Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Antoine de Saint-Exupéry

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Antoine de Saint-Exupéry"— Zapis prezentacji:

1 Antoine de Saint-Exupéry
„Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry

2 Powieść Antoine de Saint-Exupéry
pt. „Mały Książę” opowiada o niezwykłym chłopcu. Mały Książę to wrażliwe dziecko, które podróżuje po świecie w poszukiwaniu przyjaciela.

3 Mały Książę mieszkał na planecie B-612, gdzie opiekował się swoją Różą
Mały Książę mieszkał na planecie B-612, gdzie opiekował się swoją Różą. Dbał o nią, pielęgnował, chronił, rozmawiał z nią i kochał ją, a ona- kapryśna i zarozumiała- nie potrafiła przyznać się do wdzięczności i miłości do Małego Księcia. Dlatego chłopiec postanowił wyruszyć w podróż, gdyż nie był pewny swoich uczuć do Róży, miał dość monotonnego życia, a przede wszystkim chciał poszukać przyjaciela.

4 Bohater podróżował po wielu planetach, ale na żadnej z nich nie mógł znaleźć przyjaciela. Ostatnią jaką odwiedził była Ziemia. Właśnie tutaj znalazł to czego szukał.

5 Chłopiec wylądował na pustyni - Saharze
Chłopiec wylądował na pustyni - Saharze. Pierwsza istota, jaką poznał, była żmija, która powiedziała Księciu, że jeśli będzie chciał wrócić na swoja planetę, ona mu pomoże. Mały Książę uwierzył jej. Bohater w poszukiwaniu ludzi wyruszył dalej. 

6 Na swojej drodze napotkał lisa.
Lis wyjaśnił Małemu Księciu, co to jest przyjaźń i dał mu do zrozumienia, że nie spada ona z nieba, trzeba o nią zabiegać i dbać niczym o małą roślinkę, która jeśli nie będzie podlewana zwiędnie. Lis wytłumaczył, że istotą przyjaźni jest wzajemne oswojenie tzn. stworzenie więzów, które sprawią, że przyjaciele będą się wzajemnie potrzebować i staną się dla siebie kimś wyjątkowym

7 Zrozumiał wartość miłości „Dobrze widzi się tylko sercem
Zrozumiał wartość miłości „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu". Zdał sobie sprawę z tego, że tęsknił za swoją różą, bo dzięki niej nie czuł się samotny. W ogrodzie pełnym róż przeżył rozczarowanie, ponieważ myślał, że jego róża jest jedyna na świecie. I w pewnym sensie nie mylił się, bo na wybrany kwiat nie można patrzeć jak na inne róże. Na tym polega „jedność „ róży Małego Księcia. Ona jest jego ,a on jej. Wzajemnie się wybrali, ,,oswoili" , należą do siebie. Mały Książę zrozumiał wreszcie, że ją KOCHA i nie może bez niej żyć. Miłość daje szczęście, ale jest też wyborem, poświęceniem, odpowiedzialnością. Do miłości trzeba dojrzeć, trzeba się jej nauczy.

8 Gdy Mały Książę postanowił wrócić na swoja planetę, musiał też poznać smak śmierci. Ludzkie ciało musi zostawić na Ziemi- ,,jest za ciężkie", żeby je zabrać tak daleko. Śmierć jest rozstaniem z ukochaną osobą, przyjaciółmi, ale jednocześnie oznacza powrót do domu:,, Ja jakże dzisiaj wracam do siebie"- w końcu to tylko zrzucenie ziemskiej powłoki.

9 I tak się stało. Odszedł w ciszy, nie krzycząc
I tak się stało. Odszedł w ciszy, nie krzycząc. Pozostał jednak niepełny obraz jego wyglądu w głowie pilota, który ciągle ma nadzieja, że jego maleńki przyjaciel jeszcze powróci...

10 Wykonawcy: IIIc KOMPANY ! -Kamil Goszyc (Maverick)
-Witek Herman (UncleAvi) -Łukasz Piasecki (tsheep) -Mateusz Baran (Szwabek) IIIc KOMPANY !

11 Materiały były brane z:
-Wujek Google -Ciocia Wikipedia -Odczucia własne

12 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji
Dziękujemy za obejrzenie prezentacji. Mamy nadzieję ,że się podobało ,jeśli nie to nikt nie będzie płakał.


Pobierz ppt "Antoine de Saint-Exupéry"

Podobne prezentacje


Reklamy Google