Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOM JAJO W PEKINIE Dom Jajo Dai Haifei, 24 letni absolwent architektury z Pekinu, zbudował sobie nietypowe lokum, gdyż nie było go stać na opłacenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOM JAJO W PEKINIE Dom Jajo Dai Haifei, 24 letni absolwent architektury z Pekinu, zbudował sobie nietypowe lokum, gdyż nie było go stać na opłacenie."— Zapis prezentacji:

1

2 DOM JAJO W PEKINIE

3 Dom Jajo

4 Dai Haifei, 24 letni absolwent architektury z Pekinu, zbudował sobie nietypowe lokum, gdyż nie było go stać na opłacenie czynszu za wynajęcie mieszkania. Podczas swej praktyki studenckiej w firmie projektowej Standard Architecture (SA) zaprojektował on na wystawę tej firmy prototyp domku w kształcie jaja. Firma wystawiła jego koncepcję architektoniczną na targach w Shenzhen pod hasłem "Miejskie jajo".

5 Po ukończeniu studiów zbudował w swej rodzinnej prowincji za 964 dolary domek – jajo.

6 Mieszkalne jajo ma 2 koła i można szybko zmienić miejsce jego lokalizacji.

7 Domek – jajo przetransportował ciężarówką do Pekinu i umiejscowił w pobliżu swego miejsca pracy.

8 Domek ma bambusowy szkielet i drewnianą podłogę.

9 Zewnętrzne poszycie stanowią niewielkie torby jutowe wypełnione ziemią, w której zasiano trawę. Luki między torbami uzupełniają wióry drewniane i mech.

10 Twórca jest przekonany, że trawa która wyrośnie z toreb stworzy naturalną warstwę izolacyjną.

11

12 Energii dostarczają baterie słoneczne oraz akumulator ładowany przez Dai Haifei co miesiąc w miejscu pracy.

13

14

15 Zewnętrzna "skorupa jaja"ma 2 metry wysokości.

16

17

18

19

20

21

22 Wyposażenie stanowią łóżko, szafka, lampa, i umywalka z pompą do pobierania wody.

23

24

25

26

27

28

29

30

31 Nie wiadomo czy domek - jajo stoi na swoim początkowym miejscu gdyż administracja sąsiadujących budynków była początkowo zaskoczona a następnie nalegała na jak najszybsze wyniesienie się. Architekt za sprawa mediów stał się osobą sławną, ale zdaje się, że nie będzie miał gdzie mieszkać. oprac. na podstawie WEB - jokoretsina www.rotfl.com.pl


Pobierz ppt "DOM JAJO W PEKINIE Dom Jajo Dai Haifei, 24 letni absolwent architektury z Pekinu, zbudował sobie nietypowe lokum, gdyż nie było go stać na opłacenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google