Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1."— Zapis prezentacji:

1 1

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie
ID grupy: 98/46 Kompetencja: przedsiębiorczość Temat projektowy: Własna działalność gospodarcza formą walki z bezrobociem Semestr/rok szkolny: V / 2012 2

3 NASZA PREZENTACJA ZAWIERA:
Cele projektu Pomysł na własną działalność Pojęcie działalności gospodarczej Przepisy prawne działalności gospodarczej Etapy zakładania własnej działalności Badanie rynku Biznes plan Reklama produktu Przedstawienie grupy Podsumowanie 3

4 DEFINICJA… Działalność gospodarcza - forma aktywności przedsiębiorców działających na rynku, prowadzona w sposób zorganizowany i ciągły.

5 PODCZAS SPOTKANIA NASZEJ GRUPY POSTANOWILIŚMY ZAJĄĆ SIĘ ZAKŁADANIEM WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ Przeprowadziliśmy burzę mózgów i okazało się, że każdy z nas ma inny pomysł na własny biznes. 5

6 WYBRALIŚMY TRZY PROPOZYCJE, KTÓRE NASZYM ZDANIEM MAJĄ SPORĄ SZANSĘ REALIZACJI.
Nasze propozycje to: Młody korepetytor (Agnieszka Warszyńska Wojciech Żminda, Adam Zbytniewski) Opiekun/opiekunka nad dziećmi (Natalia Orzechowska, Daniel Kapłon, Karolina Jasiak) Kwiaciarnia (Martyna Więcka, Katarzyna Oleksiuk) 6

7 DLACZEGO MŁODY KOREPETYTOR?
Sądzimy, że byłby duży popyt na usługi korepetytora/korepetytorki. Nie mielibyśmy problemów z przekazywaniem wiedzy innym uczniom . Ceny za nasze usługi /w porównaniu z innymi korepetytorami/ byłyby przystępne dla uczniów. 7

8 PRZEDMIOTY I ZWIĄZANY Z NIMI TRUD
Matematyka Chemia Fizyka 8

9 OPIEKUN/OPIEKUNKA DO DZIECI
Korzyści płynące z bycia opiekunem/ opiekunką: Nauka odpowiedzialności. Zdobywanie większego doświadczenia na przyszłość. Możliwość dorabiania do kieszonkowego. 9

10 NIANIA PRZEDSIĘBIORCĄ? TO MOŻLIWE
Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 4 lutego o opiece nad dziećmi od lat 3, opieka może być organizowana w formie żłobka lub klubu dziecięcego, a także sprawowana przez dziennego opiekuna oraz nianię. 10

11 OPIEKUNKA CZY ŻŁOBEK-OTO JEST PYTANIE…
ZALETY OPIEKUNKI WADY OPIEKUNKI Dyspozycyjność Opiekuje się dzieckiem w domu Oferuje także pomoc w utrzymywaniu porządku i przygotowywaniu posiłków dla dzieci Ma stosunkowo wysokie koszty Często zatrudniane opiekunki to gospodynie domowe 11

12 PODSUMOWANIE Możemy zajmować się dziećmi od 3 do 10 lat. Oferujemy odbiór dzieci ze szkoły i pomoc w odrabianiu lekcji. Przekonani jesteśmy, że będzie duże zapotrzebowanie na opiekę . Nasza pomoc okaże się niezbędna, gdyż dzieci nie będą musiały zostawać np. w świetlicy. 12

13 BIZNESPLAN KWIACIARNI ,,HIBISKUS’’
Z naszych obserwacji wynika, że na terenie Trzebiatowa i okolic nie ma tego typu kwiaciarni. Pragniemy przyszłym naszym klientom zaoferować szeroką gamę usług: dekoracja kościołów, sal weselnych, uroczystości okolicznościowych, dostarczanie kwiatów jako poczta kwiatowa, wykonywanie pozycji katalogowych oraz własna inwencja twórcza klienta, wieńce i wiązanki pogrzebowe.

