Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karla og Jonas Re ż. Charlotte Sachs Bostrup. Karla Karla to czternastoletnia dziewczyna, która pochodzi z Dani. Mieszka z swoimi rodzicami oraz dwójką.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karla og Jonas Re ż. Charlotte Sachs Bostrup. Karla Karla to czternastoletnia dziewczyna, która pochodzi z Dani. Mieszka z swoimi rodzicami oraz dwójką."— Zapis prezentacji:

1 Karla og Jonas Re ż. Charlotte Sachs Bostrup

2 Karla Karla to czternastoletnia dziewczyna, która pochodzi z Dani. Mieszka z swoimi rodzicami oraz dwójką młodszych braci. Dziewczyna ma rude włosy. Nie podobają się jej ale Jonas ma inne zdanie. Karla ma ciemne, brązowe oczy oraz piękny wyróżniający się uśmiech. Nie dogaduje się z swoją matką jak i z braćmi. Ciągle ją drażnią oraz wyśmiewają. Dziewczyna jest szaleńczo zakochana w Jonasie. Nie widzi świata poza nim i tylko on dla niej się liczy. Dziewczyna jest bardzo pomocna oraz troskliwa. Kłamie tylko wtedy kiedy jest to naprawdę konieczne więc można powiedzieć, że jest szczera osobą. Karla jest bardzo pozytywną postacią. Moim zdaniem powinniśmy brać z niej przykład aby bezwzględnie na osobę pomóc jej w siłę swoich możliwości.

3

4 Jonas Jonas to czternastoletni chłopiec mieszkającym w domu dziecka razem z 24 innymi dziećmi. Nie zna swojej matki ani ojca. Chłopak ma jasne blond włosy i niebieskie oczy. Na jego okrągłej twarzy z powodu braku matki rzadko gościł uśmiech. Jonas lubi chodzić w luźnych rzeczach. Jest smutnym chłopcem ale kiedy zaprzyjaźnia się z Karli i odnajduje swoja matkę to się zmienia. On również zakochał się w dziewczynie i bardzo podziwia ją za to co dla niego robi. Chłopak ma dużo cierpliwości oraz odwagi. Moim zdaniem Jonas jest pozytywną postacią. Można z niego brać przykład, że po tak długim czasie ma odwagę odnaleźć swoją swoja matkę i tyle ryzykować. Jest dla mnie prawdziwym wzorem do naśladowania.

5

6 Jakie problemy porusza film? W filmie najważniejszym zawartym problemem jest odnalezienie matki Jonasa. Cały film polega na tym aby Jonas w końcu odnalazł swoja matkę i mógłby być szczęśliwy. W filmie problemem jest również kłopot z porozumieniem się Karli z jej matką i ciągłe kłótnie. Nie możemy również zapomnieć o miłości Karli i Jonasa toczącej się przez cały film.

7 dlaczego wybra ł em/ ł am ten film spo ś ród innych obejrzanych? Wybrałam ten film, ponieważ najbardziej przypadł mi do gustu. Wyróżnia się on od innych, które mieliśmy okazje obejrzeć. Jest on dla mnie prawdziwy i szczery. Możemy zobaczyć jakie jest życie w domu dziecka i co przeżywają dzieci które tam mieszkają. Musi im być naprawdę ciężko a my nie mamy pojęcia co one naprawdę czują. Nie umiemy docenić tego co mamy.

8 krótka reklama filmu Zachęcam bardzo do obejrzenia filmu „ Karla og Jonas”,ponieważ pokazuje on jak pomagać innym samotnym osobą. Film jest bardzo wzruszający i pokazuje realia życia w domu dziecka i miłość dwóch młodych osób. Jeszcze raz serdecznie polecam.

9 Bibliografia Grafika google własne myśli Muzyka http://ulub.pl/kEuj486GB2/violetta- habla-si-puedes-instrumental-karaoke

10 Dzi ę kuj ę za uwag Ę ! Wiktoria Jakubowska kl. VI Szkoła podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Woli Książęcej.


Pobierz ppt "Karla og Jonas Re ż. Charlotte Sachs Bostrup. Karla Karla to czternastoletnia dziewczyna, która pochodzi z Dani. Mieszka z swoimi rodzicami oraz dwójką."

Podobne prezentacje


Reklamy Google