Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TECHNIK GEODETA Zawód z przyszłością. ZESPÓŁ SZKÓŁ OGRODNICZYCH W OSTROWIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TECHNIK GEODETA Zawód z przyszłością. ZESPÓŁ SZKÓŁ OGRODNICZYCH W OSTROWIE."— Zapis prezentacji:

1 TECHNIK GEODETA Zawód z przyszłością. ZESPÓŁ SZKÓŁ OGRODNICZYCH W OSTROWIE

2 Zespół Szkół Ogrodniczych w Ostrowie prowadzi nabór na kierunek Technik Geodeta. Zawód geodety jest obecnie poszukiwanym na rynku pracy. Sytuacja ta ma związek z wieloma inwestycjami prowadzonymi na terenie kraju, między innymi: budową dróg, infrastruktury lądowej, rozwojem rynku nieruchomości, budownictwem przemysłowym i mieszkaniowym.

3 Geodeci uczestniczą w każdym etapie inwestycji – od momentu projektowania obiektu, aż do jego ukończenia i oddania do użytku.

4 Jeśli chcesz zdobyć dobry zawód, który da Ci możliwość rozwoju i zapewni pracę w przyszłości – PRZYJDŹ DO ZSO W OSTROWIE !

5 Szkoła dysponuje nowoczesnym sprzętem, który jest także stosowany w biurach geodezyjnych. Uczniowie mają możliwość nauki obsługi instrumentów geodezyjnych pod nadzorem nauczycieli.

6 W ramach zajęć są prowadzone ćwiczenia terenowe, przygotowujące uczniów do pracy w zawodzie geodety.

7 Młodzież podczas ćwiczeń terenowych.

8 Nauka odbywa się w 4 letnim systemie kształcenia. Uczniowie poznają od podstaw zasady pracy, metody obliczeń i pomiarów. Uczą się także kreślenia map przy użyciu odpowiedniego oprogramowania stosowanego w biurach geodezyjnych.

9 Uczniowie są kierowani na coroczne praktyki zawodowe do biur geodezyjnych, gdzie mogą dodatkowo zapoznać się ze specyfiką pracy w zawodzie geodety. Praktyki trwają od 2 tygodni do 1 miesiąca.

10 Nauka w Technikum Geodezyjnym kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe i zdobyciem tytułu TECHNIKA GEODETY. Szkoła przeprowadza każdego roku Próbny Egzamin Zawodowy, aby uczniowie mogli odpowiednio się do niego przygotować.

11 Wykształcenie geodezyjne daje nie tylko możliwość pracy w kraju ale także za granicą. Geodeci uczestniczą w wielu projektach naukowych na całym świecie. Są cenionymi specjalistami w swojej dziedzinie.

12 Absolwenci Technikum Geodezyjnego mają możliwość studiowania nie tylko na kierunku geodezja i kartografia, ale także na innych kierunkach technicznych takich jak na przykład - budownictwo. Po odbyciu praktyki zawodowej mogą ubiegać się o nadanie uprawnień zawodowych i prowadzić własną działalność gospodarczą w dziedzinie geodezji

13 Do typowych prac geodezyjnych wykonywanych przez TECHNIKA GEODETĘ zalicza się m. in.: Opracowanie map dc. projektowych Inwentaryzacje powykonawcze Tyczenia obiektów pod fundament Podziały działek Wznowienia granic Rozgraniczenia

14 Wykształcenie geodezyjne daje także możliwość ubiegania się o uprawnienia Rzeczoznawcy Majątkowego, ze względu na wiedzę geodetów dotyczącą gospodarki nieruchomościami i wyceny nieruchomości.

15 Zadbaj o swoją przyszłość już teraz! Wybierz kierunek techniczny, a w przyszłości zostań inżynierem. Wolny zawód da Ci możliwość pracy na własną rękę, zdobycia ciekawych doświadczeń i satysfakcję finansową.

16 Zapraszamy do ZSO w Ostrowie na kierunek TECHNIK GEODETA. Opracowała: Ewelina Mikulska.


Pobierz ppt "TECHNIK GEODETA Zawód z przyszłością. ZESPÓŁ SZKÓŁ OGRODNICZYCH W OSTROWIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google