Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

R UCH TO ZDROWIE. Dlaczego powinniśmy uprawiać sport?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "R UCH TO ZDROWIE. Dlaczego powinniśmy uprawiać sport?"— Zapis prezentacji:

1 R UCH TO ZDROWIE

2 Dlaczego powinniśmy uprawiać sport?

3 Oto 10 powodów, dla których warto się ruszać: 1. Regularny ruch pomaga zachować dobrą kondycję, 2. Obniża poziom cholesterolu, 3. Poprawia krążenie,

4 4. Zwiększa dotlenienie organizmu, 5. Stymuluje system odpornościowy, 6. Chroni przed rakiem, 7. Pomaga walczyć ze stresem i przepędza depresję,

5 8. Wzmacnia kości i stawy, 9. Osłabia apetyt, 10. Opóźnia starzenie się organizmu.

6 Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć. Co więcej w każdym wieku ruch jest dobrodziejstwem dla zdrowia. Trzeba go tylko dostosować do własnych możliwości i sprawności fizycznej.

7 Dlatego każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!!

8 gimnastyka Przykładowa gimnastyka to skłony, pompki, przysiady, nożyce, brzuszki i ćwiczenia na plecy.

9 gry zespołowe to aktywny styl życia i mobilizowanie do wysiłku fizycznego. W szkole młodzież poznaje surowe zasady piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki.

10 zabawy ruchowe mobilizujące do aktywności fizycznej, pomagają w kształtowaniu u dziecka koncentracji, pamięci, orientacji, spostrzegawczości, refleksu. Zabawy w grupie rozwijają także samodzielność, śmiałość oraz zdyscyplinowanie dziecka.

11 zabawy na śniegu śnieg to świetny materiał do uprawiania zimowych sportów i kreatywnych zabaw z rodziną na świeżym powietrzu.

12 sporty wodne Uprawianie sportów wodnych to przede wszystkim wielka przyjemność i pasja. Pamiętajmy jednak o zachowaniu bezpieczeństwa

13 Najlepiej jest wybrać formę ruchu, która sprawia najwięcej przyjemności.

14 Najtrudniej jest wytrwać w ciągu pierwszych tygodni, kiedy ciało jeszcze się nie przystosowało do wysiłku. Potem pójdzie łatwiej. Najważniejsze jest by zacząć i nie zniechęcić się.

15 A gdy kolejny raz będziesz chciał zrezygnować to pamiętaj, że ruch jest najlepszym lekarstwem. Ale jest skuteczny tylko wtedy, gdy jest regularny.

16 Powodzenia!! Do dzieła!!

17 D ZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ !!! K LASA 5 A


Pobierz ppt "R UCH TO ZDROWIE. Dlaczego powinniśmy uprawiać sport?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google