Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ewa Nowak ur. 21 grudnia 1966 w Warszawie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ewa Nowak ur. 21 grudnia 1966 w Warszawie"— Zapis prezentacji:

1 Ewa Nowak ur. 21 grudnia 1966 w Warszawie
Polska pisarka oraz publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

2 Wszystko tylko nie mięta

3 Czas oraz miejsce wydarzeń;
Akcja książki rozgrywa się na przełomie XX/XXI wieku na Warszawskim Bródnie.

4 Członkowie rodziny; Mama Joasia- zwolenniczka zdrowego trybu życia, którego każdy ma dość i studentka psychologii. Osoba o słomianym zapale, za to wielkiego serca. Ojciec Mariusz- przekwalifikowany na doradcę ubezpieczeniowego. Lubi porządek, dobrą muzykę i zawsze stara się rozwiązywać problemy dzieci.

5 Jakub Gwidosz- maturzysta, wszyscy go lubią, a dziewczyny uznają go za najprzystojniejszego chłopca w szkole. Cyt. „ 185cm i 75kg żywej wagi, stalowe mięśnie i do tego szczere, przyjazne oczy jak bławatki oraz brązowy pas w karate”. Jego życie jest radosne i pełne spokoju, i niczego więcej mu tak naprawdę nie potrzeba. Do czasu… Malwina Gwidosz- zakompleksiona 16-latka poszukująca swojej wielkiej miłości. Jej niskie poczucie wartości sprawia, że zaczyna stosować wieczną głodówkę przez co ostatecznie trafia do szpitala. Marysia Gwidosz (Marynia)- najmłodszy członek rodziny Gwidoszów. Inteligentna, żywa jak srebro, bardzo ciekawa świata i złakniona cholesterolu.

6 Problematyka; „Wszystko tylko nie mięta” to powieść o życiu nastolatków- ich problemach, kompleksach, kontaktach z rówieśnikami oraz miłości.

7 Rodzaj oraz gatunek książki;
Powieść jest przedstawiona za pomocą epiki. Jest z gatunku młodzieżowego. W prosty i bezpośredni sposób opowiada o codziennym życiu zwykłej rodziny. Każda osoba w wieku nastoletnim powinna zapoznać się z tą książką. :3

8 Dziękuję za uwagę! 


Pobierz ppt "Ewa Nowak ur. 21 grudnia 1966 w Warszawie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google