Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu

2 Wiadomości o lesie W lesie występuje bardzo dużo drzew iglastych np:świerk, modrzew, sosna, jadła itp... oraz drzewa liściaste np: dąb, leszczyna, buk, brzoza itp... Mogą być również drzewa mieszane np: świerk i dąb. Mieszka w nim wiele zwierząt, które żyją w innych środowiskach. Stworzenia podlegają ochronie. Nie można ich zabijać ani wywozić z ich naturalnego środowiska. W lesie są jadalne przysmaki dla ludzi i zwierząt np: grzyby czy jagody.

3 Ochrona przyrody Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Tego dnia wszyscy powinniśmy posprzątać las i otoczenie. Sprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września. Tego dnia usuwamy śmieci, które trafiły do lasów, parków. Światowy dzień wody jest 22 marca. Celem jest zmniejszenie ilości wody, którą pijemy.

4 Kto może być przyjacielem lasu ?
Przyjacielem lasu jest leśniczy, który pilnuje i opiekuje się powierzonym mu lasem.

5 Co robi leśniczy? Utrzymuje porządek w lesie;
Nie pozwala kłusownikom zabijać zwierząt; Dokarmia zimą zwierzęta; Znaczy drzewa, które trzeba wyciąć, albo posadzić; Pilnuje zdrowotność zwierząt; Sprawdza stan drzew; Kontroluje czystość lasu.

6 Czy ty możesz zostać przyjacielem lasu ?
Każdy z nas może zostać przyjacielem lasu. Nawet najmłodsza czy najstarsza osoba może przyczynić się do czystości lasu. Można zrobić to w łatwy sposób. Po prostu posprzątaj kawałek lasu, albo wyrzucaj śmieci do kosza.

7 Autor Julia Bartosiewicz klasa V a uczennica SSP w Gościcinie


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google