Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIECI Z BULLERBYN Pomoc dydaktyczna dla I etapu edukacji Ważne dla ucznia: Prezentacja Święta w Bullerbyn i karta pracy pomogą Ci przygotować się do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIECI Z BULLERBYN Pomoc dydaktyczna dla I etapu edukacji Ważne dla ucznia: Prezentacja Święta w Bullerbyn i karta pracy pomogą Ci przygotować się do."— Zapis prezentacji:

1

2 DZIECI Z BULLERBYN

3 Pomoc dydaktyczna dla I etapu edukacji Ważne dla ucznia: Prezentacja Święta w Bullerbyn i karta pracy pomogą Ci przygotować się do omawiania lektury. Forma zadania – do wyboru: 1. Pobierz prezentację, wykonaj ćwiczenia, przynieś do szkoły na pendrive. 2. Zapoznaj się z kartami pracy - wykonaj ćwiczenia pisemnie. Karty stanowią załącznik do prezentacji. W ten sposób uczysz się metodą odwróconej lekcji Powodzenia! Prezentację znajdziesz na stronie szkoły w zakładce: DLA UCZNIA – klasy I –III http://spskalmierzyce.noweskalmierzyce.pl/pl/strona/klasy-i-iii

4 Witamy przyjaciół z północy Twoje zadania: Zapamiętaj imiona bohaterów książki. Czy potrafisz o każdym coś powiedzieć? Pomoże Ci rozdział pt. My dzieci z Bullerbyn Propozycja dodatkowa: Kopiuj rysunek do edytora grafiki Paint KOLORUJ !!!

5 Spacerkiem po Bullerbyn … Pamiętasz, w której zagrodzie mieszka Olle? To jest Zagroda ………….. Kolejna zabawa z Paint: Kopiuj rysunek -KOLORUJ !!!

6 14 18 17 Znajdź domki dzieci z Bullerbyn 6 + 8 20-6 20-29 + 9 Olle Lasse, Bosse, Lisa Britta, Anna 9 + 820-3

7 Coś ciekawego! Wiedzą o tym Ci uczniowie, którzy przeczytali dodatkowe rozdziały książki... Lisa opiekowała się milutkim jagniątkiem. DLACZEGO? O tym opowie już rozdział pt. Dostałam jagniątko

8 Ile jagniątek zostanie w zagrodzie, gdy 12 przybiegnie do Ciebie?

9 Jak minął w szkole ostatni dzień przed świętami? W opowieści pomoże Ci rozdział Wkrótce już święta! Oto mały test literacki! 1. Ze Sztokholmu przysłano ………. 2. Ile książek zamówiła Lisa, a ile chłopcy Lasse i Bosse? 3. Jakie obrazki były na książkach Lisy? 4. Kto pierwszy zaczął czytać książkę?

10 Czy wiesz, co robią nasi bohaterowie? Pieką …..…… ! O tej pracy i innych atrakcjach opowiada rozdział Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę

11 dzielenie się opłatkiem ubieranie choinki puste miejsce przy wigilijnym stole sianko pod obrusem udział w pasterce prezenty pod choinką śpiewanie kolęd Porównaj polskie zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, ze zwyczajami panującymi w Szwecji. 12 wigilijnych potraw

12 Obejrzałeś/obejrzałaś wystawę, razem z gościem ze Szwecji. Wchodzicie do sklepu z zabawkami. Macie 50 zł. Na co możecie je wydać ?

13 Czy wiesz, kto tańczy wokół choinki? Znajdź w książce fragment mówiący o tej zabawie i przygotuj się do pięknego czytania.

14 Gratuluję, że wytrwałeś/wytrwałaś do końca! DZIĘKUJĘ za zabawę! Wychowawczyni

15 Rok szkolny 2012/2013 Prezentacja przygotowana przez nauczyciela dla uczniów kl. II, w odniesieniu do realizowanych rozdziałów lektury: My – dzieci z Bullerbyn, Wkrótce już święta!, Jak w Bullerbyn obchodzimy Gwiazdkę Blok tematyczny: Czar Bożego Narodzenia: 3 dni według planu wynikowego + 1 dzień pod hasłem: Z wizytą w Bullerbyn, tuż przed świętami. Modyfikacja planu uwzględnia rozszerzenie treści związanych z lekturą i wykorzystaniem multimediów. Dzień Z wizytą w Bullerbyn … poprzedza temat planowy Święta w innych krajach Europy. Obudowa metodyczna: program, rozklad treści nauczania dla kl. II, podręcznik i ćwiczenia Gra w kolory wyd. Juka Opracowanie: Beata Sochacka Źródło: Inspiracją był konspekt i prezentacja Spotkanie w Bullerbyn mgr Barbary Benisz http://chomikuj.pl/paolka_pl/SZKOLNE!/konspekty/konspekt_Bullerbyn Ilustracje : http://www.google.pl Gwiazdka w Bullerbyn – grafika http://www.google.pl


Pobierz ppt "DZIECI Z BULLERBYN Pomoc dydaktyczna dla I etapu edukacji Ważne dla ucznia: Prezentacja Święta w Bullerbyn i karta pracy pomogą Ci przygotować się do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google