Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łobżenicy. Najstarsze polskie sanktuarium maryjne Ponad tysiąc lat temu w sercu regionu zwanego Krajną, na górce wśród lasów istniał krąg kultowy, gdzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łobżenicy. Najstarsze polskie sanktuarium maryjne Ponad tysiąc lat temu w sercu regionu zwanego Krajną, na górce wśród lasów istniał krąg kultowy, gdzie."— Zapis prezentacji:

1 Łobżenicy

2 Najstarsze polskie sanktuarium maryjne Ponad tysiąc lat temu w sercu regionu zwanego Krajną, na górce wśród lasów istniał krąg kultowy, gdzie Słowianie modlili się do swoich bogów. W tym miejscu w 1079 r., przy studzience dla bydła, na ogromnym dębie ukazała się pasterzowi Matka Boża. Było to pierwsze objawienie Matki Bożej na ziemiach polskich, a stało się to w dwa miesiące po zamordowaniu w Krakowie biskupa Stanisława Szczepanowskiego.

3 Najstarsze polskie sanktuarium maryjne

4 Wieża ciśnień Wieża ciśnień z 1905 roku. Po remoncie pełni funkcję wieży widokowej.

5 Młyn wodny Zespół młyna wodnego wraz z dwoma spichrzami drewnianymi konstrukcji szkieletowej (XVIII i XIX w.).

6 Dawna pastorówka Budynek z XVIII wieku z charakterystyczną podmurówką z czerwonej cegły. Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica.

7 Kościół św. Szczepana Kościół poewangelicki zbudowany w latach 1910-1911, w miejscu, gdzie wcześniej mieścił się targ bydlęcy.

8 Kościół Świętej Trójcy Pierwotnie gotycki kościół zbudowany na przełomie XV i XVI wieku, rozbudowany w XVII wieku oraz w latach 1931-1932.

9 Koniec! Prezentacje wykonał: Eryk Wnuk Dziękuje za uwagę !


Pobierz ppt "Łobżenicy. Najstarsze polskie sanktuarium maryjne Ponad tysiąc lat temu w sercu regionu zwanego Krajną, na górce wśród lasów istniał krąg kultowy, gdzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google