14 DOSTOSOWANIE PRODUKTU DO POTRZEB KLIENTA
Nasza kwiaciarnia oferowałaby swoim klientom z Trzebiatowa i okolic dostawę kwiatów pod wskazany adres. Dostawa będzie bezpłatna pod warunkiem zakupu kwiatów lub bukietu za minimalną kwotę 150 zł. Zamawianie kwiatów odbywać się będzie drogą elektroniczną, telefoniczną lub wizytą klienta w kwiaciarni. Kwiaty zamówione w ten sposób dostarczane byłyby w jak najszybszym czasie. Zamówienia o dekoracji imprez lub pomieszczeń musiałyby być uzgodnione z wyprzedzeniem.

15 DECYZJE CENOWE Kwiaty kosztowałyby od 5 – 70 zł (róże) i od 5 – 250 zł (inne kwiaty), będzie to również zależeć od dekoracji i przystrojenia. Cena wiązanki będzie się wahać od 15 – 1000 zł, wiązanki i bukiety kwiatów będą dostępne w katalogu kwiaciarni jak i na stronie internetowej kwiaciarni „HIBISKUS”.

16 PRZYGOTOWANIE SYSTEMU DYSTRYBUCJI PRODUKTU
Nasza kwiaciarnia oferuje najlepsze gatunki kwiatów, współpracujemy z hurtowniami które są bezpośrednim importerem kwiatów z Holandii i są na rynku polskim od wielu lat. Oferujemy szeroki asortyment kwiatów ciętych, doniczkowych oraz dodatków zielonych. W naszej ofercie znajdują się zarówno kwiaty cieszące się największą popularnością oraz bardziej wyszukane i egzotyczne gatunki, które dostępne są w naszej kwiaciarni w zależności od potrzeb i zainteresowania klientów. Jesteśmy skłonni zrealizować każde Państwa zamówienie. Dodatkowo dysponujemy samochodem – chłodnią dostarczającym kwiaty we wszystkie dni tygodnia.

17 OPRACOWANIE STRATEGII PROMOCYJNEJ
Reklamować będziemy naszą kwiaciarnię „HIBISKUS” poprzez: Internet, ulotki, gazety regionalne, ogłoszenia w radiu, bilbordy uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Kwiatowych.

18 OSIĄGNIĘCIE WYSOKIEJ SPRZEDAŻY I ZYSKU
Zamierzamy osiągnąć wysoką sprzedaż i zysk poprzez: elastyczność z myślą o zadowoleniu klienta, lokalizację w centrum miasta z parkingiem dla klientów, różnorodność kwiatów dostępnych od ręki, jedyną ofertę - opiekę na grobami, badania rynkowe jakich kwiatów nasi klienci potrzebują i kupują.

19 WIĄZANKA (BUKIET) Z TULIPANÓW
PRZYKŁADOWE WIĄZANKI WIĄZANKA ŚLUBNA Z RÓŻ CENA: 90 zł WIĄZANKA (BUKIET) Z TULIPANÓW CENA: 40 zł

20 NASZ WYBÓR PADŁ NA TRZECI WARIANT: MŁODY KOREPETYTOR
Uzasadnienie : Praca jest dostosowana do naszego wieku i naszych możliwości. Nie wymaga nakładów finansowych. Jest duże zapotrzebowanie na korepetycje.

21 POTRZEBNA POMOC? Byliśmy ciekawi czy uczniowie naszej szkoły są zainteresowani korepetycjami. W tym celu postanowiliśmy przeprowadzić ankietę.

22 OTO WYNIKI NASZEJ ANKIETY:

23 Analizując wyniki ankiety szybko doszliśmy do wniosku, że nasza inicjatywa jest bardzo potrzebna. Utwierdził nas w tym również fakt, iż uczniowie wykazali duże zainteresowanie możliwością zapisania się na takie korepetycje.

24 CZYM JEST MOZK? Międzyszkolny Ochotniczy Zespół Korepetytorów to organizacja zrzeszająca dobrych uczniów, którzy za pośrednictwem Internetu oraz spotkań stacjonarnych, nieodpłatnie udzielaliby korepetycji rówieśnikom oraz młodszym kolegom zamieszkałym na terenie naszego miasta.

