Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ruch to zdrowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ruch to zdrowie."— Zapis prezentacji:

1 Ruch to zdrowie

2 Dlaczego powinniśmy uprawiać sport?

3 Oto 10 powodów, dla których warto się ruszać: 1
Oto 10 powodów, dla których warto się ruszać: 1. Regularny ruch pomaga zachować dobrą kondycję, 2. Obniża poziom cholesterolu, 3. Poprawia krążenie,

4 4. Zwiększa dotlenienie organizmu, 5. Stymuluje system odpornościowy, 6. Chroni przed rakiem, 7. Pomaga walczyć ze stresem i przepędza depresję,

5 8. Wzmacnia kości i stawy, 9. Osłabia apetyt, 10
8. Wzmacnia kości i stawy, 9. Osłabia apetyt, 10. Opóźnia starzenie się organizmu.

6 Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć
Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć. Co więcej w każdym wieku ruch jest dobrodziejstwem dla zdrowia. Trzeba go tylko dostosować do własnych możliwości i sprawności fizycznej.

7 Dlatego każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!!

8 gimnastyka Przykładowa gimnastyka to skłony, pompki, przysiady, nożyce, brzuszki i ćwiczenia na plecy.

9 gry zespołowe to aktywny styl życia i mobilizowanie do wysiłku fizycznego. W szkole młodzież poznaje surowe zasady piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki.

10 zabawy ruchowe mobilizujące do aktywności fizycznej, pomagają w kształtowaniu u dziecka koncentracji, pamięci, orientacji, spostrzegawczości, refleksu. Zabawy w grupie rozwijają także samodzielność, śmiałość oraz zdyscyplinowanie dziecka. 

11 zabawy na śniegu śnieg to świetny materiał do uprawiania zimowych sportów i kreatywnych zabaw z rodziną na świeżym powietrzu.

12 sporty wodne Uprawianie sportów wodnych to przede wszystkim wielka przyjemność i pasja. Pamiętajmy jednak o zachowaniu bezpieczeństwa

13 Najlepiej jest wybrać formę ruchu, która sprawia najwięcej przyjemności.

14 Najtrudniej jest wytrwać w ciągu pierwszych tygodni, kiedy ciało jeszcze się nie przystosowało do wysiłku. Potem pójdzie łatwiej. Najważniejsze jest by zacząć i nie zniechęcić się.

15 Ale jest skuteczny tylko wtedy, gdy jest regularny.
 A gdy kolejny raz będziesz chciał zrezygnować to pamiętaj, że ruch jest najlepszym lekarstwem. Ale jest skuteczny tylko wtedy, gdy jest regularny.

16 Powodzenia!! Do dzieła!!

17 Dziękujemy za uwagę!!! Klasa 5a


Pobierz ppt "Ruch to zdrowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google