Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE KLASY 3 B z GIMNAZJUM NR 5 W LUBINIE 24 PAŹDZIERNIKA 2011 DROGA EDUKACYJNA W ZAWODZIE FRYZJERA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE KLASY 3 B z GIMNAZJUM NR 5 W LUBINIE 24 PAŹDZIERNIKA 2011 DROGA EDUKACYJNA W ZAWODZIE FRYZJERA."— Zapis prezentacji:

1 WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE KLASY 3 B z GIMNAZJUM NR 5 W LUBINIE 24 PAŹDZIERNIKA DROGA EDUKACYJNA W ZAWODZIE FRYZJERA

2 24 października 2011 roku klasa 3 b uczestniczyła w warsztatach zawodoznawczych w Salonie Fryzjerskim „Darek” w Lubinie.

3 Scenariusz warsztatów przygotowały:
Pani Anna Jankowska nauczyciel języka francuskiego, wychowawca klasy Pani Irmina Stebnicka pedagog, doradca zawodowy

4 Cele warsztatów: Zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem salonu fryzjerskiego Zapoznanie uczniów z predyspozycjami koniecznymi do wykonywania zawodu fryzjera Poznanie drogi edukacyjnej w zawodzie fryzjera Ćwiczenie umiejętności przeprowadzania wywiadu Konkursowe wykonanie fryzur na manekinach

5 Warsztaty składały się z dwóch części: I część – wywiad z właścicielem salonu, mistrzem fryzjerstwa artystycznego, Panem Dariuszem Jankowskim II część – zajęcia praktyczne – konkursowe wykonywanie fryzur na manekinach

6 WYWIAD Wywiad przeprowadzały trzy uczennice:
Dominika Wlaźlak, Marcelina Sośnicka i Patrycja Kępka

7 Pan Dariusz Jankowski właściciel salonu, mistrz fryzjerstwa

8 Oto jakie pytania zadaliśmy Panu fryzjerowi:
Wiemy, że Pana Salon jest firmą rodzinną, co skłoniło Pana do kontynuowania rodzinnej tradycji? Czy każdy może wykonywać zawód fryzjera? Jakie predyspozycje są konieczne do wykonywania tego zawodu? Jaką trzeba ukończyć szkołę, żeby zostać fryzjerem? Jak wygląda nauka w takiej szkole?

9 6. Czy każdy może zgłosić się do Pana w celu odbycia praktyk w salonie
6. Czy każdy może zgłosić się do Pana w celu odbycia praktyk w salonie? 7. Jak wygląda uzyskiwanie kolejnych stopni zawodowych po odbyciu praktyki? 8. Kiedy można otworzyć swój własny salon fryzjerski i rozpocząć karierę na własną rękę? 9. Gdzie zdobywa Pan informacje na temat najnowszych trendów we fryzjerstwie? 10. Wiemy, z różnych źródeł, że oprócz pracy zawodowej poświęca Pan dużo czasu na pracę społeczną. Jesteśmy ciekawi co Pana do tego skłoniło i na czym ta praca polega?

10 Zadaliśmy również inne pytania dotyczące najnowszych trendów we fryzjerstwie i pielęgnacji włosów…

11 Cały wywiad filmowała Natalia Kostrzewa.

12 Rozpoczęliśmy zajęcia praktyczne, aby sprawdzić się w roli fryzjera…

13

14

15 A oto nasze dzieła…

16

17 Pracownicy salonu wybrali zwycięzców!!!
I miejsce

18 II miejsce

19 III miejsce

20 Chłopcy w tym czasie poszukiwali inspiracji w katalogach z męskimi fryzurami…

21 W podziękowaniu za gorące przyjęcie podziękowaliśmy panu Dariuszowi Jankowskiemu kwiatami.

22 Podsumujmy… Aby zostać fryzjerem należy:
ukończyć szkołę, oferującą kształcenie w tym kierunku. Obecnie naukę oferują licea fryzjerskie, szkoły policealne i technika, które kształcą zarówno w systemie stacjonarnym jak i zaocznym. Ukończenie tych szkół umożliwia zdobycie tytułu technika usług fryzjerskich, a tym samym pracę w zawodzie.

23 W zależności od wybranej szkoły kształcenie trwa 2 lub 4 lata i obejmuje przedmioty związane z higieną, technologią fryzjerstwa i materiałami fryzjerskimi, stylizacją, podstawami psychologii i pedagogiki. Przyszli fryzjerzy uczą się również podstaw przedsiębiorczości, działalności usługowej i zarządzania zakładem fryzjerskim. Zajęcia w szkole uzupełnione są obowiązkowymi praktykami zawodowymi, które odbywają się w salonach fryzjerskich.

24 Uzyskanie tytułu technika usług fryzjerskich umożliwia zatrudnienie w zakładzie lub salonie fryzjerskim oraz założenie własnego salonu. W przypadku nowoczesnych zakładów fryzjerskich od pracowników wymagane jest stałe dokształcanie się na specjalistycznych kursach i szkoleniach. Fryzjerzy chcący podnieść swoje kwalifikacje mogą także przystępować do dwóch egzaminów, organizowanych przez izby rzemieślnicze - są to kolejno egzamin czeladniczy i mistrzowski.

25 Predyspozycje do zawodu:
Fryzjer powinien mieć bardzo dobrą koordynację wzrokowo - ruchową, niezbędną przy operowaniu narzędziami. Powinien mieć wrażliwy zmysł dotyku i zdolności manualne. Nie bez znaczenia są spostrzegawczość oraz dobre rozróżnianie barw. Ważna dla fryzjera jest umiejętność nawiązywania kontaktu i postępowania z klientami. Wymagania fizyczne i zdrowotne: Fryzjer musi mieć sprawny układ kostno-stawowy i mięśniowy oraz doskonale rozwinięty zmysł dotyku. Do przeciwwskazań należą: • płaskostopie, • żylaki, • pocenie się rąk. • zaburzenia równowagi, • alergie na chemikalia, • padaczka, • nosicielstwo chorób zakaźnych.

26 PREZENTACJĘ PRZYGOTOWAŁA: mgr Anna Jankowska


Pobierz ppt "WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE KLASY 3 B z GIMNAZJUM NR 5 W LUBINIE 24 PAŹDZIERNIKA 2011 DROGA EDUKACYJNA W ZAWODZIE FRYZJERA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google