Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gatunki chronione na Madagaskarze. Położenie geograficzne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gatunki chronione na Madagaskarze. Położenie geograficzne."— Zapis prezentacji:

1 Gatunki chronione na Madagaskarze

2 Położenie geograficzne

3 Flaga Madagaskaru

4 Fauna Madagaskaru Madagaskar odznacza się bogactwem fauny. Często są to zwierzęta niespotykane gdzie indziej na Ziemi, na przykład 70 rodzajów lemurów. Jedynie w Australii występuje więcej gatunków endemicznych, ale jest ona 13 razy większa od Madagaskaru. Madagaskar odznacza się bogactwem fauny. Często są to zwierzęta niespotykane gdzie indziej na Ziemi, na przykład 70 rodzajów lemurów. Jedynie w Australii występuje więcej gatunków endemicznych, ale jest ona 13 razy większa od Madagaskaru. Lemury, latające lisy czy mangusty zamieszkują wyspę od wielu milionów lat. Naukowców frapowało jednak, w jaki sposób się na nią dostały. Musiało się to stać później niż 65 mln lat temu. Problem w tym, że Madagaskar odłączył się od Afryki jakieś 120 mln lat temu. Lemury, latające lisy czy mangusty zamieszkują wyspę od wielu milionów lat. Naukowców frapowało jednak, w jaki sposób się na nią dostały. Musiało się to stać później niż 65 mln lat temu. Problem w tym, że Madagaskar odłączył się od Afryki jakieś 120 mln lat temu.

5 Lemur Lemur katta (Lemur catta) – gatunek małpiatki z rodziny lemurowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Lemur. Lemur katta (Lemur catta) – gatunek małpiatki z rodziny lemurowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Lemur.

6 Turkaweczka czarnogardła Turkaweczka czarnogardła, gołąbek czarnogardły (Oena capensis) – gatunek ptaka z rodziny gołębiowatych (Columbidae), jedyny przedstawiciel monotypowego rodzaju. Turkaweczka czarnogardła, gołąbek czarnogardły (Oena capensis) – gatunek ptaka z rodziny gołębiowatych (Columbidae), jedyny przedstawiciel monotypowego rodzaju.

7 Krabożer Krabożer (Dromas ardeola) – gatunek ptaka, będący jedynym przedstawicielem rodziny krabożerów (Dromadidae)[5], należącej do rzędu siewkowych. Najnowsze badania wykazały że rodzina ta jest najbliżej spokrewniona z żwirowcowatymi[6] Krabożer (Dromas ardeola) – gatunek ptaka, będący jedynym przedstawicielem rodziny krabożerów (Dromadidae)[5], należącej do rzędu siewkowych. Najnowsze badania wykazały że rodzina ta jest najbliżej spokrewniona z żwirowcowatymi[6]]

8 Aglyptodactylus securifer Aglyptodactylus securifer – gatunek egzotycznego płaza bezogonowego z rodziny mantellowatych. Aglyptodactylus securifer – gatunek egzotycznego płaza bezogonowego z rodziny mantellowatych.

9 Świnia rzeczna Świnia rzeczna, świnia pędzelkowa (Potamochoerus porcus) - gatunek ssaków parzystokopytnych z rodziny świniowatych. Świnia rzeczna, świnia pędzelkowa (Potamochoerus porcus) - gatunek ssaków parzystokopytnych z rodziny świniowatych.

10 Gatunki wymarłe to Gatunki wymarłe to Edytujesz Bettongia gaimardi Edytujesz Bettongia gaimardi Acerodon lucifer Acerodon lucifer Acerodon lucifer Acerodon lucifer Alcelaphus buselaphus buselaphus Alcelaphus buselaphus buselaphus

11 Lemur wari Lemur wari (Varecia variegata) – gatunek małpiatki z rodziny lemurowatych, której jest największym przedstawicielem. Prawdopodobnie jest to jedyny gatunek naczelnych budujący gniazda wyłącznie na czas porodu i pierwszych tygodni opieki nad młodymi. Lemur wari (Varecia variegata) – gatunek małpiatki z rodziny lemurowatych, której jest największym przedstawicielem. Prawdopodobnie jest to jedyny gatunek naczelnych budujący gniazda wyłącznie na czas porodu i pierwszych tygodni opieki nad młodymi.

12 Fossa Fossa (Cryptoprocta ferox) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny Eupleridae, wcześniej zaliczany do łaszowatych (Viverridae), jedyny przedstawiciel rodzaju Cryptoprocta, największy ze ssaków drapieżnych występujących na Madagaskarze Fossa (Cryptoprocta ferox) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny Eupleridae, wcześniej zaliczany do łaszowatych (Viverridae), jedyny przedstawiciel rodzaju Cryptoprocta, największy ze ssaków drapieżnych występujących na Madagaskarze

13 Źródła doplynely-na-madagaskar-na- tratwach, ,14 doplynely-na-madagaskar-na- tratwach, ,14 paw.bloog.pl/id, ,title,zwierzeta- chronione-na-madagaskar,index.html paw.bloog.pl/id, ,title,zwierzeta- chronione-na-madagaskar,index.html

14 WYKONAŁA WYKONAŁA Daria Piotrowska Daria Piotrowska

15


Pobierz ppt "Gatunki chronione na Madagaskarze. Położenie geograficzne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google