Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PA-CO Paweł Minkwitz Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PA-CO Paweł Minkwitz Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław."— Zapis prezentacji:

1 Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PA-CO Paweł Minkwitz Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Jędrzejczak Głażewo 80 64-426 Łowyń

2 Plan prezentacji: 1.Charakterystyka branży 2.Analiza SWOT 3.Analiza benchmarkingowa 4.Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży Branża metalowa Przygotowania do EURO 2012 pociągną za sobą inwestycje, na których powinien zyskać również rynek rur. Zyskają zakłady zajmujące się przetwarzaniem blach oraz ich prefabrykacją. Przewiduje się wzrost zapotrzebowania na konstrukcje stalowe. Rynek artykułów gospodarstwa domowego Polscy producenci i dystrybutorzy w ostatnich latach odnotowali wzrost pod kątem wartości sprzedaży Branża budowlana Branżowe wskaźniki koniunktury również utrzymują się na wysokim poziomie. Branża motoryzacyjna Kondycja i przyszłość przemysłu motoryzacyjnego w Polsce jest mocno uzależniona od rynków zbytu w krajach Unii Europejskiej – szczególnie ważne są rynki: niemiecki i włoski, na które przypada łącznie 46,15% udziału w całości eksportu branży. Oznacza to, że wyniki branży motoryzacyjnej w Polsce mogą się załamać wraz z koniunkturą za granicami naszego kraju.

4 Analiza SWOT Mocne strony to przede wszystkim doskonalenie metod produkcyjnych – wdrażanie nowych technologii, własne zaplecze techniczne, produkcja w oparciu o samodzielnie opracowywane technologie, stabilność. Słabe strony to niezróżnicowana gama produktów, brak własnych wyrobów, niedostatecznie rozbudowany marketing, ograniczone możliwości finansowania. Wśród możliwości wyróżniono m.in. uzyskanie dotacji na inwestycje - wdrożenia nowych technologii: cięcia wodą i gięcia rur. Największe zagrożenie to uzależnienie od jednego, kluczowego klienta. Strategia firmy jest agresywno-konserwatywna

5 Analiza benchmarkingowa Wyniki spełnienia kryteriów Modelu EFQM (European Foundation for Quality Management) na tle wyników uzyskanych przez inne przedsiębiorstwa. Wyniki przedsiębiorstw branży metalowej PW PA-CO Przywództwo (1)55%54% Polityka i strategia (2)47% Zarządzanie ludźmi (3)44%46% Zarządzanie zasobami i partnerstwo (4) 53%50% Zarządzanie procesami (5)43%50% Satysfakcja klientów (6)46%50% Satysfakcja zatrudnionych (7)38%42% Wpływ na otoczenie (8)42%44% Efekt końcowy (9)45%54%

6 Wnioski, rekomendacje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PA-CO jest rozwijającym się przedsiębiorstwem o stabilnej pozycji rynkowej. Rekomenduje się pozyskanie technologii wykrawania elementów o skomplikowanych kształtach i gięcia rur oraz poniesienie inwestycji w zakup maszyn niezbędnych do osiągania celów rynkowych. Zalecane jest zainwestować w modernizację technologii przygotowania elementów do lakierowania. Możliwości dofinansowania inwestycji w ramach: działania 1.2 Wsparcie rozwoju MSP działania 4.3 POIG Kredyt technologiczny.


Pobierz ppt "Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PA-CO Paweł Minkwitz Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław."

Podobne prezentacje


Reklamy Google