokar na dwudniową wycieczkę do Wisły i Szczyrku a pani dyrektor Ilona Sowula osobiście wzięła w niej udział czynnie uczestnicząc wraz z opiekunami panią profesor Joanną Porębską i Danutą Porc w realizacji zadań.

11 Atrakcje wycieczkowe Wyjazd SU miał charakter szkoleniowo - integracyjny. Młodzież odwiedziła dwa beskidzkie kurorty- Wisłę i Szczyrk oraz zrelaksowała się w Parku Wodnym Hotelu Gołębiewski. Wyjazd SU miał charakter szkoleniowo - integracyjny. Młodzież odwiedziła dwa beskidzkie kurorty- Wisłę i Szczyrk oraz zrelaksowała się w Parku Wodnym Hotelu Gołębiewski.

12 Naprawdę tam byliśmy

13 Wieczorne ognisko Na wieczorne ognisko przybył pan Jacenty Ignatowicz - muzyk i folklorysta z Żywca znany z telewizyjnego show Mam talent, który w przedstawił historię muzyki góralskiej. Instrumentalista wykonał melodie na trombicie, okarynie, piszczałce, flecie, harmoszce, skrzypcach i... zielonym listku. Swoim mistrzowskim wykonaniem zachwycił młodych ludzi i na długo pozostawił niezapomniane wrażenia.

14 …i pracy nadszedł czas Wycieczka była czasem nie tylko zabawy, ale i pracy. Aktyw SU bardzo poważnie potraktował zadania przygotowane przez opiekunów na warsztatowy panel szkoleniowy. Po burzliwych dyskusjach zmodyfikowano plan działań Samorządu Uczniowskiego i wyznaczono liderów do realizacji poszczególnych zadań. W wycieczce wzięły udział wszystkie ( co jest godne podkreślenia) trójki klasowe paw A oraz jedna z paw B.

15 Parę zdjęć

16 Ognisko

17 Byliśmy tak grzeczni, że kadra miała czas na relaks PS. Pani Dyrektor, niech Panią głowa nie boli- wszystko będzie dobrze PS. Pani Dyrektor, niech Panią głowa nie boli- wszystko będzie dobrze

18 Praca podczas panela szkoleniowego

19 SU z Panem Jacentym Ignatowiczem

20 Po powrocie wzięliśmy się do dzieła! Możliwości rozwojowe uległy diametralnym zmianom. Co to oznacza? Otóż szkolny konkurs TVN - owskiego show Mam talent oraz mała rewolucja, która dotyczyła zmian w gazetce szkolnej. Została całkowicie zmieniona, obecnie jest przejrzystsza i zawiera przydatne informacje. Szata graficzna jest bogata i pomysłowa. W każdym miesiącu gazetką opiekuje się inna klasa a jedni chcą być lepsi od drugich. Niech żyje zdrowa konkurencja!.

21 TZN - dzieciom TZN należy do grupy szkół aktywnie angażujących się w akcje charytatywne ( o czym były między innymi rozmowy na wyjeździe SU). Mocno zaangażowaliśmy się w Świąteczną Akcję Charytatywną na rzecz wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Akcja objęła wszystkie szkoły dąbrowskie. Ogromne zaangażowanie organizatorów: pani profesor: Ilony Sowuli, Joanny Porębskiej, Danuty Porc, Grażyny Zabiegały oraz uczniów klasy IVb dały niesamowite efekty! Udało się utworzyć 31 paczek gwiazdkowych dopasowanych do wieku odbiorców.

22 Efekty naszej pracy W paczkach znalazły się artykuły szkolne, kosmetyki, słodycze, maskotki, porcelanowe figurki. Wartość każdej paczki szacowana była na 100zł (!). W paczkach znalazły się artykuły szkolne, kosmetyki, słodycze, maskotki, porcelanowe figurki. Wartość każdej paczki szacowana była na 100zł (!). Doposażyliśmy również świetlicę ośrodka w artykuły szkolne oraz zabawki dla potrzebujących dzieci. Wszyscy chętnie wspomagali akcję, bo ciężko być nieczułym na ludzką krzywdę Doposażyliśmy również świetlicę ośrodka w artykuły szkolne oraz zabawki dla potrzebujących dzieci. Wszyscy chętnie wspomagali akcję, bo ciężko być nieczułym na ludzką krzywdę

23 Rezultat naszego trudu

24 Nie spoczywaliśmy na laurach! Zwieńczeniem akcji była kwesta naszych wolontariuszy (chłopcy z IV b) pod sztandarem Fundacji SPRiON w Realu - Pogoria w sobotę 13grudnia w godz 10-19. Zaangażowanie było ogromne,trudno się dziwić, bowiem cel był wart każdego poświecenia i wysiłku.

25 Pomagaliśmy wszechstronnie W październiku koledzy z paw B zorganizowali zbiórkę odzieży dla rodzin potrzebujących we współpracy z Centrum Pomocy Rodzinom w Kryzysie w Dąbrowie Górniczej.

26 I oczywiście święta ^_^ Kultywując tradycje świąteczne byliśmy inicjatorami i realizatorami różnorodnych imprez, które wyreżyserował dla nas kalendarz. A więc po kolei: Dzień Nauczyciela, Andrzejki, Mikołajki i Wigilia

27 Andrzejki Zarówno Andrzejki jak i Mikołajki były zabawą w przebieranki. Podczas Andrzejek PRAWDZIWE wróżki rozdawały kartki z przepowiednią lub bonusem w postaci np. dnia bez jedynki. Nie zabrakło świec, szklanej kuli nastrojowej muzyki. Zarówno Andrzejki jak i Mikołajki były zabawą w przebieranki. Podczas Andrzejek PRAWDZIWE wróżki rozdawały kartki z przepowiednią lub bonusem w postaci np. dnia bez jedynki. Nie zabrakło świec, szklanej kuli nastrojowej muzyki.

28 Mikołajki Dzień Mikołajek osłodzony był cukierkami. Trzeba przyznać, że nauka najlepiej smakuje na słodko! PS.: Bardzo wszystkich rozbawił pewien uczeń, który czynnie brał udział w przebierankach i potrafił zagrać rolę zarówno Wiedźmy jak i Mikołaja! Gratulacje dla Michała Pietrusiaka za kreatywność! PS.: Bardzo wszystkich rozbawił pewien uczeń, który czynnie brał udział w przebierankach i potrafił zagrać rolę zarówno Wiedźmy jak i Mikołaja! Gratulacje dla Michała Pietrusiaka za kreatywność!

29 Wigilia Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego roku złożliśmy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji najserdeczniejsze życzenia umilając im wieczerzę koncertem kolend

30


Pobierz ppt "Prezentacja Sprawozdanie z działa ń Samorz ą du Uczniowskiego Technicznych Zakładów Naukowych w I ś ródroczu roku szk 2008/09."

Podobne prezentacje


Reklamy Google