Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt gimnazjalny z języka angielskiego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt gimnazjalny z języka angielskiego"— Zapis prezentacji:

1 Projekt gimnazjalny z języka angielskiego
,,The Melting Pot” Projekt gimnazjalny z języka angielskiego

2 Co zawarłyśmy w projekcie?
W naszym projekcie zawarłyśmy: Dobre i złe strony Melting pot; Gdzie najbardziej widać przenikanie się kultur; Jak Wielka Brytania zmieniła się pod wpływem innych kultur;

3

4 Melting Pot dosłownie tłumacząc oznacza „mieszanie w garnku”
Melting Pot dosłownie tłumacząc oznacza „mieszanie w garnku”. W odniesieniu do zjawiska przenikania się kultur jest to tygiel narodów czyli połączenie kultur Wielkiej Brytanii z innymi kulturami przybywającymi do tego kraju.

5 Społeczeństwo Brytyjskie
Obecnie społeczeństwo brytyjskie to wielonarodowa mieszanka, etniczna, religijna i kulturowa. Większość mieszkańców stanowią Anglicy, Walijczycy, Szkoci i Irlandczycy jednak jest także bardzo dużo Żydów, Hindusów, Pakistańczyków, mieszkańców Hongkongu, Afrykańczyków oraz coraz więcej narodów słowiańskich, w tym Polaków. Prawie 4/5 ludności Wielkiej Brytanii zamieszkuje miasta, gdzie znajdują oni zatrudnienie w wszelkiego rodzaju usługach i przemyśle.

6 Dobre strony „Melting Pot”
Poznawanie nowych kultur Mieszanie się ras Kształtowanie nowych poglądów Nauka tolerancji Poznawanie drugiego człowieka

7 Złe strony „Melting Pot”
Konflikty religijne Konflikty międzykulturowe Zanikanie własnej kultury i obyczajów Zapożyczanie słów z innych języków Zmiany w polityce

8 Gdzie najbardziej widać przenikanie się kultur?
Szkolnictwo Architektura Obyczaje Tradycje

9 Historia flagi brytyjskiej
Flaga brytyjska w pierwszej wersji powstała w efekcie połączenia Anglii i Szkocji . Flaga łączyła symbole kojarzone z oboma królestwami i ich patronami: czerwony krzyż św. Jerzego na białym polu symbolizujący Anglię i jej patrona oraz biały krzyż świętego Andrzeja na polu błękitnym. W  momencie powstania Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii  do flagi dodano jeszcze trzeci krzyż – ukośny czerwony na białym polu, nazwany krzyżem św. Patryka.

10

11 Kuchnia brytyjska Brytyjczycy w swojej kuchni używają bardzo mało przypraw przez co ich dania wydają się innym mdłe i nieapetyczne, lecz wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Uwielbiają oni wino i są jednymi z najlepszych ich znawców. Na wyspach wino ma intensywny aromat i posmak jagód, galaretki jeżynowej, wiśni, pieprzu, mięty, toffi lub miodu.

12 Dania wywodzące się z innych krajów
Sushi Chińskie jedzenie Pieczony indyk Herbata Kawa

13 Po przeanalizowaniu wszystkich dobrych i złych stron przenikania się kultur uważamy, że mieszanie się kultury Brytyjskiej z innymi kulturami jest dobre, ponieważ dzięki temu poznaje się całkiem inną kulturę, uczy się tolerancji dla innego człowieka.

14 Ciekawostki o Wielkiej Brytanii
Anglia to tylko nazwa jednej z części składających się na całe państwo a Wielka Brytania to wyspa, na której znajdują się: Anglia, Szkocja i Walia. Pełna nazwa Państwa to Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 1 na 8 osób zamieszkujących Anglię mieszka w Londynie. W Londynie żyje 12 milionów ludzi - jest to największe europejskie miasto Drugie pod względem liczby ludności miasto w Wielkiej Brytanii - Birmingham zamieszkuje ponad siedem razy mniej ludzi niż w Londynie. Anglicy są najbardziej otyłym narodem w Europie. Anglicy piją najwięcej herbaty na świecie. Policja w Wielkiej Brytanii nie nosi broni palnej - jedynie w nagłych wypadkach. Heathrow to największe lotnisko w Europie.

15 Ciekawostki o Wielkiej Brytanii
Londyn jest największym na świecie centrum finansowym - jednym z głównych towarów eksportowych Anglii jest wołowina. Pierwszym budynkiem, który wyprzedził pod względem wysokości Wielkie Piramidy była katedra Lincoln wybudowana w 1280 roku. Gdyby rozplątało się i rozciągnęło brytyjskie wybrzeże, to tą linią można byłoby opasać pół kuli ziemskiej. W Szkocji w 1996 sklonowano owcę Dolly. W Londyńskim metrze pracuje pracowników, którzy obsługują 275 stacji. Wielką Brytanie odwiedza średnio 28 mln. turystów rocznie

16 http://webcache. googleusercontent. com/search


Pobierz ppt "Projekt gimnazjalny z języka angielskiego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google