Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykaz i opis konkursów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykaz i opis konkursów."— Zapis prezentacji:

1 Wykaz i opis konkursów

2 Konkursy organizowane przez szkołę
Szkolny Konkurs Informatyczny, Konkurs - eliminacje szkolne do DialNet Masters, Konkurs „Bezpieczny w Sieci”

3 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne:
Szkolny Konkurs Informatyczny Od 2003r. rokrocznie na przełomie maja i czerwca organizowany jest w gimnazjum Szkolny Konkurs Informatyczny „Mistrz komputera”. Celem jest rozwijanie i poszerzanie zainteresowań informatycznych. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązują zestaw zadań testowych, rozszerzonych o zadania otwarte.

4 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne:
Szkolny Konkurs Informatyczny Do drugiego etapu kwalifikuje 10-ciu z najlepszymi wynikami, w którym rozwiązują zadania praktyczne m.in. z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i bazy danych, wykazują się umiejętnościami korzystania z usług internetowych oraz programowania. Konkurs cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Odbyło się już dziesięć edycji konkursu.

5 Uczestnicy Szkolnego Konkursu Informatycznego w poszczególnych latach:
Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne Szkolny Konkurs Informatyczny Uczestnicy Szkolnego Konkursu Informatycznego w poszczególnych latach: X Szkolny Konkurs Informatyczny 2012r - uczestniczyło 24 uczniów IX Szkolny Konkurs Informatyczny 2011r - uczestniczyło 19 uczniów ***** VIII Szkolny Konkurs Informatyczny 2010r. - uczestniczyło 32 uczniów VII Szkolny Konkurs Informatyczny 2009r. - uczestniczyło 44 uczniów VI Szkolny Konkurs Informatyczny 2008r. - uczestniczyło 64 uczniów. V Szkolny Konkurs Informatyczny 2007r. - uczestniczyło 67 uczniów.

6 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne:
Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. W ramach konkursu uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii komunikacyjnych i informatycznych oraz zasad bezpieczeństwa w Internecie. 2010/ w etapie szkolnym wystartowało 6 drużyn, łącznie 24 uczniów 2009/ w etapie szkolnym wystartowało 6 drużyn, łącznie 24 uczniów 2008/ w etapie szkolnym wystartowało 8 drużyn, łącznie 32 uczniów 2007/ etapie szkolnym wystartowało 6 drużyn, łącznie 24 uczniów

7 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne:
Konkurs „Bezpieczny w Sieci” Konkurs odbywa się w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny w Sieci”. Jego celem jest uwrażliwienie uczniów na zagadnienia związane z zagrożeniami, które niesie ze sobą internet oraz poszerzenie wiedzy, umiejętności w zakresie bezpiecznego korzystania z usług i narzędzi dostępnych w sieci. W roku szkolnym: marzec w konkursie uczestniczyło 14 uczniów (prezentacja) luty w konkursie uczestniczyło 11 uczniów (test) luty w konkursie uczestniczyło 16 uczniów (test) luty 2010r. – do konkursu przystąpiło 14 uczniów (test) luty 2009r. – do konkursu przystąpiło 87 uczniów (test) luty 2008r. - do konkursu przystąpiło 6 drużyn, łącznie 24 uczniów.

8 Konkursy o zasięgu regionalnym, krajowym, międzynarodowym, w których uczestniczyli uczniowie szkoły
Wykaz konkursów, w których uczestniczyli uczniowie: Konkurs informatyczny Bóbr, Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!”, Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters, Ogólnopolski Konkurs Matematyczny on-line, Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny W poprzednich latach: Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ, Konkurs „MOVIE”, Wojewódzki konkurs informatyczny

9 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły
Ogólnopolski konkurs informatyczny Bóbr. Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. VII Konkurs Bóbr 2012 – 11 uczestników IV Konkurs Bóbr 2009 – 7 uczestników III Konkurs Bóbr 2008 – 8 uczestników   II konkurs Bóbr uczestników 

10 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły
III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. W roku szkolnym 2012\2013 uczestniczyło 14 uczniów gimnazjum.

11 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters Konkurs organizowany jest przez Telefonię DIALOG S.A. pod honorowym patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. DialNet Masters – Olimpiada informatyczna przeznaczona jest dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli. Konkurs przebiega w formie etapów: eliminacje wewnątrzszkolne, 1. etap on-line, 2. etap on-line, 3. etap – półfinały – organizowane w szkołach na żywo „Mecze Mastersów” odbywające się w kwietniu w siedmiu miastach Polski. Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu – jego historii i zasad działania, 4. etap – Finał we Wrocławiu, który wyłania Mistrzów Internetu.

12 Konkurs o zasięgu krajowym: Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters
Olimpiada jest rozgrywana drużynowo. W Olimpiadzie biorą udział 4-osobowe drużyny składające się z uczniów aktualnie uczęszczających do gimnazjum. 2011r czterech uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu) 2010r czterech uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu) 2009r czterech uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu) 2008r ośmiu uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu)

13 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny on-line Organizatorem konkursu Matematycznego Meridian Pangea & MMC 2013 jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Uczelnia Vistula w Warszawie. I etap konkursu odbył się online, uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe poprzez Internet. Do finału, który odbył się 8 marca 2013 r. w Warszawie zakwalifikowało się dwoje uczniów Zuzanna L. i Maciej K.(14 miejsce). Znaleźli się oni w ścisłej pięćdziesiątce najlepszych uczniów konkursu.

14 Konkurs o zasięgu powiatowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły
Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny „Biblioteka radość czytania” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie - Filia w Kraśniku oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

15 W poprzednich latach: Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ Konkurs  organizowany przez Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne promuje młode talenty. Kierowany jest on do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, którzy interesują się różnymi zagadnieniami informatycznymi. Tematyka zadań konkursowych wychodzi poza ramy ministerialnego programu nauczania. 2009r. - dwoje uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu wojewódzkiego internetowego 2008r - czterej uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali i uczestniczyli w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego INTERSIEĆ 2008. Mateusz Stojek zakwalifikował się do III rundy konkursu i uczestniczył w finale lubelskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2008

16 W poprzednich latach: Konkurs o zasięgu wojewódzkim, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ Mateusz Stojek uczestniczył w finale lubelskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2008 Dwie uczennice gimnazjum otrzymały wyróżnienie za prezentację multimedialną „Jubileuszowe przesłanie” w konkursie zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

17 Wojewódzki konkurs informatyczny
W poprzednich latach Konkurs o zasięgu wojewódzkim, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Wojewódzki konkurs informatyczny Wojewódzki konkurs informatyczny Jacek Przypolski – laureat wojewódzkiego konkursu informatycznego 2003r

18 W poprzednich latach Konkurs o zasięgu międzynarodowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły „MOVIE” Konkurs „MOVIE” Uczniowie Agnieszka Domańska i Mateusz Stojek brali udział w konkursie „MOVIE" (Make One Visual Idea of Europe), przygotowanym przez Portal Edukacyjny i włoską organizację „Centro In Europa". W ramach konkursu uczniowie przygotowali krótki wywiad o członkostwie Polski w Unii Europejskiej. Praca uczniów wytypowana była i wyświetlana jako jedna z 30 z Polski w finale we Włoszech.


Pobierz ppt "Wykaz i opis konkursów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google