Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne warsztaty taneczne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne warsztaty taneczne"— Zapis prezentacji:

1 Szkolne warsztaty taneczne

2 W naszej szkole od kilku lat organizowane są przez nauczycieli, warsztaty taneczne, które są bardzo popularne wśród studentów. Wiele osób chętnie przychodzi na te zajęcia. Nastolatkowie i młodsze dzieci spotykają się i z wielkim zainteresowaniem poznają kroki tańców standardowych i nowoczesnych. Ich choreografie prezentowane są na różnego rodzaju akademiach szkolnych. Tancerze i nauczycieli dostają wielkie brawa od publiczności.

3

4 Taniec z piłkami Nauczyciele, którzy układają choreografię mają bardzo ciekawe pomysły. Na jednej z uroczystości szkolnych został zaprezentowany taniec z rekwizytami-były piłki i laski, które oddawały przy uderzeniu ciekawe brzmienie. Wszystko zrobiło wielkie wrażenie. Tancerze tańczyli bardzo dobrze, bez najmniejszego błędu.

5

6 Cha-Cha Cha-cha to najmłodszy kubański, Ameryki Łacińskiej taniec towarzyski, wywodzi się z rumby i mambo. W cha-chy muszą być mocne i proste nogi aby wyglądało to spektakularnie. Styl i sposób tańczenia bardzo się zmienił. Jego autorem był Pierre Lavelle. Po raz pierwszy tańczył ten taniec w Niemczech w 1957 roku, a Gerd Hadrich pokazał pierwsze kroki. Cha-cha ma dużo elementów rumby, w rytm muzyki. Wielu ludzi uczy się tego tańca.

7

8 Taniec Disco Disco Dance - taniec disco, modny w latach 70-tych. Obecnie taniec zalicza się jako jedną z kategorii tańca sportowego. Taniec charakteryzuje się szybkimi i gwałtownymi ruchami nóg, szpagatami i akrobatycznymi figurami.

9

10 Jive Jive to taniec, opracowany w Ameryce po 1910 roku. Do Europy dotarł z amerykańskimi żołnierzami, początkowo pod nazwą jitterbug (ang. jitter - mieć tremę, podskakiwać nerwowo.) Jego odmianą jest boogie-woogie. Jest bardzo podobny do rock and rolla. Jive jest bardzo szybki i dynamiczny. Charakterystycznymi cechami Jive’a są: szybkie kopnięcia oraz elastyczne akcje jazzowe z typowym rytmicznym przeciągnięciem na koniec frazy, aby uzyskać większe i bardziej dynamiczne przyspieszenie na początku następnej frazy. Tańcząc jive'a utrzymaj swoja wagę z przodu. W turniejach, tańczyli ostatni taniec, taniec Latin American ponieważ jest to najbardziej męcząca kategoria.

11

12 Taniec Nowoczesny Modern Dance - taniec, który powstał z dwóch tendencji: jazzu i klasyki. Modern stał się sławny ostatnio, był błędnie uznany za jeden z tańca jazzowego. Jest to przede wszystkim odmiana tańca i ruchu, w którym tancerz pokazuje swoje emocje. Jest to charakterystyczny ekspresyjny taniec. Charakterystyczną cechą współczesnych tańca są płynne pochodzące z klasyki i ułożenie stóp zaczerpnięte z tańca jazzowego ruchy. W tańcu nowoczesnym, jest wiele kruchów, które są wykonywane bardzo delikatnie i szybko.

13

14 Rock and Roll Rock and roll lub rock ‘n’ roll (zwane "kołysać i kręcić się") - podstawowa forma wszystkich stylów rockowych. Źródła różnie podają datę pierwszej płyty rockowej. Były dekadą lat 50. XX wieku, który stał na szczycie muzyki rock and roll. Kwestia dyskryminacji rasowej była widoczna w Stanach Zjednoczonych dużo wcześniej, i muzyka rockowa była przeciwieństwem tego tego. Rock odnotował wzrost popularności z dnia na dzień. Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli rock and roll’a był Elvis Presley, znany jako Król rock'n'rolla. Dołączył do tego gitare basowa z rytmem i awansujał do rangi dominującego nurtu.

15

16 Konkurs Podczas dyskoteki szkolnej, organizowane są również konkursy taneczne, w których uczestnicy otrzymują nagrody. Chętnych nie brakuje.

17


Pobierz ppt "Szkolne warsztaty taneczne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google