Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KIERUNEK: BUDOWNICTWO BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KIERUNEK: BUDOWNICTWO BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA"— Zapis prezentacji:

1 KIERUNEK: BUDOWNICTWO BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA
SPECJALNOŚĆ: BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA Dziń otwarty PK Kraków

2 Nazwa kierunku i specjalności:
BUDOWNICTWO WODNE I GEOTECHNIKA

3 SPECJALNOŚĆ: BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA
Wiedza: Projektowanie, budowa i eksploatacja obiektów gospodarki wodnej – związanych z ograniczeniem wielkości zjawisk ekstremalnych jak powodzie i susze – oraz dla gospodarczego wykorzystania zasobów wodnych Ocena oddziaływania budowli na środowisko, minimalizacja negatywnego ich wpływu Budowa systemów obiektów gospodarki wodnej (na poziomie studialno-koncepcyjnym) – zasady i praktyka. Ocena efektywności funkcjonowania obiektów i systemów: w zakresie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

4 SPECJALNOŚĆ: BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA
Umiejętności: Rozumienie skomplikowanych procesów oraz interakcji podłoże – woda – konstrukcja, w różnych warunkach ich budowy i eksploatacji. Tworzenie projektów konstrukcji obiektów gospodarki wodnej (na poziomie koncepcyjnym i szczegółowym). Sprawne posługiwanie się współczesnymi (w tym zaawansowanymi) narzędziami informatycznymi w procesie planowania, budowy i eksploatacji obiektów (w tym systemów wodno-gospodarczych).

5 SPECJALNOŚĆ: BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA
Uprawnienia po zakończeniu Specjalności:: Po ukończeniu odpowiedniej praktyki możliwe są do uzyskania uprawnienia projektowe i wykonawcze obiektów gospodarki wodnej, bez ograniczeń. O szczegółowym zakresie uprawnień decyduje zakres odbytej praktyki.

6 SPECJALNOŚĆ: BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA
Prace dyplomowe z ostatnich kilku lat, przykłady: Koncepcja przebudowy jazu zlokalizowanego na Kanale Młynówki Czanieckiej w miejscowości Kęty – Mateusz Marciniak. Koncepcja rewitalizacji portu rzecznego na Wisle w Broszkowicach – Kamil Kucharski. Badania batymetryczne zbiornika przyzaporowego na przykladzie Zbiornika Goczałkowice – Piotr Przecherski. Suchy zbiornik retencyjny na potoku Sawka – Anna Staszel. Project of a dam on Kabul River, Asghar GHAFOZAI, Afghanistan

7 SPECJALNOŚĆ: BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA
Zatrudnienie: Firmy projektowe: zajmujące się obiektami budownictwa ogólnego i gospodarki wodnej. Firmy komercyjne - wykonawcze. Firmy konsultingowe, zajmujące się opracowaniami specjalistycznymi, w tym problemów o znaczeniu strategicznym. Urzędy wszystkich szczebli, w tym centralnych zajmujące się gospodarką wodna i inżynierią środowiska.


Pobierz ppt "KIERUNEK: BUDOWNICTWO BUDOWNICTWO WODNEI GEOTECHNIKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google