Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykaz i opis konkursów. Konkursy organizowane przez szkołę Konkursy organizowane przez szkołę: Szkolny Konkurs Informatyczny, Konkurs - eliminacje szkolne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykaz i opis konkursów. Konkursy organizowane przez szkołę Konkursy organizowane przez szkołę: Szkolny Konkurs Informatyczny, Konkurs - eliminacje szkolne."— Zapis prezentacji:

1 Wykaz i opis konkursów

2 Konkursy organizowane przez szkołę Konkursy organizowane przez szkołę: Szkolny Konkurs Informatyczny, Konkurs - eliminacje szkolne do DialNet Masters, Konkurs Bezpieczny w Sieci

3 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne: Szkolny Konkurs Informatyczny Od 2003r. rokrocznie na przełomie maja i czerwca organizowany jest w gimnazjum Szkolny Konkurs Informatyczny Mistrz komputera. Celem jest rozwijanie i poszerzanie zainteresowań informatycznych. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązują zestaw zadań testowych, rozszerzonych o zadania otwarte.

4 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne: Szkolny Konkurs Informatyczny Do drugiego etapu kwalifikuje 10-ciu z najlepszymi wynikami, w którym rozwiązują zadania praktyczne m.in. z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i bazy danych, wykazują się umiejętnościami korzystania z usług internetowych oraz programowania. Konkurs cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Odbyło się już dziesięć edycji konkursu.

5 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne Szkolny Konkurs Informatyczny Uczestnicy Szkolnego Konkursu Informatycznego w poszczególnych latach: X Szkolny Konkurs Informatyczny 2012r - uczestniczyło 24 uczniów IX Szkolny Konkurs Informatyczny 2011r - uczestniczyło 19 uczniów ***** VIII Szkolny Konkurs Informatyczny 2010r. - uczestniczyło 32 uczniów VII Szkolny Konkurs Informatyczny 2009r. - uczestniczyło 44 uczniów VI Szkolny Konkurs Informatyczny 2008r. - uczestniczyło 64 uczniów. V Szkolny Konkurs Informatyczny 2007r. - uczestniczyło 67 uczniów.

6 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne: Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. W ramach konkursu uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii komunikacyjnych i informatycznych oraz zasad bezpieczeństwa w Internecie. 2010/2011 - w etapie szkolnym wystartowało 6 drużyn, łącznie 24 uczniów 2009/2010 - w etapie szkolnym wystartowało 6 drużyn, łącznie 24 uczniów 2008/2009 - w etapie szkolnym wystartowało 8 drużyn, łącznie 32 uczniów 2007/2008 - etapie szkolnym wystartowało 6 drużyn, łącznie 24 uczniów

7 Konkursy organizowane przez szkołę - szkolne: KonkursBezpieczny w Sieci Konkurs odbywa się w ramach programu profilaktycznego Bezpieczny w Sieci. Jego celem jest uwrażliwienie uczniów na zagadnienia związane z zagrożeniami, które niesie ze sobą internet oraz poszerzenie wiedzy, umiejętności w zakresie bezpiecznego korzystania z usług i narzędzi dostępnych w sieci. W roku szkolnym: marzec 2013 - w konkursie uczestniczyło 14 uczniów (prezentacja) luty 2012 - w konkursie uczestniczyło 11 uczniów (test) luty 2011 - w konkursie uczestniczyło 16 uczniów (test) luty 2010r. – do konkursu przystąpiło 14 uczniów (test) luty 2009r. – do konkursu przystąpiło 87 uczniów (test) luty 2008r. - do konkursu przystąpiło 6 drużyn, łącznie 24 uczniów.

8 Konkursy o zasięgu regionalnym, krajowym, międzynarodowym, w których uczestniczyli uczniowie szkoły Wykaz konkursów, w których uczestniczyli uczniowie: Konkurs informatyczny Bóbr, Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK?-TAK!, Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters, Ogólnopolski Konkurs Matematyczny on-line, Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny W poprzednich latach: Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ, Konkurs MOVIE, Wojewódzki konkurs informatyczny

9 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Ogólnopolski konkurs informatyczny Bóbr. Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. VII Konkurs Bóbr 2012 – 11 uczestników IV Konkurs Bóbr 2009 – 7 uczestników III Konkurs Bóbr 2008 – 8 uczestników II konkurs Bóbr 2007 - 8 uczestników

10 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK?-TAK! Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. W roku szkolnym 2012\2013 uczestniczyło 14 uczniów gimnazjum.