25 PODCZAS ZBIERANIA INFORMACJI DOWIEDZIELIŚMY SIĘ JAK NAPISAĆ BIZNESPLAN
Co to jest biznesplan? Biznesplan to dokument ustalający postępowanie w pewnym okresie. Plan gospodarczy lub prowadzenia interesów (firmy).

26 CO MUSI ZAWIERAĆ BIZNESPLAN?
Opis biznesu jaki prowadzimy lub chcemy prowadzić, Przedstawienie głównych zalet naszej firmy i jej wad lub głównych zagrożeń, Określenie co chcemy osiągnąć prowadząc firmę i podanie jak zamierzamy osiągnąć ten cel, Podanie w jaki sposób chcemy finansować firmę, tzn. ile potrzebujemy środków finansowych, by prowadzić biznes i skąd chcemy wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności, Określenie w jaki sposób chcemy promować i sprzedawać swoje produkty, Określenie ilu pracowników będziemy potrzebowali i jak będziemy produkować swoje produkty czy usługi.

27 STRUKTURA BIZNESPLANU:
Charakterystyka firmy lub przedsięwzięcia Strategia marketingowa Profil produkcji, sprzedaży lub usług Zarządzanie firmą Plan finansowy Plan działań (harmonogram)

28 STRATEGIA NASZEJ KONCENTRACJI
SEGMENT KLIENTÓW OBSZAR DZIAŁANIA W wieku: Płeć: Kobiety, Mężczyźni Zainteresowania: Dodatkowe nauczanie przedmiotów ścisłych i innych Miejsce zamieszkania: Trzebiatów i okolice Lokalny (Trzebiatów i okolice)

29 Reklamą naszej firmy będą:
REKLAMA FIRMY Reklamą naszej firmy będą: Ulotki, Plakaty, Ogłoszenia do lokalnej gazety, Reklama słowna.

30 PRZYKŁADY STRATEGICZNYCH REALII FIRMY:
„Aby osiągnąć sukces trzeba umieć marzyć.’’ „Wszyscy na rynku byli kiedyś mali.’’ „Firma jest źródłem tworzenia kosztów, a nie zysku.’’ „Sukces wymaga koncentracji na szansach i silnych stronach firmy.’’

31 WIZYTA W URZĘDZIE Aby założyć własną działalność gospodarczą niezbędna jest wizyta w naszym urzędzie.

32 PRZED WEJŚCIEM DO URZĘDU / Wojtek, Patrycja, Natalia, Adam, Agnieszka/

33 Niecierpliwe oczekiwanie.
Wypełnianie potrzebnych dokumentów.

34 OMÓWIENIE DOKUMENTACJI
Pani Urzędnik etapami omówiła nam co należy zrobić, by założyć własną firmę oraz przekazała nam pełną dokumentację dotyczącą „Zakładania własnej działalności gospodarczej”.

35

36

37 ETAPY ZAKŁADANIA FIRMY
Pomysł na biznes, biznesplan Badanie rynku Wypełnienie dokumentu CEIGD-1. Który potem zostanie przesłany do poszczególnych urzędów. Nadanie numeru statystycznego –Regon Wyrobienie pieczątki Założenie firmowego konta bankowego Zgłoszenie działalności do państwowej inspekcji pracy

38 ZAŁOŻENIE KONTA BANKOWEGO
Aby założyć konto bankowe należy udać się do banku.

39 ZAKŁADANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ FORMĄ WALKI Z BEZROBOCIEM
BEZROBOCIE w naszym kraju w maju 2011 r. wynosiło: 12,2% Najwyższa stopa bezrobocia utrzymuje się w województwach: warmińsko-mazurskim (19,5 %), zachodniopomorskim (17,1%). Najniższa stopa bezrobocia wynosi (9,1%) w województwie wielkopolskim.

40 PRACA W GRUPACH

41 Prezentacja naszej pracy

42 42


Pobierz ppt "1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google