Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ksiądz Bosko. Głęboki człowiek święty człowiek wychowany do patrzenia w niebo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ksiądz Bosko. Głęboki człowiek święty człowiek wychowany do patrzenia w niebo."— Zapis prezentacji:

1 Ksiądz Bosko

2 Głęboki człowiek święty

3 człowiek wychowany do patrzenia w niebo

4 Jak piękne rzeczy Pan stworzył dla nas! (Mama Małgorzata) Janek uczy się przy mamie, braciach i bliskich również dostrzegać inną osobę: Boga. Osoba, wielka, niewidzialna. Osoba, do której jego mama ma bezgraniczne zaufanie. Osoba tak bliska, że może myśleć: Bóg jest tutaj.

5 człowiek wychowany by dbać o biednych

6 Dla mamy Małgorzaty, Bóg nie mieszka tylko w niebie. Jest obecny w biednych, chorych, w osobach potrzebujących pomocy. Zimowymi wieczorami Janek Bosko uczył się rozpoznawać Boga w biednych, kiedy to jego mama, otaczała opieką stukających do drzwi żebraków.

7 człowiek wychowany do spotkania z Panem

8 W dniu pierwszej Komunii: Synu mój, jest to dla ciebie wielki dzień. Jestem pewna, że Bóg stał się właścicielem twego serca. Obiecaj, że będziesz dbał o to, by być dobrym przez całe życie. Zawsze ze szczerością się spowiadaj.

9 Staraj się być zawsze posłusznym. Z chęcią wypełniaj katechizm i słuchaj głosu Boga. Lecz na miłość Bożą, bądź zawsze daleko od tych, którzy prowadzą złe rozmowy: uważaj ich za zarazę. (Mama Małgorzata)

10 człowiek kuglarz B oży aby Bóg radości spotykał młodych

11 Z oglądania karkołomnegoZ oglądania karkołomnego pokazu, byli wykluczeni ci, co przeklinają, prowadzą złe rozmowy oraz nie chcą się modlić. Przed spektaklem zapraszałem wszystkich do odmówienia różańca, śpiewu pobożnej pieśni. Następnie powtarzałem kazanie, które usłyszałem rano w kościele, lub opowiadałem ciekawe historie, które gdzieś słyszałem lub wyczytałem.Przed spektaklem zapraszałem wszystkich do odmówienia różańca, śpiewu pobożnej pieśni. Następnie powtarzałem kazanie, które usłyszałem rano w kościele, lub opowiadałem ciekawe historie, które gdzieś słyszałem lub wyczytałem.

12 człowiek poddany próbie by uczyć się życia

13 człowiek daleko od domu by budować przyjaźń

14 z pytaniem jak pełnić wolę Bożą?

15 ś wi ę ty wychowawca

16 resztę zabierz Daj mi dusze,

17 w codzienności ś wi ę ty

18 w radości ś wi ę ty

19 Świętość polega na tym, aby być zawsze radosnym

20 w Eucharystii ś wi ę ty

21 w przebaczaniu ś wi ę ty

22 prowadzony przez Maryję Dam tobie Nauczycielkę. Pod Jej przewodnictwem, można stać się mądrym, lecz bez Niej, nawet uczony staje się głupcem. ś wi ę ty

23 Ty w niebezpieczeństwie, bronisz mnie od wroga Ty w godzinie śmierci, wprowadzisz moją duszę do nieba. O Maryjo Dziewico, Tyś jest wielka i stoisz na czele Kościoła. O Maryjo Wspomożycielko Chrześcijan! Tyś jest wojskiem w bitwie nieustraszonym. Ty obdarowujesz mnie słońcem, które pokonuje każdy mrok.

24 święty Dla was się uczę, dla was pracuję, dla was żyję, za was jestem gotowy oddać swoje życie. w całkowitym darze z siebie samego


Pobierz ppt "Ksiądz Bosko. Głęboki człowiek święty człowiek wychowany do patrzenia w niebo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google