11 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Konkurs organizowany jest przez Telefonię DIALOG S.A. pod honorowym patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. DialNet Masters – Olimpiada informatyczna przeznaczona jest dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli. Konkurs przebiega w formie etapów: eliminacje wewnątrzszkolne, 1. etap on-line, 2. etap on-line, 3. etap – półfinały – organizowane w szkołach na żywo Mecze Mastersów odbywające się w kwietniu w siedmiu miastach Polski. Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu – jego historii i zasad działania, 4. etap – Finał we Wrocławiu, który wyłania Mistrzów Internetu. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters

12 Konkurs o zasięgu krajowym: Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters Olimpiada jest rozgrywana drużynowo. W Olimpiadzie biorą udział 4-osobowe drużyny składające się z uczniów aktualnie uczęszczających do gimnazjum. laureatem 2011r czterech uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu) laureatem 2010r czterech uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu) laureatem 2009r czterech uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu) 2008r ośmiu uczniów zostało laureatem I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (awans do drugiego etapu)

13 Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Ogólnopolski Konkurs Matematyczny on-line Organizatorem konkursu Matematycznego Meridian Pangea & MMC 2013 jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Uczelnia Vistula w Warszawie. I etap konkursu odbył się online, uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe poprzez Internet. Do finału, który odbył się 8 marca 2013 r. w Warszawie zakwalifikowało się dwoje uczniów Zuzanna L. i Maciej K.(14 miejsce). Znaleźli się oni w ścisłej pięćdziesiątce najlepszych uczniów konkursu.

14 Konkurs o zasięgu powiatowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny Biblioteka radość czytania organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie - Filia w Kraśniku oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

15 W poprzednich latach: Konkurs o zasięgu krajowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ Mateusz Stojek zakwalifikował się do III rundy konkursu i uczestniczył w finale lubelskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2008 Konkurs organizowany przez Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne promuje młode talenty. Kierowany jest on do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, którzy interesują się różnymi zagadnieniami informatycznymi. Tematyka zadań konkursowych wychodzi poza ramy ministerialnego programu nauczania. 2009r. - dwoje uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu wojewódzkiego internetowego 2008r - czterej uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali i uczestniczyli w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego INTERSIEĆ 2008.

16 W poprzednich latach: Konkurs o zasięgu wojewódzkim, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ Mateusz Stojek uczestniczył INTERSIEĆ 2008 Mateusz Stojek uczestniczył w finale lubelskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2008 Dwie uczennice gimnazjum otrzymały wyróżnienie za prezentację multimedialną Jubileuszowe przesłanie w konkursie zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

17 W poprzednich latach Konkurs o zasięgu wojewódzkim, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły Wojewódzki konkurs informatyczny Wojewódzki konkurs informatyczny Jacek Przypolskilaureatwojewódzkiego konkursu informatycznego Jacek Przypolski – laureat wojewódzkiego konkursu informatycznego 2003r

18 W poprzednich latach Konkurs o zasięgu międzynarodowym, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły MOVIE Konkurs MOVIE Agnieszka Domańska Mateusz Stojek Uczniowie Agnieszka Domańska i Mateusz Stojek brali udział w konkursie MOVIE" (Make One Visual Idea of Europe), przygotowanym przez Portal Edukacyjny Interkl@sa i włoską organizację Centro In Europa". W ramach konkursu uczniowie przygotowali krótki wywiad o członkostwie Polski w Unii Europejskiej. Praca uczniów wytypowana była i wyświetlana jako jedna z 30 z Polski w finale we Włoszech.


Pobierz ppt "Wykaz i opis konkursów. Konkursy organizowane przez szkołę Konkursy organizowane przez szkołę: Szkolny Konkurs Informatyczny, Konkurs - eliminacje szkolne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google