Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry. Powieść Antoine de Saint-Exupéry pt. Mały Książę opowiada o niezwykłym chłopcu. Mały Książę to wrażliwe dziecko,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry. Powieść Antoine de Saint-Exupéry pt. Mały Książę opowiada o niezwykłym chłopcu. Mały Książę to wrażliwe dziecko,"— Zapis prezentacji:

1 Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry

2 Powieść Antoine de Saint-Exupéry pt. Mały Książę opowiada o niezwykłym chłopcu. Mały Książę to wrażliwe dziecko, które podróżuje po świecie w poszukiwaniu przyjaciela.

3 Mały Książę mieszkał na planecie B- 612, gdzie opiekował się swoją Różą. Dbał o nią, pielęgnował, chronił, rozmawiał z nią i kochał ją, a ona- kapryśna i zarozumiała- nie potrafiła przyznać się do wdzięczności i miłości do Małego Księcia. Dlatego chłopiec postanowił wyruszyć w podróż, gdyż nie był pewny swoich uczuć do Róży, miał dość monotonnego życia, a przede wszystkim chciał poszukać przyjaciela.

4 Bohater podróżował po wielu planetach, ale na żadnej z nich nie mógł znaleźć przyjaciela. Ostatnią jaką odwiedził była Ziemia. Właśnie tutaj znalazł to czego szukał.

5 Chłopiec wylądował na pustyni - Saharze. Pierwsza istota, jaką poznał, była żmija, która powiedziała Księciu, że jeśli będzie chciał wrócić na swoja planetę, ona mu pomoże. Mały Książę uwierzył jej. Bohater w poszukiwaniu ludzi wyruszył dalej.

6 Na swojej drodze napotkał lisa. Lis wyjaśnił Małemu Księciu, co to jest przyjaźń i dał mu do zrozumienia, że nie spada ona z nieba, trzeba o nią zabiegać i dbać niczym o małą roślinkę, która jeśli nie będzie podlewana zwiędnie. Lis wytłumaczył, że istotą przyjaźni jest wzajemne oswojenie tzn. stworzenie więzów, które sprawią, że przyjaciele będą się wzajemnie potrzebować i staną się dla siebie kimś wyjątkowym

7 Zrozumiał wartość miłości Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu". Zdał sobie sprawę z tego, że tęsknił za swoją różą, bo dzięki niej nie czuł się samotny. W ogrodzie pełnym róż przeżył rozczarowanie, ponieważ myślał, że jego róża jest jedyna na świecie. I w pewnym sensie nie mylił się, bo na wybrany kwiat nie można patrzeć jak na inne róże. Na tym polega jedność róży Małego Księcia. Ona jest jego,a on jej. Wzajemnie się wybrali,,,oswoili", należą do siebie. Mały Książę zrozumiał wreszcie, że ją KOCHA i nie może bez niej żyć. Miłość daje szczęście, ale jest też wyborem, poświęceniem, odpowiedzialnością. Do miłości trzeba dojrzeć, trzeba się jej nauczy.

8 Gdy Mały Książę postanowił wrócić na swoja planetę, musiał też poznać smak śmierci. Ludzkie ciało musi zostawić na Ziemi-,,jest za ciężkie", żeby je zabrać tak daleko. Śmierć jest rozstaniem z ukochaną osobą, przyjaciółmi, ale jednocześnie oznacza powrót do domu:,, Ja jakże dzisiaj wracam do siebie"- w końcu to tylko zrzucenie ziemskiej powłoki.

9 I tak się stało. Odszedł w ciszy, nie krzycząc. Pozostał jednak niepełny obraz jego wyglądu w głowie pilota, który ciągle ma nadzieja, że jego maleńki przyjaciel jeszcze powróci...

10 - Kamil Goszyc (Maverick) -Witek Herman (UncleAvi) -Łukasz Piasecki (tsheep) -Mateusz Baran (Szwabek) IIIc KOMPANY !

11 Materiały były brane z: -Wujek Google -Ciocia Wikipedia -Odczucia własne

12


Pobierz ppt "Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry. Powieść Antoine de Saint-Exupéry pt. Mały Książę opowiada o niezwykłym chłopcu. Mały Książę to wrażliwe dziecko,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google