Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krótka charakterystyka berneńskiego psa pasterskiego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krótka charakterystyka berneńskiego psa pasterskiego"— Zapis prezentacji:

1 Krótka charakterystyka berneńskiego psa pasterskiego
Moje marzenie Krótka charakterystyka berneńskiego psa pasterskiego

2 Oczami wyobraźni widzę mój dom…

3 … z wielkim ogrodem…

4 … a w nim będzie… Berni

5 Cechy charakteru Pies użytkowy – w żadnym razie nie należy go traktować tylko jak psa do towarzystwa Doskonale się szkoli w zakresie psa: do towarzystwa, stróżowania (często i do obrony) tropowca i ratownika Podatny na szkolenie, które należy prowadzić w sposób stanowczy, lecz nie brutalny Jest czujny, ponieważ jest doskonałym stróżem, ale nie jest agresywny Bardzo przywiązany do swoich domowników Lubi spacery – ale nie przepada za bieganiem Nie powinien mieszkać w małych mieszkaniach. Potrzebuje przestrzeni Powinien być żywiony „normalnie”, gdyż jest przodkiem psa wiejskiego i taki rodzaj żywienia odpowiada mu najbardziej Bystry umysł, inteligentny. Potrafi samodzielnie i szybko podejmować decyzje Szata nie jest kłopotliwa w utrzymaniu. Wystarczy czesać dwa razy w tygodniu

6 Berneńczyk  to wielka, puszysta przytulanka obdarzona ujmującym charakterem. Urzeka wyglądem
i wdziękiem, zniewala dobrocią i oddaniem. Kiedy kocha to na całe życie. Jako wielki przyjaciel dzieci wykazuje dużo cierpliwości i delikatności podczas zabaw z nimi. Jest opiekuńczy i zawsze do dyspozycji. W przeszłości był psem użytkowym i do dziś zachował cechy psa stróżującego i chociaż nie ma w nim agresywności, jego postura budzi respekt, zwłaszcza gdy potężnym głosem daje znać, że to jego teren.

7

8 Pochodzenie Wywodzi się od wiejskich psów trzymanych w dolinach alpejskich w Szwajcarii, gdzie był użytkowany jako pies stróżujący, pies zaganiający do bydła i pies zaprzęgowy do przewożenia baniek z mlekiem i serami. Hodowlę w czystości rasy rozpoczęto w 1892 roku. Podobno źródeł powstania tej rasy można poszukiwać już za czasów istnienia Imperium Rzymskiego.

9 Koniec.


Pobierz ppt "Krótka charakterystyka berneńskiego psa pasterskiego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google