Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIELKA BRYTANIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIELKA BRYTANIA."— Zapis prezentacji:

1 WIELKA BRYTANIA

2 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej obejmuje wyspę Wielką Brytanię, północno - wschodnią część wyspy Irlandii i liczne mniejsze wyspy. Dzieli się na 4 krainy historyczne: Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna. Językiem urzędowym jest angielski.

3 Flaga Wielkiej Brytanii.
Herb Wielkiej Brytanii.

4 Powierzchnia 244 820 km Stolica: Londyn
Wielka Brytania jest monarchią parlamentarną z rządem odpowiedzialnym przed parlamentem. Głowa państwa: Królowa Elżbieta II Następca tronu: Książę William Premier: David Cameron

5 DUŻE MIASTA Większe miasta to: Birmingham, Manchester, Leeds, Glasgow, Liverpool. LIVERPOOL BIRMINGHAM MANCHESTER

6 LONDYN Londyn- stolica Wielkiej Brytanii, położony jest w południowej Anglii nad Tamizą. Pod względem mieszkańców Londyn jest jedną z największych aglomeracji miejskich świata. Miasto pełne zabytków i muzeów przyciąga rocznie 30 mln turystów.

7 BIG BEN Big Ben jest to nazwa ważącego 14 ton dzwonu umieszczonego na 106 metrowej wieży. Dzwon ten zwisa z jednej z wież londyńskiego parlamentu.

8 THE LONDON EYE Londyńskie oko Milenijne. Znajduję się w dzielnicy Lambeth, na południowym brzegu Tamizy. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa 40 minut. Na kole znajdują się 32 kapsuły pasarzerskie.

9 PAŁAC BUCKINGHAM Pierwszą mieszkanką pałacu była królowa Wiktoria. Przed pałacem turyści mogą obejrzeć słynną na całym świecie ceremonię zmiany warty.

10 KUCHNIA Angielskie jedzenie nie jest uważane za zbyt wykwintne i zdrowe. Mimo to jest kilka potraw wartych spróbowania. English breakfast Posiłek ten składa się głownie z kilku plastrów smażonego bekonu, jajek, tostów, fasolki i pomidorów. Do picia podaję się soki owoce, lub kawę i herbatę. Fish and chips Jest to smażona w głębokim oleju ryba podawana z frytkami. Dodatkami jest ketchup i fasolka.

11 Wykonała: Agata Pałczyńska
Dziękuję za uwagę !!


Pobierz ppt "WIELKA BRYTANIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google