Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TECHNIK GEODETA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TECHNIK GEODETA."— Zapis prezentacji:

1 TECHNIK GEODETA

2 Co to jest geodezja ? Geodezja jest działem związanym z projektowaniem, budową i eksploatacją miast, osiedli, budowli przemysłowych, dróg, mostów itp. Jest rozwiniętą dziedziną techniki z ogromnym potencjałem rozwojowym. Obecnie następuje szybki jej rozwój związany z oszałamiającym rozwojem technologii geodezyjnych.

3 Geodezja Nauka zajmująca się ustalaniem wielkości i kształtu Ziemi oraz określaniem położenia punktów na jej powierzchni. Nazwa wprowadzona przez Arystotelesa, pochodzi z języka greckiego geo – Ziemia i daiso – będę dzielił. W Polsce geodezja zaliczana do nauk technicznych albo do nauk o ziemi jako część geografii, której częścią jest kartografia.

4

5 Czym zajmuje się geodeta ?
- geodeta wykonuje mapę do celów projektowych- dokument niezbędny przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę. - geodeta wytycza, czyli przenosi obiekt z projektu (mapy) w teren, np.: tyczy dom, tyczy sieci uzbrojenia terenu [kanalizacja, wodociąg, gaz], tyczy drogę, wiadukt).

6 geodeta wykonuje geodezyjną inwentaryzację powykonawczą wybudowanych obiektów. Czyli geodeta wykonuje pomiar wybudowanego obiektu i nanosi go na mapę zasadniczą. Efektem pracy jest mapa inwentaryzacji. -geodeta wykonuje podziały, rozgraniczenia, scalenia działek, bada księgi wieczyste .

7 geodeta rozwiązuje spory co do przebiegu granic.
geodeta wykonuję badania osiadania, przemieszczania i odkształcania budowli (pomiary osiadania i przemieszczania zapór wodnych, kominów, budowli). geodeta rozwiązuje spory co do przebiegu granic.

8 Geodeta jest niezbędny przy realizacji wszelkiego rodzaju budów!

9 Po ukończeniu szkoły absolwent otrzymuje tytuł technika geodety i może wykonywać następujące prace:
budowa dróg i autostrad tworzenie katastru prace projektowe związane z geodezyjnym opracowaniem planu zagospodarowania przestrzennego projektowanie, założenie i pomiary osnów geodezyjnych prace związane z geodezyjna obsługą budownictwa przemysłowego geodezyjne opracowania specjalistyczne dla potrzeb budownictwa wodnego komunikacji, geologii, leśnictwa, górnictwa itp. komputerowe opracowania geodezyjne uzyskasz świadectwo dojrzałości i dyplom technika honorowany w krajach UE

10 Sprzęt geodezyjny - Odbiorniki GPS - Kontrolery
- Tachimetry i niwelatory - Osprzęt - Oprogramowanie

11 Odbiorniki GPS Trimble R8 GNSS - Trimble SPS 88x - Trimble 5700 Zephyr
11

12 Kontrolery - Trimble TSC2 - Trimble CU - Trimble ACU

13 Tachimetry i niwelatory
Trimble S6 - jest obecnie jednym z  najnowocześniejszych tachimetrów dostępnych na rynku. Oferuje niezrównaną precyzję pomiarów, w pełni robotyczną funkcjonalność, pełną kontrolę nad pomiarami dzięki nowoczesnemu kontrolerowi TSC2. Nikon NIVO M Nikon NIVO C Niwelator kodowy DiNi firmy Trimble został zaprojektowany jako wysoko wydajne narzędzie do precyzyjnych pomiarów inżynieryjnych oraz kontrolnych. Począwszy od zwykłej niwelacji, a skończywszy na precyzyjnych pomiarach przemieszczeń, DiNi zmierzy i zarejestruje dane szybko i precyzyjnie.

14 Osprzęt - Statywy - Tyczki i łaty - Lustra - Dalmierze i taśmy

15 Statywy

16 Tyczki i łaty - łaty niwelacyjne, teleskopowe aluminiowe oraz drewniane (standardowe oraz do niwelatorów cyfrowych) - oryginalne tyczki Trimble, teleskopowe 2,45m, jak i dwuczęściowe 2m. Wykonane z włókna węglowego lekkie i bardzo wytrzymałe tyczki do zestawów GPS - tyczki pod lustro teleskopowe 2.6m, 3.6m, 4.6m. Oferowane tyczki są solidne, z dużą libelą, gumową nakładką ułatwiającą trzymanie tyczki w ręku

17 Lustra

18 Dalmierze i taśmy

19 Oprogramowanie Winkalk Mikromap AutoCAD C++ , Pascal Pakiet Office
Tworzenie stron internetowych

20

21 W naszej szkole możecie nauczyć się obsługi niezbędnych sprzętów geodezyjnych.

22 I…..? Geodezja to także ! Dobrze płatna praca Ciekawy zawód
Odpowiedzialność I…..?

23 Zabawa 

24 U nas nie tylko ciężko się uczymy, umiemy także miło spędzać czas.

25 Nasi nauczyciele mają duże poczucie humoru.

26 Dbamy również o dobrą kondycję.

27 Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w zawodach strzeleckich.

28 Nasza szkoła organizuje wiele ciekawych konkursów z nagrodami.

29 Zapraszamy !


Pobierz ppt "TECHNIK GEODETA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google