Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

U PROGU EDUKACJI Spotkanie informacyjne Pawłosiów 30 marca 2015 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "U PROGU EDUKACJI Spotkanie informacyjne Pawłosiów 30 marca 2015 r."— Zapis prezentacji:

1 U PROGU EDUKACJI Spotkanie informacyjne Pawłosiów 30 marca 2015 r.

2 Oferta edukacyjna Zespołu Szkół w Pawłosiowie

3 W skład Zespołu Szkół w Pawłosiowie wchodzi: Publiczne Przedszkole dla dzieci 3, 4 – letnich Oddział Przedszkolny dla dzieci 5 – letnich Szkoła Podstawowa Gimnazjum Szkoła Filialna w Kidałowicach

4 Kadra Kadra nauczycielska posiada odpowiednie wykształcenie. Pracownicy systematycznie doskonalą swoje wiadomości i umiejętności poprzez udział w różnych formach samokształcenia: kursach, szkoleniach.

5 Baza lokalowa Szkoła posiada dobrą bazę lokalową. Budynek został poddany termomodernizacji w 2014 r.

6 Sale lekcyjne Sale lekcyjne zostały wyposażone w sprzęty odpowiadające potrzebom uczniów.

7 Sale przedszkolne

8

9

10

11

12 Sala zabaw Pozwalająca na zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu u dzieci Korzystnie wpływająca na ich ogólny rozwój

13 Plac zabaw Pozwala na bezpieczne i zdrowe spędzanie czasu

14 Boiska szkolne

15 Sala gimnastyczna Zajęcia ruchowe umożliwiają właściwy rozwój fizyczny dzieci

16 Świetlica szkolna Pozwoli uczniom zrelaksować się po zajęciach Odrobić pracę domową

17 Stołówka szkolna Miejsce, w którym uczniowie mogą zjeść drugie śniadanie i skorzystać z obiadów

18 Pracownie informatyczne Szkoła dysponuje dwiema pracowniami komputerowymi, w których odbywają się zajęcia komputerowe, językowe i rozwijające zainteresowania.

19 Realizujemy różnorodne programy promujące zdrowy styl życia oraz projekty edukacyjne

20 Szkoła Promująca Zdrowie Nasza szkoła należy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie od 2008 r. tworzymy klimat sprzyjający zdrowiu i rozwojowi uczniów, prowadzimy edukację zdrowotną, zachęcamy uczniów do zdrowego trybu życia realizujemy projekty, które umożliwiają skuteczne i ciągłe działania w zakresie promocji zdrowia. W 2012 r. szkoła uzyskała Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

21 Projekty i programy Trzymaj formę Czyste powietrze wokół nas Wolność Oddechu- Zapobiegaj Astmie Nie pal przy mnie, proszę Klub bezpiecznego Puchatka Ratujemy i uczymy ratować Zawsze razem Kubusiowi przyjaciele natury 3…2…1… Internet Owoce w szkole Szklanka mleka

22 Uczniom oferujemy: Zajęcia dodatkowe wspierające ogólny rozwój, Zajęcia rozwijające uzdolnienia, Zajęcia wspierające indywidualne potrzeby ucznia w formie zajęć korekcyjno- kompensacyjnych oraz rewalidacyjnych.

23 Pomoc dla ucznia i rodzica W sytuacjach trudnych wychowawczo każdy uczeń i jego rodzice mogą uzyskać fachową pomoc u pedagoga szkolnego. Do dyspozycji jest logopeda, który prowadzi zajęcia usprawniające aparat mowy. Organizowane są zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla uczniów zagrożonych wadami postawy.

24 Dbając o bezpieczeństwo naszej placówki zapewniamy: Opiekę zdrowotną higienistki szkolnej, Dyżury nauczycieli na korytarzach przed lekcjami oraz w czasie przerw międzylekcyjnych, Monitoring całego obiektu.

25 Wycieczki i wyjazdy Szkoła organizuje wycieczki krajoznawcze, wyjazdy edukacyjne i wędrówki po najbliższej okolicy. Bierze udział w lekcjach muzealnych i bibliotecznych oraz realizacji ścieżek przyrodniczych i zajęciach w terenie. Ponadto włącza się w imprezy plenerowe promujące zdrowy styl życia. Organizowane są również wyjazdy do kina i teatru.

26 Konkursy W kalendarzu szkolnym istotną rolę pełnią konkursy dostosowane do wieku dzieci. Są wśród nich konkursy wiedzy, czytelnicze, językowe, rozwijające, recytatorskie, artystyczne i profilaktyczne. Laureaci i uczestnicy otrzymują nagrody i pamiątkowe dyplomy. Uczniowie reprezentują również szkołę w konkursach zewnątrzszkolnych.

27


Pobierz ppt "U PROGU EDUKACJI Spotkanie informacyjne Pawłosiów 30 marca 2015 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google