Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwsze wzmianki pisane o Złoczewie pochodzą z roku 1496. Lata świetności naszego małego miasteczka przypadają na koniec XVI w gdy właścicielem miasta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwsze wzmianki pisane o Złoczewie pochodzą z roku 1496. Lata świetności naszego małego miasteczka przypadają na koniec XVI w gdy właścicielem miasta."— Zapis prezentacji:

1

2 Pierwsze wzmianki pisane o Złoczewie pochodzą z roku 1496. Lata świetności naszego małego miasteczka przypadają na koniec XVI w gdy właścicielem miasta był Andrzej Ruszkowski (obecny patron Publicznego Gimnazjum). Zygmunt III Waza 14 XII 1605r nadał ówczesnej wsi Złoczew prawa miejskie na prawie magdeburskim. Na przestrzeni lat miasteczko prężnie się rozwijało i czerpało zyski ze szlaku handlowego biegnącego w kierunku Wielunia. W 1793r. Złoczew i okoliczne miejscowości znalazły się w granicach II zaboru pruskiego. Już rok później Złoczewianie wzięli czynny udział w insurekcji kościuszkowskiej, a kilka lat później w powstaniu styczniowym. W odwecie władze dokonały konfiskaty zakonu ojców Bernardynów i zdegradowały Złoczew do rangi osady. Prawa miejskie przywrócono dopiero w roku 1918. Zabudowa Złoczewa w 80% została zniszczona przez Wehrmacht w pierwszych dniach września 1939r. 20 stycznia 1945r miasto zostało wyzwolone przez Armie Czerwoną. Od zakończenia wojny Złoczew stopniowo się rozwija i jest ważnym miastem gminnym w swoim regionie.

3 Złoczew jest stosunkowo niewielkim miastem (ponad 3 tys. mieszkańców) otoczonym lasami. Na terenie gminy Złoczew znajdują rezerwaty przyrody:

4

5 Nasza szkoła aktywnie bierze udział w akcjach na rzecz ochrony środowiska. W szkole organizowana jest zbiórka surowców wtórnych (makulatura, aluminium). Dla młodzieży organizowany jest co rok EKOrajd jego celem jest wspieranie czynnego odpoczynku oraz nauka o otaczającym nas środowisku. Świetnie uposażona biblioteka udostępnia szereg gazet które są wykorzystywane na lekcjach biologii m.in. Eko i my itp. Pracownia multimedialna umożliwia dostęp do internetu.

6 W roku szkolnym 2008/2009 zainiciowano akcję zbierania surowców wtórnych tj. makulatury, puszek aluminiowych, zużytych baterii. Akcja uzyskała bardzo duży odzew wśród uczniów.

7

8

9


Pobierz ppt "Pierwsze wzmianki pisane o Złoczewie pochodzą z roku 1496. Lata świetności naszego małego miasteczka przypadają na koniec XVI w gdy właścicielem miasta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google