Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Społeczne Gimnazjum w Targowiskach ul.ks.Suchodolskiego 38 38-430 Targowiska nasz mail Co nowego w gminie Miejsce Piastowe??? Samorząd.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Społeczne Gimnazjum w Targowiskach ul.ks.Suchodolskiego 38 38-430 Targowiska nasz mail Co nowego w gminie Miejsce Piastowe??? Samorząd."— Zapis prezentacji:

1 Społeczne Gimnazjum w Targowiskach ul.ks.Suchodolskiego 38 38-430 Targowiska nasz mail spolgimn@zone.pl Co nowego w gminie Miejsce Piastowe??? Samorząd Gminy Miejsce Piastowe

2 Nasza Gmina Gmina Miejsce Piastowe położona jest w południowo - wschodniej części województwa podkarpackiego, w Kotlinie Krośnieńskiej, stanowiącej środkową część Dołów Jasielsko - Sanockich. Nasza gmina obejmuje 9 wsi: Głowienkę, Łężany, Miejsce Piastowe, Niżną Łąkę, Rogi, Targowiska, Widacz, Wrocankę i Zalesie.

3 W poniższej prezentacji przedstawiamy Państwu nasze najbardziej spektakularne zmiany jakie zaszły w przeciągu ostatnich 20 lat, kiedy z małej prowincjonalnej gminy staliśmy się prężnie działającą jednostką, przyjazną mieszkańcom i turystom. Zwłaszcza ostatnia kadencja nowego wójta pana Marka Klary przyniosła wiele zmian. Jego działania znalazły uznanie w oczach nie tylko mieszkańców, ale także ekspertów z zewnątrz. 1.Decyzją kapituły konkursu Programu 1 Telewizji Polskiej, Wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara został wybrany z grona 10 najlepszych wójtów w Polsce 2009r. To duży zaszczyt dla naszego samorządu. 2.Wójt Marek Klara został nominowany do grona 5 najlepszych wójtów województwa podkarpackiego. 3.Nasz Gmina otrzymała tytuł: „ Gmina FAIR PLAY 2009- Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji”. Sukcesy gminy

4 Nasz Wójt Wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara

5 Jak mieszkamy ? * Na podstawie przeprowadzonych wywiadów ustaliliśmy, że 20 lat temu poziom życia mieszkańców gminy w znacznym stopniu odbiegał od tego jaki mamy dziś. Młodzi ludzie uciekali do miasta, szukając lepszych perspektyw, ciekawszego życia, rozrywek. Ta tendencja ma dzisiaj zgoła odmienny charakter. W dużym stopniu dzięki działaniom samorządu, który zadbał o nową infrastrukturę, wspomagał w tworzeniu nowych firm i miejsc pracy, zadbał o wysoki poziom oświaty, lepsze drogi, a także zaoferował ciekawsze formy życia kulturalnego. Obecnie w naszej gminie coraz częsciej osiedlają się nowi mieszkańcy. Ludzie przeprowadzają się tu z pobliskiego Krosna, szukając ciszy, czystego powietrza, budując piękne, nowoczesne domy. Bardzo nas to cieszy, ponieważ zazwyczaj mieszkańcy wsi emigrują. Nasza gmina jest rozwojowa i nowoczesna. Cały czas powstaje coś nowego. Nowych mieszkańców przyciąga również bogate dziedzictwo kulturowe, bezpłatny Internet dla wszystkich mieszkańców i bardzo wysoki poziom nauczania w szkołach. Przez 20 lat ludność naszej gminy wzrosła o ok. 10%. Na przestrzeni 5 lat przybyło u nasz prawie 200 nowych budynków mieszkalnych.

6 Na przestrzeni 20 lat w naszej okolicy architektura znacz ą co si ę zmieniła. Mieszka ń cy zacz ę li budowa ć bardzo nowocze ś nie i z pomysłem.

7 Szkoły Szkoły w Gminie Miejsce Piastowe są bardzo nowoczesne i rozwojowe. Ich wygląd i wyposażenie, dzięki działaniom samorządu gminnego wciąż jest polepszany. Ostatnio niemal we wszystkich placówkach zostały przeprowadzone gruntowne remonty. Szkoły otrzymały nowe, barwne fasady, wymieniono stare chodniki, zainstalowano ławeczki, wymieniono okna. Wewnątrz zadbano o bogate wyposażenie, zakupiono nowoczesny sprzęt. W takich szkołach uczniowie uczą się z przyjemnością, nie mając żadnych kompleksów w stosunku do swoich rówieśników z aglomeracji miejskich. My szczególnie dumni jesteśmy z wyposażenia naszego gimnazjum w Targowiskach. Do dyspozycji uczniów jest pełnometrażowa sala gimnastyczna, dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnia do biegów, sala komputerowa, sale wyposażone są m.in. : w klimatyzację, komputery i rzutniki w każdej klasie. Ułatwia to uczniom naukę a lekcje są ciekawiej prowadzone.

8 PRZED PO REMONCIE

9 Place zabaw Na terenie całej gminy powstały nowoczesne place zabaw dla dzieci. Wcześniej w naszej gminie nie było miejsc dla dzieci, gdzie mogłyby się bezpiecznie pobawić. Teraz najmłodsi mieszkańcy naszej okolicy już się nie nudzą. Poniżej zdjęcie placu zabaw w Targowiskach.

10 Poprawa dróg i powstanie chodników Starostwo powiatowe realizuje na terenie naszej gminy inwestycje drogowe na kwotę ok. 6 mln zł. Duża cześć tych inwestycji została zrealizowana. Stare podziurawione drogi zostały zastąpione pięknymi równo wyasfaltowanymi szlakami komunikacyjnymi. Pojawiło się także u nas wiele chodników z kostki brukowej przeznaczonych dla pieszych.

11

12 Nowe chodniki Jeszcze do niedawna matki z małymi dziećmi nie miały miejsca do spacerowania, a droga do szkoły była niebezpieczna dla najmłodszych. Po wąskich dziurawych drogach piraci drogowi jeździli nie zwracając uwagi na pieszych, którzy chcąc uniknąć wypadku „lądowali” w rowach. Dziś mamy piękne, nowe chodniki, po których można też bezpiecznie spacerować wieczorami, ponieważ wyposażone są w nowoczesne latarnie.

13 Boiska wielofunkcyjne 1. Gmina przeznaczyła łącznie ok.2 mln 750 tyś. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego w Miejscu Piastowym i w Rogach o nazwie „ Orlik”, w ramach programu „ Moje boisko Orlik 2012”. 2. W Targowiskach 19 kwietnia 2010 zostało otwarte boisko wielofunkcyjne na które Gmina przeznaczyła ok.470 tyś zł ze środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

14 Justyna Jurczak ur.1995, klasa II a Dominika Wilk ur.1995 klasa II a Simona Dymek ur.1995, klasa II a Ewelina Niemczyk ur. 1995, klasa II a Aleksandra Skwara ur.1994 klasa III a Społeczne Gimnazjum w Targowiskach Opiekun: nauczyciel historii i wos mgr Marta Michałowicz-Kubal W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Społeczne Gimnazjum w Targowiskach ul.ks.Suchodolskiego 38 38-430 Targowiska nasz mail Co nowego w gminie Miejsce Piastowe??? Samorząd."

Podobne prezentacje


Reklamy Google