Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SABINA MASORZ. W poniższej pracy chciałabym skupić się na omówieniu efektywności, a więc skuteczności promocji sprzedaży produktu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SABINA MASORZ. W poniższej pracy chciałabym skupić się na omówieniu efektywności, a więc skuteczności promocji sprzedaży produktu."— Zapis prezentacji:

1 SABINA MASORZ

2 W poniższej pracy chciałabym skupić się na omówieniu efektywności, a więc skuteczności promocji sprzedaży produktu.

3 Promocja sprzedaży, zwana niekiedy promocją uzupełniającą, pełni rolę łącznika między sprzedażą osobistą a reklamą. Analiza efektywności form promocji stanowi cenne źródło informacji dotyczących wyboru optymalnych sposobów komunikacji firmy z rynkiem. Identyfikacja czynników mających znaczący wpływ na efektywność działań promocyjnych (m.in. kuponów rabatowych, upustów cenowych, konkursów z nagrodami, banerów reklamowych i in.) stanowi ważny element planowania strategii marketingowych.

4 Mogą składać się na nią:  redukcja cen  bonifikaty  premie od zakupu  nagrody za lojalność  losowania nagród  konkursy  bezpłatne próbki towarów  Kupony  znaczki handlowe  ekspozycje w punkcie sprzedaży

5

6 Określenie skuteczności kampanii promocyjnej wymaga wyznaczenia wartości odpowiednich wielkości z okresu przed kampanią i porównanie ich z wartościami osiągniętymi podczas lub po kampanii.

7 Jedną z miar badania efektów promocji sprzedaży, która służy do obliczania wskaźnika efektywności jest zyskowność. Wskaźnik efektywności jest jednym z ważniejszych spośród pozwalających na rzetelną ocenę wyników promocyjnych akcji.

8  Badanie sprzedaży w przeszłości; polega na analizie zmian wielkości sprzedaży z przeszłości  Badania rynków testowych polega na wykreowaniu dwóch rynków:  Rynek "kontrolowany" w którym zmiany wielkości sprzedaży są wynikiem działalności wszystkich czynników  Rynek "kontrolny", gdzie wielkości sprzedaży są wynikiem wszystkich czynników poza reklamą

9

10 Studium przypadku dotyczy zbadania efektów promocji sprzedaży oraz reakcji konsumenta na promocję sprzedaży czekolady Milka.

11  Efekty  promocja  sprzedaż  wzrost  reakcje  konsumenci

12 Milka została liderem segmentu tabliczek czekoladowych w listopadzie 2012 r., zdobywając 17,6% udziałów rynkowych W objęciu prowadzenia w kategorii tabliczek czekoladowych Milce pomogło zwiększone zainteresowanie kupujących tabliczkami o gramaturze 300g, których Milka jest prekursorem i niekwestionowanym liderem. Ich sprzedaż zwiększyła się w stosunku do ub. r. aż o 37%.

13

14 Prowadzone dla Milki kampanie marketingowe niewątpliwie przyczyniają się do wzrostu jej pozytywnego postrzegania, co przynosi efekt w postaci zysków ze sprzedaży. Ciekawe promocje z atrakcyjnymi nagrodami, konkursy, niestandardowe formy komunikacji w sieci, a także liczne degustacje nowości produktowych pozwalają stale, pozytywnie zaskakiwać konsumentów.

15 Efektem działań promocyjnych Milki jest mocna świadomość marki wśród konsumentów, co w efekcie przekłada się na coraz lepsze wyniki sprzedaży. „Badamy potrzeby konsumentów i cały czas wzmacniamy i rozszerzamy swoją ofertę, wspierając ją działaniami marketingowymi i to przynosi rezultaty”

16 1. Do czego służy badanie efektów promocji sprzedaży? 2. Dlaczego warto badać efekty promocji? 3. Co jeszcze marka Milka mogłaby zrobić dla podniesienia wyników sprzedaży? 4. Jak świadomość marki w umysłach konsumentów wpływa na wzrost sprzedaży?

17 1.http://nowymarketing.pl/a/1016,sukces- milki-czyli-jak-sprawny-marketing-wplywa-na- zwiekszenie-sprzedazy 2. http://analytics.inse.pl/produkty/efektywnosc- marketingu-mix/ocena-efektywnosci-form- promocji 3. http://www.wne.sggw.pl/czasopisma/pdf/PEFI M_nr_52_2010_s278.pdf 4. http://www.templatka.pl/pulapki-zwiazane-z- promocja-sprzedazy.html

18


Pobierz ppt "SABINA MASORZ. W poniższej pracy chciałabym skupić się na omówieniu efektywności, a więc skuteczności promocji sprzedaży produktu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google