Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Motywy akwatyczne w sztuce Motywy znaczeniowo związane z żywiołem wodnym, szczególnie wykorzystywane w XIX- wiecznej poezji pod wpływem romantycznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Motywy akwatyczne w sztuce Motywy znaczeniowo związane z żywiołem wodnym, szczególnie wykorzystywane w XIX- wiecznej poezji pod wpływem romantycznego."— Zapis prezentacji:

1

2 Motywy akwatyczne w sztuce Motywy znaczeniowo związane z żywiołem wodnym, szczególnie wykorzystywane w XIX- wiecznej poezji pod wpływem romantycznego uznania niezależności fenomenów natury od człowieka. W sentymentalizmie stanowiły nastrojowy pejzaż, na tle którego spotykali się kochankowie.

3

4 Eliza Orzeszkowa- Nad Niemnem Niemen w tym utworze to rzeka bez mała rajska, płynie ona bowiem przez krainę szczęścia, taką, w której istnieje niezwykła harmonia między człowiekiem i przyrodą. Wody te mają także znaczenie symboliczne, by nie powiedzieć magiczne. Bronią bowiem tego, co własne, święte, ojczyste. Stają się ikoną kraju lat dziecinnych, a zarazem strażnikiem tradycji.

5 WODA W MALARSTWIE

6

7 Caspar David Friedrich- Wschód księżyca na morzu

8


Pobierz ppt "Motywy akwatyczne w sztuce Motywy znaczeniowo związane z żywiołem wodnym, szczególnie wykorzystywane w XIX- wiecznej poezji pod wpływem romantycznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google